SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karquaz - od zera do pakera.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4969

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 177 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 925
Dzięki Vigoss, przekonałeś mnie :D, Antek, czyli według Ciebie mam nie ćwiczyć w ogóle bo chwilowo nie mam kasy? A nie pomyślałeś że za np. tydzień będę miał 30kg obciążenia więcej? Tak ciężko użyć mózgownicy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
.nie ważne. mam to gdzieś.

Zmieniony przez - antek098! w dniu 2013-07-27 15:08:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 177 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 925
To po cholerę się wtrącasz -.-?

Zmieniony przez - Karquaz w dniu 2013-07-27 15:34:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 177 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 925
Wczorajszy trening zrobiłem dopiero dzisiaj z powodu nabicia na koszu kciuka lewej ręki :P wczoraj nie byłem wstanie utrzymać sztangielki, żel altacet robi swoje i już prawie nie czuje bólu, dlatego zrobiłem calutki trening.

KLATA:
- wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 6,25 kg 12px4s
- rozpiętki na ławce skośnej 6,25 kg 12px4s
- wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej 6,25 kg 12px4s
(Tu bym podniósł większość ciężarów ale jeszcze nie mam hajsu ;/ czekam na kasę od moich dłużników hehe, zbliża się sierpień i wypłaty dlatego za jakiś czas powinienem mieć ciężary już).
BARKI:
- unoszenie sztangielek na boki 6,25 kg 12px4s
- wyciskanie sztangielek siedząc 6,25 kg 12px4s
- przyciąganie sztangielek do brody 6,25 kg 12px4s
(Tu w przyciąganiu bym dołożył sporo w reszcie tak z kilo też by się przydało).
TRICEPS:
- francuz sztangą na płaskiej ławce 8,5 na rozgrzewkę 1 seria i kolejne 3 już z obciążeniem 12kg :) Także progres jest hehe, myślę że za tydzień 14,5kg spróbuje. Oczywiście 12x4 w ostatnich 2 seriach dałem rade tylko po 11.
- prostowanie ramion ze sztangielkami za głową 7,5 kg 12px4s, zmieniłem na 8 kg dałem rade tylko 11x4s :)

Zmieniony przez - Karquaz w dniu 2013-07-30 21:00:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 599
Jak dokupisz obciążenia to rób 8 powt 4 serie ale te obciążenia wrzuć takie, że przy tym 8-mym powt bedziesz płakał ;p powodzenia tam 3m sie. Btw dieta jest? bo nie zauważyłem ew. nie doczytałem :P

Zmieniony przez - rivieraa w dniu 2013-07-30 21:43:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 177 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 925
Wielkie dzięki, dieta jest, co prawda ciężko mi się jej trzymać z kilku względów, ale od tego miesiąca postaram się ją "zjadać" w 100% :) co do założeń hehe. Tylko czy to będzie dla mnie dobre jako koszykarza? Bo tak czytałem że 8 powtórzeń na siłe, 10 na rzeźbe (ale nie mam pojęcia czy to prawda xD) i 12 na wytrzymałość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
właśnie tak
chłopie czytaj i jeszcze raz czytaj....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 177 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 925
Czytam czytam, tylko zastanawia mnie co będzie najlepsze dla mnie, czy pod wytrzymałość właśnie czy typowo pod siłe, albo najpierw pod siłę powiedzmy 2 miesiące i kolejne pod wytrzymałość, tak chyba by było najlepiej, co o tym sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
najpierw : odżywianie - świadome właściwe odżywianie, nie musisz liczyć co do grama na tym etapie, ale po prostu zadbaj o podstawy.
następnie: odpowiednie systematyczne przeciążanie mięśni (małe hantle starczą na bardzo krótki okres czasu) wraz z dokładaniem ciężarów wpajanie odpowiednich wzorców technicznych - to bardzo ważne, ważniejsze od ciężarów. Bez tych 2 podstawowych czynników mimo największych pragnień nic nie będzie. Na 20pow można nawet rozwijać masę mięśniową, wszystko jest bezpośrednio uzależnione od podaży makroskładników odżywczych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 177 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 925
Hm, czyli jeśli dopilnuje diety i regeneracji, oraz żeby był progres, to nie ważne ile mam powtórzeń, a i tak przyniesie efekty? No postaram się szczególnie z tą dietą, co do techniki ćwiczeń to akurat o to się zbytnio nie martwię, bo wiem jak ważne to jest i skupiam się na tym w 100%, przez co czasem zapominam, która jest seria co czasem jest irytujące hehe :D Dzięki za wskazówki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobry Plan ? Proszę o pomoc :)

Następny temat

Trening na masę mięśniową

WHEY premium