SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KREATYNA-która ma najmniej wypełniaczy?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7803

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12192 Napisanych postów 22034 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627585
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12192 Napisanych postów 22034 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627585
Jak na raz to wychodzi z tego co poniżej, ze trochę idzie w kanał odpływowy... Czyli w teorii nerki mają trochę więcej pracy - ale to takie gdybanie - bo jak piję 3 szklanki herbaty zielonej to nerki też mają więcej pracy bo sikam 3x więcej..

In this study, we examined the effect of two creatine monohydrate supplementation regimes on 24-h urinary creatine and methylamine excretion. Nine male participants completed two trials, separated by 6 weeks. Participants ingested 4 × 5 g · day−1 creatine monohydrate for 5 days in one trial and 20 × 1 g · day−1 for 5 days in the other. We collected 24-h urine samples on 2 baseline days (days 1–2), during 5 days of supplementation (days 3–7), and for 2 days post-supplementation (days 8–9). Urine was assayed for creatine using high-performance liquid chromatography and methylamine using gas chromatography. Less creatine was excreted following the 20 × 1 g · day−1 regime (49.25 ± 10.53 g) than the 4 × 5 g · day−1 regime (62.32 ± 9.36 g) (mean ± s; P < 0.05). Mean total excretion of methylamine (n = 6) over days 3–7 was 8.61 ± 7.58 mg and 24.81 ± 25.76 mg on the 20 × 1 g · day−1 and 4 × 5 g · day−1 regimes, respectively (P < 0.05). The lower excretion of creatine using 20 × 1 g · day−1 doses suggests a greater retention in the body and most probably in the muscle. Lower and more frequent doses of creatine monohydrate appear to further attenuate formation of methylamine.


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2017-10-17 09:48:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Paatik
5 gr na raz? A sprawdzałeś te nerki kiedykolwiek?




Zmieniony przez - Paatik w dniu 2017-10-17 09:32:49


Na raz, z kreta jak z gorzalka trzeba postepowac (chociaz gorzalka duzo smaczniejsza)
A czy sprawdzalem? No co Ty, jeszcze by mi cos znalezli a ja nie mam czasu na chorowanie

Zmieniony przez - fanslaska w dniu 10/17/2017 9:53:02 AM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12192 Napisanych postów 22034 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627585
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Paatik nie rozkminiaj tak tego, szkoda zdrowia , nerki sobie poradzą
w DT dawaj przed i po treningu po 2-3g jak Ci się nabierze i tyle (lub na czczo i po treningu),
w DNT ze 3-5g na czczo
i będzie si
do stosowania ciągłego przyjmuje się 0,03g/kgmc a w cyklach 1g/10kgmc, natomiast to są wszystko przybliżenia uproszczenia więc tak jak napisałem też będzie ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12192 Napisanych postów 22034 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627585
Kabo dzięki - ale ja lubię rozkminiać - pół przyjemności w tym rozkminianiu.
To co piszesz pasuje do tego co planowałam:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Tak z głupia frant, spytam tylko czemu mono, a nie np jabłczan? W pełni rozumiem Panów którym mono, wodą mięśnie wysyca i są "więksi". Nie wydaje mi się żeby kobiecie "zalana" sylwetka była tym do czego dąży.
Ot taka dygresja
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
bo to mit z zalewaniem, zalewa zła dieta a nie kreatyna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12192 Napisanych postów 22034 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627585
Szajba - chętnie Ci odpowiem. Bo prochów nie lubię i się boję. Stąd wybór środka który jest najdłużej na rynku i który jest najbardziej zbadany. Zresztą kreatyna interesuje mnie nie tylko jako czynnik zwiększający moje możliwości treningowe, ale także kognitywne:) I te badania też były prowadzone na monohydracie.

Creatine has become one of the most popular dietary supplements in the sports nutrition market. The form of creatine that has been most extensively studied and commonly used in dietary supplements is creatine monohydrate (CM). Studies have consistently indicated that CM supplementation increases muscle creatine and phosphocreatine concentrations by approximately 15-40%, enhances anaerobic exercise capacity, and increases training volume leading to greater gains in strength, power, and muscle mass. A number of potential therapeutic benefits have also been suggested in various clinical populations. Studies have indicated that CM is not degraded during normal digestion and that nearly 99% of orally ingested CM is either taken up by muscle or excreted in urine. Further, no medically significant side effects have been reported in literature. Nevertheless, supplement manufacturers have continually introduced newer forms of creatine into the marketplace. These newer forms have been purported to have better physical and chemical properties, bioavailability, efficacy, and/or safety profiles than CM. However, there is little to no evidence that any of the newer forms of creatine are more effective and/or safer than CM whether ingested alone and/or in combination with other nutrients. In addition, whereas the safety, efficacy, and regulatory status of CM is clearly defined in almost all global markets; the safety, efficacy, and regulatory status of other forms of creatine present in today's marketplace as a dietary or food supplement is less clear.

Gdyby nawet prawdą było, ze glikogen który mam w mięśniach pociągnie wodę i będzie je wreszcie widać - to super:) Jestem taki skinny fat plus tłuszcz na brzuchu - więc nie obawiam sie specjalnie ze wizualnie coś stracę...


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2017-10-17 13:24:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Paatik
(...) Ale mnie ciągle intersują te dodatki - np. ten super hiper opatentowany Creapure ma tak zdjęcie naklejki zrobione w sklepie ze nie widać pozostałych składników. Czy ktos to ma i moze mi napisać co jest w składnikach? Pamiętam co napisał Anubis - ale jak mam wydać 60 zł na proch to chcę go potem zjeść a nie wyrzucić do kosza jak wit C z trec nutrition...


UNIVERSAL NUTRITION CREATINE MICRONIZED POWDER spokojnie możesz brać i na pewno nie spuścisz jej w WC. Ja brałem ok 3g prosto do paszczy i popijałem wodą - kreatyna była bez smaku ale pięknie mi tak wchodziła.

Co do składu... po prostu na puszce pisze Creatine Monohydrate i tyle.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wszystkie linki tematów blogowych w jednym kolorze

Następny temat

IHS Testy :Gold Test + Iron Tadd wg jsdolan5

WHEY premium