SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kamaru Usman i Colby Covington chcą rewanżu

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1200

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Colby Covington zapowiada, że rywalizacja z Kamaru Usmanem dopiero się zaczęła

Colby Covington twierdzi, że nie skończył jeszcze z mistrzem wagi półśredniej UFC Kamaru Usmanem pomimo brutalnej porażki.

Covington rzucił wyzwanie Usmanowi w walce o tytuł wagi półśredniej w grudniu 2019 roku na gali UFC 245 w Las Vegas. Po wyrównanej wojnie, Usman zakończył walkę pokonując Covingtona przez TKO w piątej rundzie.

Chociaż Covington został pokonany, uważa, że ma powody do żądania natychmiastowego rewanżu o czym dyskutował podczas wywiadu z MMAJunkie.com.

Colby Covington
„Były pewne rozmowy z UFC, podoba im się pomysł rewanżu. Uważają, że jest to uzasadnione. To znaczy, spójrz na tę walkę. Wygrywałem trzy rundy do jednej wychodząc do piątej. Wygrałem pierwszą, drugą i czwartą, nie ma co do tego żadnych wątpliwości, a UFC podoba się ten pomysł. Walka się udała. To była wspaniała walka, ekscytująca walka, robimy show dla ludzi, ale to się dopiero zaczęło. To się dopiero zaczęło. To była pierwsza runda, nadchodzi druga i trzecia. Nadchodzi sequel i trylogia, więc chyba podoba im się ten pomysł.”






„Chaos” zaprotestował przeciwko przerwaniu walki z Usmanem. Sędzią tego pojedynku był Marc Goddard, który broni swojej decyzji, powołując się na otrzymane obrażenia przez Amerykanina. Covington doznał złamania szczęki w tej walce.

Ta przegrana zakończyła serię siedmiu zwycięstw Covingtona. Nie doznał porażki od grudnia 2015. Przegrana Covingtona z Usmanem to druga przegrana w jego zawodowej karierze MMA. To także pierwsza udana obrona tytułu przez Usmana.

Prezydent UFC, Dana White, potwierdził plany zestawienia Kamaru Usmana przeciwko Jorge Masvidalowi podczas Międzynarodowego Tygodnia Walki w lipcu. „Nigeryjski Koszmar” powiedział, że nie podpisano jeszcze umowy. Covington nie kryje się z wyrażaniem przekonania, że Masvidal wysoko wycenia się za walkę o tytuł.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Don Wright mmajunkie.usatoday.com

Kamaru Usman chce rewanżu z Colbym Covingtonem, ale skończyć go przez nokaut nie pozostawiając wątpliwości

Kamaru Usman wygrał pojedynek z Colbym Covingtonem przed czasem, ale mistrz chciał, aby skończenie walki przed czasem było bardziej dramatyczne i dlatego liczy na rewanż.

Kamaru Usman nie zgadza się, że zatrzymanie walki z Colbym Covingtonem na UFC 245 było kontrowersyjne. Zamiast tego, Usman uważa, że sędzia Marc Goddard uratował Covingtona przed samym sobą w tej walce.

Mistrz pokonał pretendenta w piątej rundzie przez TKO w grudniu zeszłego roku, zachowując swój tytuł wagi półśredniej. Covington od tego czasu krytykuje sędziego Goddarda za podjęcie decyzji o przerwaniu pojedynku, mówiąc, że został "okradziony" z uczciwej walki.

Rozmawiając z MMAFighting.com, Usman powiedział, że nie może się bardziej nie zgodzić z opinią Covingtona na temat walki.

Kamaru Usman
"Możesz powiedzieć, że to było kontrowersyjne przerwanie, ale musisz wziąć pod uwagę to, że sędzia widział, jak zabierasz te wszystkie wielkie strzały pod rząd. Musiał wkroczyć do akcji, żeby ochronić cię przed samym sobą, żebyś mógł dożyć kolejnego dnia walki.

Finisz, wszystko co mogłem sobie wyobrazić w głowie to finisz jak z walki Francis Ngannou vs Alistair Overeem lub Dan Henderson vs Michael Bisping. To było wszystko, co miałem w głowie, w jaki sposób chciałem skończyć tę walkę, ale i tak zdobędę takie skończenie, jeśli będę miał okazję."


Ani Usman, ani Covington nie mają w planach kolejnej walki między sobą, ale wydaje się prawdopodobne, że rewanż między nimi odbędzie się kiedyś w przyszłości. Na chwilę obecną nieoficjalnie Jorge Masvidal jest zestawiany jako ten, który będzie następny w kolejce do walki o tytuł z "Nigeryjskim Koszmarem". Mimo to, Usman powiedział, że chciałby w pewnym momencie w przyszłości stoczyć rewanż z „Chaosem”.

Kamaru Usman
"Mam taką nadzieję. Bo to była zabawna walka. Nie tylko ja, ale chyba media, fani, wszyscy wierzyli, że to była zabawna walka."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Colby Covington Instagram

Priorytetem Colby’ego Covingtona nie jest już walka z Tyronem Woodleyem lecz rewanż z Kamaru Usmanem

Colby Covington odszedł już od swojego pierwotnego planu walki z Tyronem Woodleyem w zastępstwie za Leona Edwardsa. Teraz Covington chce rewanżu z Kamaru Usmanem.

Covington, który został pokonany przez Usmana na UFC 245, miał nadzieję na zastąpienie Leona Edwardsa na gali UFC Fight Night 171, która miała odbyć się w ten weekend w Londynie i zmierzyć się z Woodleyem. Niestety, UFC było zmuszone odwołać galę ze względu na pandemię koronawirusa. Tymczasem „Chaos” zdecydował się zmienić plany i teraz chce spróbować pomścić swoją porażkę w walce z „Nigeryjskim Koszmarem” w natychmiastowym rewanżu.

Obydwaj zawodnicy stoczyli prawdziwą wojnę w Las Vegas, którą wielu uznało za jedną z najlepszych walk 2019 roku. Oto, co Covington powiedział o potencjalnym rewanżu w rozmowie z MMAJunkie.com.

Colby Covington
„Najbardziej interesuje mnie mój rewanż z „Marty’m Fakenewsmanem”. Mamy niedokończone sprawy. To była oszukańca walka, oszukańcze faule, był tam fałszywy sędzia, który dokonał oszukańczego zatrzymania walki, więc możesz wrócić i obejrzeć ponownie moją ostatnią walkę. Biłem „Marty’ego Fakenewmana” przez 24 minuty, aż Marc Goddard uratował mu życie.”

To będzie zależało od tego, co się stanie z „Marty’m Fakenewsmanem”. Szczerze mówiąc, nie sądzę, aby „Journeyman” Jorge Masvidal, alias „Uliczny Judasz” zamierzał walczyć z „Marty’m”, jeśli więc „Journeyman” Jorge nie będzie walczył z „Marty’m, to kto jeszcze mu zostanie? To muszę być ja i mój rewanż. Pokonałem go w tamtej walce, a oni mnie obrabowali. To była oczywista korupcja. Było jasne, że Marc Goddard został opłacony, potrzebujemy równych szans i zobaczymy, co się stanie.

Nie zamierzam już gonić Tyrona Woodleya. Byłem skłonny wyjść do tej walki, by skopać mu tyłek na oczach całego świata. Nie będę błagał i nie będę już za nim gonił. Wiem już, że będzie uciekał przede mną.”
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bellator Dublin: McCourt vs. Ruis – Bellator 240: Primus vs. Bungard

Następny temat

Jan Błachowicz vs Jon Jones w walce o tytuł wagi półciężkiej?

WHEY premium