SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KB a spadki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2136

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 426
Witam wszystkich forumowiczów.
mam staż na siłowni ok. 3 lat, dietę raczej trzymam...
jakieś 2 miesiące temu zacząłem trenować KB, treningi w moim odczuciu są bardzo intensywne.
niestety, wraz z treningami zacząłem odczuwać spadki, w szczególności na sile. Czy ktoś miał/ ma podobnie i ewentualnie jak temu przeciwdziałać.
siłownia 3 x w tygodniu, KB 2 x + 1 x rozciąganie i worek w domu.
Z suplementacji BCAA i potreningowo ProfiMass
pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
Frosti Wyjdź
Odp. jak wyżej Nie stracisz zbyt dużo tym bardziej jeśli będziesz uzupełniał sobie okołotreningówką KB

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Spadek siły statycznej kosztem dynamicznej... Dla Mnie całkiem korzystna "wymiana" :) Z siły statycznej w życiu oprócz trójboju rzadko kiedy korzystamy. W większości przydaje się siła dynamiczna więc nie ma co płakać. Ważysz 85 kg na 177 więc mięcha aż nadto dzięki temu tylko ładnie się dorzeźbisz co Ci pomoże wyrywać suczki na dyskotekach (które tak lubisz) :) Do pewnego stopnia spadki zawsze jakieś będą chyba że dorzucisz dodatni bilans. Skoro twierdzisz, że bierzesz odżywki i liczę na to iż masz również dobrą dietę to spadki muszą być nie z mięcha a tłuszczu (duży plus!).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 8875 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75096
dokladnie, jesli bedzie dobra dieta, to tluszcz poleci a zostanie czyste mięcho

SFD Fight Club & Uderzane
WISŁA KRAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 318 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5250
Spadek siły statycznej kosztem dynamicznej... Dla Mnie całkiem korzystna "wymiana" :) Z siły statycznej w życiu oprócz trójboju rzadko kiedy korzystamy. W większości przydaje się siła dynamiczna więc nie ma co płakać.

A to zależy już od trybu życia człowieka. Akurat są ludzie, i zawody którzy korzystają z siły głównie statycznej właśnie (magazynierzy, budowlańcy, roboty drogowe, jak i również codzienne czynności wymagają siły statycznej).

Rozwijanie siły dynamicznej jest przydatne w dzisiejszych czasach tylko do sportowej walki na ringu i zwiększenia zdrowia na stare lata.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Kobiety są z Wenus, Mężczyźni z Marsa a Frosti z Plutona :P Właściwie to jest dokładnie odwrotnie. Pracuję od małego na gospodarstwie rolniczym i przykro mi ale nie przekonasz Mnie że w czynnościach codziennych ważniejsza jest siła statyczna. To jest nie możliwe żeby cały dzień wykorzystując tylko siłę statyczną przerzucać 50 kg worki :|. Wyobraź sobie taki worek powoli podnosić, przenosić i stawiać... ZAJEDZIESZ SIĘ! Oczywistym jest że taki wór zarzucasz i zrzucasz w ułamki sekund. Radzę poczytać sobie o mięśniach szybko i wolnokurczliwych.
Frosti jak tak dalej pójdzie to będziesz zarabiał na bany :P póki co jesteś jeszcze działową maskotką :P Moderatorzy wypadałoby te 2 posty wywalić bo nic nie wnoszą :)

Zmieniony przez - Wojekv w dniu 2012-04-01 15:52:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 318 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5250
No worek z warzywami, nasionami to tu taki szczęśliwy przykład. Ale są inne na siłę statyczną i jest ich więcej:

Pomyślałem o np. lodówkach, kuchenkach, odkurzaczach, meblach itp. które trzeba ustawić, a nie można nimi ciskać.

Albo jakiś worek cementu, czy wiadro gruzu, które trzeba przenieść przez kilkadziesiąt metrów itp. to jest siło-statystyczny extremanly 'chód farmera' strong-menów w prawdziwym życiu, gdzie bez siły statycznej ani rusz.

I tak jest z większością czynności w prawdziwym życiu, że potrzeba siły statycznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
kolejny fail :) Łatwiej coś opuścić niż podnieść. W większości przypadków przedmioty, które wymieniłeś przy odrywaniu z ziemi targamy z "szarpnięciem" czyli siłą dynamiczną przy opuszczaniu siła izometryczna. No z tym chodem farmera też mi się wydaje że to jest bardziej siła dynamiczna choć statyczna też ważna. Siła statyczna to czysta powolna siła bez szarpania, zarzucania itd. ot taki "lewarek samochodowy" :) Porównanie... Trójboista na klatę używa statycznej, sztangista zarzucając sztangę wykorzystuje dynamiczną (pomimo dużego ciężaru). Rozmowa nie na temat i o kant dupy akurat żeś się przyczepił najmniej istotnego elementu w tym wątku :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 426
hehe wariant optymistyczny, szczególnie podoba mi się jeżeli chodzi o te 'suczki' ;)
dzięki wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 318 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5250
Rozmowa nie na temat i o kant dupy akurat żeś się przyczepił najmniej istotnego elementu w tym wątku

No to wracając do tematu to jak jiggi84 trenował siłownie 3 lata i 2 miesiące kickbox i jak będzie kontynuował kickbox to jego wyniki z siłowni (czyli siła statyczna) będą lecieć jeszcze w dół na łeb na szyje i to sporo zanim się jego mięśnie zbalansują do statyczno-dynamicznych ćwiczeń. (co da marny średni efekt, bo albo trenujemy ciężary albo kickbox).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
W końcu napisałeś coś sensownego! Faktycznie nie da się utrzymać wysokiej siły statycznej i równocześnie dynamicznej. Przykładem może być Pudzian. Ale jeśli jiggi84 nie startuje w zawodach siłowych to po co mu taka siła żeby się chwalić liczbami? Już lepszy efekt przyniesie dobrze zbudowana i "pocięta" sylwetka ciała :) Aha Siła spadnie ale nie od razu na łeb na szyję mi np. SW poprzez ćwiczenia oporowe z ciężarem własnego ciała podniosła poziom siły statycznej o jakieś 18 kg :) 105 to żaden wynik jak dobrze zbilansuje obydwa treningi to przy jego wadze spokojnie będzie mógł dobić do 130 a nawet więcej. Ponadto jiggi84 powiedz mi co u Ciebie znaczy dobra dieta? wysokobiałkowa? Ona jest dobra dla treningu siłowego ale nie SW. Może zwyczajnie opadłeś z sił bo za mało węgli/kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 426
zgadza się, rekordy nie mają dla mnie większego znaczenia poza tym, że obawiam się że za spadkiem siły pójdzie spadek mięśnia, czego wolałbym uniknąć..
co do diety to nigdy nie liczyłem kca ale 5 posiłków dziennie + odżywka, standardowo: rano owsianka, potem 4 posiłki ryż + kura albo ryż + łosoś albo makaron + tuńczyk, gainer po treningu.
aha, odkąd zacząłem KB(2 miesiące temu) waga niby bez zmian, a trochę poleciało z brzucha
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co najbardziej opłaci się w moim przypadku ?

Następny temat

Darek Michalczewski 27 lipca wraca na ring!!!

WHEY premium