SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalistenika u ektomorfika

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 858

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,
piszę, żeby znaleźć rozwiązanie sytuacji, w której obecnie się znajduję. Mam 24 lata, 183 i 80 kg. Od dziecka byłem ektomorfikiem. Mniej więcej rok temu postanowiłem zacząć choć trochę zmieniać sylwetkę, żeby zbliżyć się do mezomorfika. Niestety, wzrost kcal do 3000 powoduje jedynie poszerzenie obwodu brzucha, a nie jestem w żaden sposób w stanie poszerzyć szerokości klatki piersiowej i barków o obwodzie przedramioń czy nóg nie wspominając. Mój największy problem to brak możliwości pójścia na siłownię. Do tej pory 5 razy w tyg ćwiczyłem kalistenikę plus ćwiczenia z hantlami do 5 kg w domu. Czy w ten sposób przy obecnym założeniu 3000 kcal dziennie i ćwiczeniach 5x z ciężarem własnego ciała i hantlami jestem w stanie cokolwiek osiągnać? Z góry dziękuję za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735

Operowanie dzisiaj terminami mezomorfik czy ektomorfik jest już mocno nieaktualne bo to relikt przeszłości, ale wiem co masz na myśli i do czego zmierzasz.

Z doświadczenia wiem, że teraz możesz stanąć w martwym punkcie i tak na prawdę niewiele się da z tym zrobić. Kalistenika jest bardzo fajna sam wplatam ćwiczenia z masą ciała do swojego planu treningowego, kastenika jest też bardzo fajna gdy zaczynamy swoją przygodę z siłownią i jeśli nasza forma jest słaba takie ćwiczenia bardzo fajnie wprowadzą nas w świat treningów.

Początkowo wszystko będzie szło do przodu bo ciało początkującego bardzo dobrze reaguje na każdą aktywność fizyczną jest jednak pewien problem z kalisteniką. Potencjał wzrostowy takich ćwiczeń po jakimś czasie się wyczerpie. Można progresować w ilości powtórzeń, ale z czasem ciało się adaptuje do takiej formy aktywności i pobudzenie partii jest zbyt małe żeby wywołać hipertrofię. Wiele razy to przerabiałem i na utrzymanie formy, poprawę ogólnej sprawności czy wdrożenie do treningów kalistenika super się sprawdza, ale bez treningu siłowego na pewny etapie przyrosty będą bardzo małe lub w ogóle ich nie będzie.

Polecamy również: Kalistenika czy siłownia? Co wybrać?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-04-18 09:38:11

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400735
Witaj,
Hantle 5 kg dla faceta po tygodniu niestety nadają się tylko do rozgrzewki. Kalistenika również na swoje ograniczenia. W Twojej sytuacji proponuję zainwestować w podstawowy sprzęt jak gumy oporowe i cięższe hantle. W następnej kolejności drążek

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Niestety, ale nie do końca zrozumiałeś na czym polega somatotyp budowy sylwetki. Nie jest to coś, co można sobie zmienić. Endomorfik, który ma 160 centymetrów wzrostu, krótką szyję, szerokie biodra i grubszy kościec nie zmieni się wraz z latami treningu. Nie zrobisz z krasnoluda elfa

Zawsze będziesz wysoki, o chudym kośćcu i słabej proporcji bioder do klatki piersiowej. Nie będziesz również miał predyspozycji siłowych, a raczej wytrzymałościowe. Oczywiście o ile jesteś ektomorfikiem. Z reguły mamy mieszany somatotyp.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Taktyka walki dla drobnej osoby

Następny temat

Cardio - porady

WHEY premium