SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kickboxing , Boks ...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 176
Witam serdecznie .

Od niedawna interesuje się sztukami walki . Zdecydowałem się ,że chciałbym zacząć coś trenować . Główny cel jaki sobie stawiam to samoobrona . Proszę mnie nie brać za kozaka ,który chce się nauczyć sztuk walki po to ,żeby na mieście "szpanować" . Mieszkam w dość niebezpiecznym mieście ( Poznań ) i jakaś samoobrona zawsze się przyda . Zastanawiam się co będzie dla mnie najbardziej optymalne , biorąc pod uwagę w/w cele ? Kickboxing ,boks ? Oczywiście wiem ,że sam boks po jakimś czasie trzeba wzbogacić o kopnięcia (KB,MT) . Może KB wynagrodzi mi obydwie rzeczy równocześnie ? Jeszcze pragnę zaznaczyć ,że mam 17 lat - 180cm - 90+kg wagi . Czy z taką wagą dam rade na treningach ? Liczę na to ,że treningi pomogą mi wrócić do odpowiedniej wagi .

Pozdrawiam .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
A w czym taka pałka teleskopowa jest lepsza niż np kawałek dobrze leżącej w ręce gazrurki? Pytam bo nie mam pojęcia. Jest ona czymś wzmacniana, jakaś specjalna technologia, czy tylko chodzi o wygodę noszenia. Nigdy się bronią nie interesowałem, chociaż raz wyskoczyli na mnie z kastetem w gimnazjum, ale miałem szczęście, że się gość potknął i mu kastet wypadł. Odrzuciłem go tak, że do tej pory nie znalazł. Wtedy jeszcze nie ćwiczyłem MT.

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3142 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16650
kraw maga, boks, kicboxing to nie sztuki walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 156 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1267
Oczywiscie ze dasz rade wszystko zalezy od twojego nastawienia oraz trenera dlatego powinienes najpierw isc po kilku klubach i zobaczyc co ci pasuje najbardziej,ogólnie moim zdaniem podjołes dobra decyzje myslac o boksie lub KB teraz pozostaje ci tylko zyczyc powodzenia na treningach i pochwal sie czasami jak ci idzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
w boksie ćwiczysz same ręce
w kb dokładasz do tego kopniaki
a w najbardziej wszechstronnym i najfajnieszym sporcie - muay thai - dodatkowo uczysz sie uderzeń łokciami i kopnięc kolanami w samoobronie jest to broń niszczycielska

ale na co iść, musisz sam zdecydować - przejdź sie po okolicznych sekcjach (pierwsze treningi są zazwyczaj za free), pogadaj z ćwiczącymi i tam gdzie Ci sie najbardziej podoba, tam zostań

a wagą sie nie przejmuj, do mojego klubu chodzi chłopak który przy wzroście około 170cm waży ponad 100kę - i śmiga na treningach aż miło
zresztą, jak zaczniesz ćwiczyć (zwłaszcza thaia) to sama spadnie

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 176
Nie będę ukrywał ,że podniosłeś mnie tą odpowiedzią na duchu :) .

Mam znajomego co ćwiczył MT długi okres czasu i widziałem go w akcji . Coś masakrycznego .

Teraz mam dylemat pomiędzy KB ,a MT . Wg mnie to MT jest bardziej krwawe ,dlatego bardziej jestem za KB . Może ktoś wyprowadzi mnie z mojego przekonania ?;)

Zmieniony przez - newbie00 w dniu 2008-09-27 00:36:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1435 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26171
Wybierz tajski. Jest bardzo skuteczny,naprawde polecam. Tez jestem z poznania i wiedz ze rzeczywscie przyda CI sie jakis sport
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 176
Raczej zdecyduję się na MT . Powiedz mi do jakiego klubu uczęszczasz i jakie odczucia ? Trening na wysokim poziomie ? Jaka atmosfera ?

Edit :

Zapomniałem się zapytać . Na trening trzeba zaopatrzyć się w koszulkę ? Czy na tzw. "gołą klatę" ?

Zmieniony przez - newbie00 w dniu 2008-09-27 02:09:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
na trening idziesz w koszulce i krótkich spodenkach

i naprawde polecam Ci thaia, jest bardziej wszechstronny no i musi mieć w sobie coś lepszego niż kick, bo ja mam na swojej sekcji tajskiego kilku chłopaków którzy przyszli z kickboxing i zostali już u nas

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 376 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3303
Ja trenuje KB ale z elementami MT i zastanwiam sie nad przejsciem na MT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Jak do samoobrony to MT będzie najlepszym wyjsciem - kolana i łokcie sa bardzo przydatne na ulicy.
...Pod warunkiem, ze nie bedziesz sie obijał na treninach
Pozniej mozesz sobie dodac do tego KM itp.

Bebcio155 - jezeli klub MT jest lepszy od Twojego obecnego to nie mysl nad niczym tylko idz na MT. Jezeli sekcja MT jest gorsza niz KB w ktorej trenujesz to zostan przy KB

Zmieniony przez - Marcin_VB w dniu 2008-09-27 09:57:31

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 176
Postanowione ! Zapisze się na MT :) . Może ktoś z Was orientuje się jakie kluby są najlepsze pod względem treningów ,atmosfery ,trenerów - w Poznaniu ?



Zmieniony przez - newbie00 w dniu 2008-09-27 10:01:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BOKS-jak zacząć?

Następny temat

Sztuka walki

WHEY premium