SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kawa+efedryna+aspiryna /Czy kawa może byc z mlekiem

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7736

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 686


Mam pytano czy do efedryny aspiryny kawa może być z mlekiem .Prosze o fachowe wytłumaczenie.Aha igdzie mogę kupić kofeine w tabletkach bo u mnie w aptece jest tylko koffex a jest bardzo słaby.Moze gdzieś przez internet albo od kogoś znajomego jakies namiary czy coś .Proszę o pomoc bo jakpiję kawę na pusty żołądek to aż mnie skręca i zbiera się na wymioty.Z góry wielkie dzięki za odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Na moje oko to Twoja powyzsza wypowiedz definiuje wlasnym przykladem "internetowe przepychanki z targówka rodem". Watpie wiec by Cie to zjawisko nie ineteresowalo skoro tak fachowo je tutaj uskuteczniasz.

Wiedzą sie nie chwalę, a po prostu zabieram glos w tematch przeze mnie wybranych, a wyboru dokonuje wg wlasnego uznania, wiec wybacz ze nie podjąlem tematu i nie zaczalem rzucac linkami do badan naukowych korespondujacych z przedstawiona przez Ciebie teza, ale mam w zwyczaju ustosunkowywac sie do teorii ktore moj rozmowca merytorycznie wczesniej uzasadni. W ten sposob oszczedzam czas i energie. W tym temacie wypowedzialem sie w taki a nie inny sposob, poniewaz przeszkadzaja mi archeologiczne wypady forumowiczow - w tym wypadku - Twoj. Dziwie sie ze chcesz by Ci takie rzeczy tłumaczyc...

Faktycznie zauwazylem tez, ze Twoj komentarz wiele wartosciowego nie zawiera (jako zrodlo podajesz jakis reportaz w TV)- stad tez zyczliwie zwrocilem Ci uwagę. Nie odpowiadam natomiast juz za to, ze Ty moją wypowiedz potraktowales nadto osobiscie - sorry, ale to tylko i wylacznie Twoj problem - wiec nie probuj sobie z nim radzic cudzym kosztem.

Co do wiarygodnosci i zrodel wiedzy - to Twoim obowiazkiem jest je przedsawtiac - a nie moim ich szukać. Jesli Ci to nie odpowiada - poszukaj sobie innego forum. Bo na tym specjalnie dlugo nie zabawisz.

Bye


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-02-28 12:34:46
...
Napisał(a)
Usunięty przez v3gas za pkt 6 regulaminu
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2635 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29096

Out of range.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
Nie wiem czy mleko nie oslabia dzialania kawy/koffeiny ... cos mi sie obilo o uszy ale czy dobrze slyszalem i czy to wogole prawda to nie wiem.

Magda sprawdz maila

P.S. maat - wez nie dawaj linkow . bo cie moze ktos za to uwalic slownie i nietylko ;] poczytaj regulamin. Tak tylko pisze zebys nie mial na przyszlosc nieprzyjemnosci.

Zmieniony przez - zyz w dniu 2004-07-24 00:48:17

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 4154 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 45412
aspiryne sobie odpusc -> szkoda zoladka i watroby tesh

btw jak dobrze pamietam to mleko oslabia dzialanie aspiryny/mleko-> odczyn zasadowy, aspiryna ->kwas/

>>>unreal definition<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
mleko nie bedzie mialo zadnego wplywu na dzialanie kofeiny..moze jedynie odrobine /bez znaczenia/...opooznic jej wchlanianie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Aspirynę daj temu smerfowi, bo chyba po nocy ze smerfetką będzie go bolała główka

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
przeklejam, bo nie chce mi sie 2gi raz pisac tego samego:

"generalnie aspiryna miala hamowac aktywnosc prostaglandyn /o ile sie nie myle pge2/, ktoore to z kolei mialy hamowac lipolize, a tym samym wzmacniac dzialanie ec /poboodzanie receptoroow b-2 powodooje ich uwalnianie/... niemniej jednak badania, w ktoorych dowiedziono, ze aspiryna jest koniecznym skladnikiem eca mialy miejsce nie dosc, ze chyba z 20 lat temu, to przeprowadzono je na stosoonkowo niewielkiej liczbie osoob

teraz natomiast odchodzi sie od stosowania aspiryny w stacku ze wzgledu na jej faktycznie niezbyt wielka role/udzial w skootecznosci polaczenia, zwlaszcza jesli mamy do czynienia z doozym % bf... do tego dochodza efekty uboczne chronicznego stosowania sporych dawek salicylanu; aspiryna hamooje nie tylko wytwarzanie tych &#8216;zlych&#8217; pge, lecz roowniez i tych &#8216;dobrych&#8217; /chroniacych np. sloozoowke zoladka/ itd."

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mliko moze byc.. zawsze jakis wapn ktorego nei tylko zapewne nei masz w diecie, ale wyplukujesz go ww diuretykami.

aspiryna out
green tea olimpa in.

(18mg kofeiny wiecej, no i EGCG i teanina)

nie przesadzaj z tussi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ktoras z firm odzywkowych twierdzila ze aspiryna utrudnia synteze bialek.

w kazdym razie w niektorych przypadkach do stacku dodalbym mala dawke aspiryny (tej bezpiecznej dla prz. pokarmowego) -> wiadomo u sercowcow ale nie tylko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
hmm... mnie natomiast mignelo jakas rewoloocja, ze inhibicja pge przez aspiryne jest lekko niaciagnieta.. ale moge sie mylic - za doozo tego przewija sie przed oczyma

a propos sercowcoow - mala ciekawostka:

Aspirin Not Good for People with Heart Failure
Reuters Health
By Will Boggs, MD
Wednesday, July 7, 2004


NEW YORK (Reuters Health) - People with heart failure are often put on blood-thinning regimens with aspirin or sometimes Coumadin (warfarin), but a new study indicates that this is not helpful and could even be harmful.

Heart failure patients have an increased risk for thrombosis-related events like stroke or heart attacks, but as the authors of the study point out in the American Heart Journal, "Just because patients are at increased risk of events does not mean that antithrombotic therapy is safe or effective."

And in fact, results from the Warfarin/Aspirin Study in Heart Failure (WASH) show that aspirin and warfarin provide no meaningful benefit to patients with heart failure.

"I am sure that with time the medical scientific community will come round to the view that the benefit/risk ratio for antithrombotic therapy in heart failure is unclear and that further placebo-controlled studies (as in WASH) will be necessary," lead author Dr. John G. F. Cleland from University of Hull, UK, told Reuters Health.

Cleland and his colleagues compared no antithrombotic therapy with aspirin or warfarin in 279 patients with heart failure requiring diuretic therapy.

There was no significant difference in rates of death, nonfatal heart attacks, or nonfatal stroke among the three groups, the authors report.

However, those participants assigned to aspirin therapy were twice as likely as patients on warfarin to be hospitalized or to die of a cardiovascular cause during the first 12 months of follow-up.

The three groups experienced similar numbers of serious adverse events, the researchers note, but aspirin patients were significantly more likely to have serious gastrointestinal events.

Minor bleeding complications were also more common in the aspirin and warfarin groups than in the no-antithrombotic group, the researchers found.

Treatment with multiple drugs "is a big problem in patients with heart failure," Cleland noted. "Treatments that are not shown to be effective should be withdrawn."

He added, "The data on aspirin in particular is worrying and suggests that any theoretical benefit is outweighed by real evidence of harm."

SOURCE: American Heart Journal, July 2004.

Zmieniony przez - Grasik w dniu 2004-07-24 01:24:45

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ciekawe...

a co do pierwszej ;rewolucji' to skad niby bralby sie efekt przeciwbolowy i przeciwzapalny gdyby nie wstrzymywala syntezy pg?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

aeroby i suplementacja

Następny temat

odżywka weglowodanowo-bialkowa

WHEY premium