SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Justin Gaethje kontra...

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4618

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC pracuje nad zestawieniem walki Justin Gaethje vs Michael Chandler

Szykuje się niewiarygodnie ciekawe starcie w wadze lekkiej, w którym były pretendent do tytułu Justin Gaethje zmierzy się z nowym zawodnikiem Michaelem Chandlerem.

Wiadomość ta została pierwotnie podana przez dziennikarza ESPN Ariela Helwaniego w poniedziałek, podczas jego podcastu z byłym mistrzem wagi półciężkiej i ciężkiej Danielem Cormierem.

Daniel Cormier
„Siedzę w moim domu relaksując się i patrząc na rankingi. Myślę o walce Gaethje vs Chandler, potem Islam vs RDA i na koniec daję mojemu ziomkowi Beneilowi (Dariushowi) wielką walkę i zestawiam go z Tonym Fergusonem. Co o tym sądzicie? Ekscytujące prawda?” napisał Cormier na swoim koncie na Twitterze, 10 marca.

https://twitter.com/dc_mma/status/1369821994938552323?s=20

Jak zaznaczył Helwani podczas swojego podcastu, dwa dni później walka pomiędzy Fergusonem a Dariushem została potwierdzona. Teraz dziennikarz ESPN zdradził, że UFC pracuje nad rezerwacją walki Justin Gaethje vs Michael Chandler, która odbędzie się w następnej kolejności. Zarówno data jak i lokalizacja nie zostały jeszcze ujawnione.

Były mistrz Bellatora w wadze lekkiej, Michael Chandler (22-5 MMA, 1-0 UFC), zadebiutował w UFC w styczniu, kiedy to odprawił Nowozelandczyka Dana Hookera już w pierwszej rundzie. „Iron” ma obecnie passę trzech wygranych walk i kolejne zwycięstwo może go zdecydowanie podbić w górę i zbliżyć do walki o tytuł.

Z drugiej strony, były pretendent do tytułu oraz były mistrz World Series Of Fighting, Justin Gaethje (22-3 MMA, 5-3 UFC), miał już swoją okazję do zdobycia pasa UFC, ale nie sprostał rosyjskiemu, niekwestionowanemu mistrzowi, Khabibowi Nurmagomedovowi. Obaj walczyli ze sobą w październiku, ale Nurgagomedov szybko rozprawił się z „The Highlight”, zmuszając go do poddania się w drugiej rundzie przez duszenie trójkątne.

Ponieważ „Orzeł” jest poza rywalizacją w tej chwili i wszystko wskazuje na to, że zakończy swoją karierę, dywizja lekka UFC nie ma dwóch wyraźnych pretendentów do tytułu, ale zwycięzca pomiędzy Gaethje i Chandlerem prawdopodobnie otrzyma title shota, w następnej kolejności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Gregory Payan (AP)

Justin Gaethje jest sfrustrowany tym, że został pominięty w kwestii zestawienia walki o pas wagi lekkiej

W związku z rozruchem dywizji lekkiej UFC i zestawieniu Charlesa Oliveiry z Michaelem Chandlerem w walce mającej wyłonić nowego mistrza, Justin Gaethje wyraził swoją frustrację z powodu tego, że został pominięty.

Odkąd Khabib Nurmagomedov ogłosił swoje definitywne zakończenie kariery, został zestawionych kilka kluczowych pojedynków w wadze 155 funtów. Michael Chandler ma zmierzyć się z Charlesem Oliveirą o wakujący tytuł na gali UFC 262, Dustin Poirier i Conor McGregor mają rozstrzygnąć swoją trylogię, a Tony Ferguson spotka się z rozkręcającym się Beneilem Dariushem.

Gdzie w takim razie w tym wszystkim jest Justin Gaethje? "The Highlight" ma za sobą przegraną przez poddanie w drugiej rundzie z dotychczasowym mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem na UFC 254 w październiku, ale pozostaje na szczycie rankingu dywizji.

W ostatnim wywiadzie dla Raptors MMA, Gaethje dał upust swojej frustracji, wyrażając rozczarowanie swoją obecną sytuacją w UFC.

Justin Gaethje
"Kto wie, człowieku. Nie mogę teraz dużo o tym mówić. Jestem pewien, że moje wcześniejsze mówienie o tym jest powodem, dla którego jestem w tym miejscu. Kto wie? Może kogoś wkurzyłem, nie wiem. Wszystko co wiem to to, że odkąd miałem 12, 13 lat, słuchałem jak Dana White udzielał wywiadów i wyjaśniał czego oczekiwał od zawodnika, i ja jestem tym skur***nem.

Jeśli mnie zlekceważą, to będzie bolało, bo naprawdę wziąłem to do siebie, o czym mówił ten człowiek. Więc tak, to będzie bolało, bo czuję się jakbym był człowiekiem firmy od pierwszego dnia. Nigdy nie chciałem iść gdziekolwiek indziej, nie chcę walczyć gdziekolwiek indziej. Ale moje zasady są dla mnie najważniejsze, więc zobaczymy co się stanie."


Przed przegraną z Nurmagomedovem, Gaethje (22-3 MMA, 5-3 UFC) zanotował cztery zwycięstwa z rzędu przed czasem, w tym zwycięstwo nad Tonym Fergusonem, aby zdobyć tymczasowy tytuł wagi lekkiej na UFC 249. Zachwycił fanów swoim ekscytującym stylem i zgarnął dziewięć bonusów po walce w ośmiu występach w Oktagonie. Gaethje niedawno ujawnił, że prowadził rozmowy w sprawie walki z Chandlerem, ale UFC ostatecznie zdecydowało się zestawić Chandlera z Oliveirą o wakujący pas wagi 155 funtów, pozostawiając mu niewiele opcji na kolejną walkę.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Gregory Payan (AP) / Las Vegas Review-Journal

„Justin Gaethje nie mógłby być w lepszej sytuacji” – Dana White nie widzi powodu do frustracji u Gaethje

Prezydent UFC Dana White twierdzi, że Justin Gaethje nie powinien być sfrustrowany tym, że nie otrzymał walki o wakujący tytuł wagi lekkiej o który zmierzą się Charles Oliveira i Michael Chandler.

Po tym jak Justin Gaethje (22-3 MMA, 5-3 UFC) wyraził swoje niezadowolenie z powodu pominięcia go w kwestii zestawienia walki o tytułu wagi lekkiej, Dana White uspokajał w czwartek, że na Gaethje czekają wielkie.

Dana White
„On bardzo dobrze pasuje do tego wszystkiego” – powiedział White na konferencji prasowej przed UFC 260. „Po tym jak to się rozegra, on prawdopodobnie będzie następny w kolejce. To zależy od tego, co stanie się z Dustinem i Conorem”.


Gaethje jest po przegranej walce o tytuł z dotychczasowym mistrzem Khabibem Nurmagomedovem w październiku zeszłego roku na UFC 254 i jest jedynym zawodnikiem z pierwszej piątki wagi lekkiej bez zarezerwowanej walki. UFC zdecydowało się na walkę Charles Oliveira vs Michael Chandler o wakujący tytuł w wadze 155 funtów na UFC 262, ale White powiedział, że Gaethje – który szczególnie uważał, że Oliveira nie jest godny walki o pas – może być następny w kolejce, w zależności od tego, jak rozstrzygnie się trylogia między Dustinem Poirierem i Conorem McGregorem.

Dana White
„Wiecie jak to jest. Czas jest wszystkim, kiedy odbędą się te walki, jak wiele obrażeń przyjmie ten, który wygra i jak wpłyną na to osobiste sprawy. Wiesz, że wszystkie te rzeczy wpływają na to, kiedy będzie następna walka, ale Justin Gaethje nie mógłby być w lepszej sytuacji”.


Pomimo przegranej z Nurmagomedovem, Gaethje jest obecnie na #2 pozycji w oficjalnym rankingu UFC w wadze 155 funtów. Przed przegraną, Gaethje zanotował cztery kolejne zwycięstwa przed czasem, w tym jedno kończące serię 12. wygranych walk Tony’ego Fergusona i zdobycie tymczasowego tytułu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC/Getty Images

Rafael dos Anjos zgłasza swoją gotowość do walki z Justinem Gaethje

Rafael dos Anjos jest gotowy stanąć do pojedynku z byłym pretendentem do tytułu wagi lekkiej UFC Justinem Gaethje.

Menadżer Justina Gaethje (22-3 MMA, 5-3 UFC), Ali Abdelaziz z Dominance MMA, zamieścił w sobotę w mediach społecznościowych wiadomość, w której twierdzi, że czołówka wagi lekkiej unika pojedynku z byłym mistrzem WSOF i byłym tymczasowym posiadaczem tytułu wagi lekkiej UFC.

Rafael dos Anjos (31-13 MMA, 19-11 UFC), były mistrz UFC w wadze 155 funtów, jest jednym z niewielu wysoko notowanych zawodników w dywizji, który obecnie pozostaje bez zestawionej walki. Brazylijczyk odpowiedział Abdelazizowi i powiedział, że jest gotowy i chętny do przyjęcia pojedynku, jeśli zostanie mu on zaproponowany.

Rafael dos Anjos
„Zgadnijcie kto jest najwyżej notowanym, dostępnym zawodnikiem w rankingu? Jestem na tak. Wyślijcie mi kontrakt.”

https://twitter.com/RdosAnjosMMA/status/1378364561292718088?s=20

Gaethje, który był ostatnim człowiekiem, który walczył z Khabibem Nurmagomedovem o tytuł, zanim ten zakończył karierę w MMA i zwolnił pas UFC, jest obecnie bez zaplanowanej walki To wywołuje u niego ogromną frustrację zwłaszcza ze względu na to, że został pominięty w zestawianiu walki o zwakowany pas o który zmierzą się Charles Oliveira i Michael Chandler.

Charles Oliveira będzie walczył z Michaelem Chandlerem, aby ukoronować nowego mistrza wagi lekkiej na UFC 262 w dniu 15 maja, podczas gdy Tony Ferguson spotka się z Beneilem Dariushem na tej samej karcie. Tymczasem Dustin Poirier będzie walczył z Conorem McGregorem na UFC 264 planowanej na 10 lipca.

Prezydent UFC Dana White powiedział ostatnio, że Gaethje jest „prawdopodobnie następny w kolejce” w dywizji, ale także wymienił go jako potencjalnego zawodnika rezerwowego na walkę Poirier vs. McGregor 3.

Nie wiadomo, czy Gaethje zdecyduje się poczekać, aż niektóre z nadchodzących walk zostaną rozegrane. Jeśli jednak nie, to dos Anjos, który ma za sobą zwycięstwo nad Paulem Felderem, jest już gotowy do walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC via Getty Images

Oczekiwanie na odpowiednią walkę, to plan Justina Gaethje

W miarę jak porządkuje się czołówka wagi lekkiej UFC, Justin Gaethje oczekuje na odpowiednią walkę.

Jak poinformował jego menadżer Ali Abdelaziz, negocjacje pomiędzy Justinem Gaethje (22-3 MMA, 5-3 UFC) a organizacją nie natrafiły na przeszkodę. Wszystko jest kwestią czasu, co na razie oznacza czekanie na najlepszą potencjalną okazję, która się pojawi.

Ali Abdelaziz
„Nie sądzę, żeby to były teraz (problemy) biznesowe” – powiedział Abdelaziz. „Myślę, że po prostu muszę dostać odpowiednią walkę. Widzę, że wielu ludzi rzuca mu wyzywania. Nie możesz po prostu być z dala od dywizji lekkiej przez sześć lat, a potem wrócić i spróbować walczyć z gościem nr 2. Musisz na to zapracować.”


Abdelaziz uważa Gaethje jako najlepszego aktywnego lekkiego na świecie w tej chwili. Pomimo tej deklaracji, Abdelaziz rozumie jednak dlaczego UFC zdecydowało się zrezygnować z omawianego pojedynku Gaethje vs. Michael Chandler, aby zestawić tego drugiego z Charlesem Oliveirą o wakujący tytuł w wadze 155 funtów 15 maja na UFC 262.

Ali Abdelaziz
„Słuchaj, Justin miał walczyć z Michaelem Chandlerem. Taka była rozmowa. Dowiedzieliśmy się, że Chandler zawalczy z Oliveirą i ja to rozumiem. UFC chce mistrza, który nigdy nie przegrał z Khabibem (Nurmagomedovem). Jeśli facet, który przegrał z Khabibem, staje się mistrzem… potrzebujesz więcej czasu, aby ludzie zapomnieli o Khabibie, prawda? Zrobili ten ruch, a ja to rozumiem”.


Chandler nie był jedynym zawodnikiem omawianym jako następny przeciwnik Gaethje. Pojawiało się również nazwisko Conora McGregora, ale do walki nie doszło. Niezależnie od tego, z kim Gaethje zmierzy się w następnej walce, Abdelaziz docenia jego szanse.

Ali Abdelaziz
„To nigdy nie było pewne na 100 procent, że zawalczy z Mike’m Chandlerem, ale było to wspomniane. Było też wspomniane o Conorze McGregorze. Wiem, że Conor nigdy nie walczyłby z Justinem, bo uważam, że Justin stylistycznie jest najgorszym zestawieniem. Naprawdę wierzę, że Justin Gaethje będzie mistrzem UFC”.


32-letni Gaethje ostatnio walczył w pojedynku o tytuł przeciwko Khabibowi Nurmagomedovowi na UFC 252 we wrześniu ubiegłego roku. Został poddany w 2 rundzie. Przed przegraną, Gaethje wygrał cztery walki z rzędu z Jamesem Vickiem, Edsonem Barbozą, Donaldem Cerrone i Tonym Fergusonem w drodze do swojej szansy na zdobycie tytułu. Wszystkie pięć zwycięstw Gaethje w UFC zakończyło się skończeniami.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Walka między Justinem Gaethje a Michaelem Chandlerem coraz bardziej prawdopodobna

Prezydent UFC Dana White uważa, że walka pomiędzy Justinem Gaethje a Michaelem Chandlerem ma sens. Obecnie dywizja lekka jest tak mocno obsadzona jak nigdy dotąd.

W przeszłości zarówno Michael Chandler jak i Justin Gaethje mówili o tym, że podoba im się pomysł walki między nimi. W przypadku Gaethje, był on niemal pewny, że UFC przedstawi mu umowę na walkę, zanim „Iron” Mike zawalczy z Charlesem Oliveirą, aktualnym mistrzem wagi lekkiej. Z kolei Chandler był już wcześniej zainteresowany walką z Gaethje, aby udowodnić, kto jest najbardziej brutalnym zawodnikiem.

Dana White wypowiada się na temat potencjalnej walki Gaethje vs. Chandler w ostatnim wywiadzie dla TMZ Sports. Chociaż White nie potwierdził tego zestawienia, stwierdził, że zorganizowanie pojedynku Gaethje vs. Chandler miałoby sens dla organizacji.

Dana White
„To dobre pytanie,” powiedział White w odpowiedzi na możliwe walki dla Michaela Chandlera. „Mam na myśli to, że jest kilka możliwości. Mógłby walczyć z Gaethje, zobaczymy. Nie mamy jeszcze nic ustalonego, ale to ma sens i byłaby to fajna walka. Wyobraźcie sobie Chandlera i Gaethje.”


W marcu reporter ESPN MMA Ariel Helwani poinformował, że trwają prace nad walką Chandlera z Gaethje. Gaethje rozpoczął przygotowania do walki i był niemal pewny, że zmierzy się z Mike’m 15 maja, co okazało się być galą UFC 262, na której ostatecznie Chandler walczył z Oliveirą o wakujący pas mistrza wagi lekkiej.

Gaethje jest po przegranej z poprzednim mistrzem Khabibem Nurmagomedovem na UFC 254. Chandler również przegrał z obecnym mistrzem, choć on i Charles walczyli o wakujący tytuł z powodu odejścia Nurmagomedova na emeryturę.

Obecnie nie ma żadnego harmonogramu, kiedy mogłoby dojść do potencjalnej walki. Jednak obecny stan dywizji lekkiej sprawia, że nie ma możliwości, aby dochodziło do nieciekawych walk z kimś, kto aktualnie znajduje się w pierwszej dziesiątce.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Gregory Payan/Associated Press

Justin Gaethje zareagował na plotki o rzekomych planach zakończenia kariery

Justin Gaethje zdementował wszelkie plotki, jakoby rozważał zakończenie kariery w UFC i w ogóle w mieszanych sztukach walki.

Po tym jak Justin Gaethje poniósł porażkę przez poddanie z Khabibem Nurmagomedovem o tytuł wagi lekkiej na UFC 254, powiedział, że chce szybkiego powrotu do rywalizacji. Jednak tak się jeszcze nie stało, ponieważ „The Highlight” wciąż pozostaje na uboczu, a niedawna wypowiedź na Instagramie od partnera treningowego Gaethje zasugerowała, że były tymczasowy mistrz myśli o emeryturze.

Ryan Charlebois jest zawodowcem z bilansem 3-0, który wygrał walkę w LFA i jest stałym partnerem treningowym Gaethje. W rzekomych wiadomościach wysyłanych na Instagramie, Charlebois powiedział, że nie ma pojęcia kiedy Gaethje będzie walczył, ale wątpi, że stanie się to wkrótce.

Ryan Charlebois
„On jest sfrustrowany. UFC odmawia mu walk, których chce, a on sam dyskutuje o przejściu na emeryturę. Przegrana z Khabibem wyciągnęła z niego bardzo dużo. Szczególnie kilka pierwszych miesięcy na siłowni było dla niego ciężkich, widać, że przegrana go zmieniła.”


Po tym jak skasowany już wpis zaczął krążyć w mediach społecznościowych, Justin Gaethje odpowiedział na niego mówiąc, że jest to kompletna bzdura.

Justin Gaethje
„To jest kompletna bzdura. Jestem daleki od skończenia z gonieniem tego wysokiego poziomu. Zgaduję też, że ten koleś sfabrykował całą tę sprawę.”

https://twitter.com/Justin_Gaethje/status/1404617330915610626?s=20

Nie ma wątpliwości, że ostatnie kilka miesięcy było dla Gaethje frustrujące, ponieważ głośno mówił o tym, że chce walczyć. Jednak z zestawionymi do trylogii Dustinem Poirierem i Conorem McGregorem oraz Michaelem Chandlerem walczącym z Charlesem Oliveirą o pas mistrza wagi lekkiej, nie było dla niego żadnych logicznych walk. Być może jednak powróci późnym latem lub jesienią przeciwko komuś takiemu jak Chandler, Dan Hooker, Rafael dos Anjos lub któremuś pretendentowi z pierwszej dziesiątki wagi lekkiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC

„Michael Chandler na nic nie zasługuje" – Ali Abdelaziz uważa, że Justin Gaethje powinien zawalczyć o pas z Charlesem Oliveirą

Ali Abdelaziz twierdzi, że jego zawodnik Justin Gaethje powinien być kolejnym pretendentem numer jeden do tytułu. Menadżer uważa, że Michael Chandler nie zasługuje na walkę z Gaethje.

Justin Gaethje (22-3 MMA, 5-3 UFC) już od kilku miesięcy chce powrócić do rywalizacji, a nazwisko Michaela Chandlera jest brane pod uwagę jako jego kolejny przeciwnik i zdaje się, że prezydent UFC Dana White popiera ten pomysł.

Jednak szef Dominance MMA Ali Abdelaziz uważa, że Michael Chandler (22-6 MMA, 1-1 UFC) nie zasłużył na prawo do walki z byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej Justinem Gaethje, który twierdzi, że był w trakcie rozmów na temat walki z Chandlerem na UFC 262, dopóki organizacja nie zdecydowała się dać Chandlerowi walki o wakujący tytuł wagi lekkiej z Charlesem Oliveirą (31-8 MMA, 19-8 UFC).

Ali Abdelaziz
„Uważam, że Justin Gaethje powinien walczyć z Charlesem Oliveirą w następnej walce” – powiedział Abdelaziz w rozmowie z MMA Junkie. „To jest to w co ja wierzę. Dustin (Poirier) być może musi zrobić sobie przerwę i pozwolić tym dwóm facetom zawalczyć ze sobą. Wiem, że UFC chce zestawić Chandlera. Myślę, że Mike Chandler nie zasługuje na nic. On ma bilans 1-1. Został znokautowany w Bellatorze przez rywala z kategorii 145 funtów. Na papierze to świetna walka, ale Mike Chandler nie zasługuje na nic. Musi być cicho, musi siedzieć i czekać i jeśli Justin zdecyduje się z nim walczyć, to da mu znać. Ale Mike Chandler na nic nie zasługuje.”


Justin Gaethje nie rywalizował od czasu porażki w walce unifikacyjnej pasów wagi lekkiej przeciwko ówczesnemu mistrzowi Khabibowi Nurmagomedovowi na UFC 254 w październiku. Chandler jest również po porażce w walce o tytuł, kiedy został znokautowany przez Oliveirę na UFC 262 w maju.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Steven Branscombe-USA TODAY Sports

„Ten sku**el szkaluje moje imię” – Justin Gaethje jest wściekły na Michaela Chandlera

Justinowi Gaethje nie spodobało się to, co ostatnio mówił o nim Michael Chandler i postanowił to dobitnie wyrazić.

Michael Chandler (22-6 MMA, 1-1 UFC) nadawał we wtorek na żywo na swoim Instagram Live, opowiadając o swojej chęci powrotu do Oktagonu w grudniu, przy czym Justin Gaethje (22-3 MMA, 5-3 UFC) był wymieniany przez niego jako potencjalny przeciwnik.

Były trzykrotny mistrz Bellatora powiedział jednak, że Gaethje unika walki z nim i powiedział byłemu tymczasowemu posiadaczowi tytułu wagi lekkiej UFC, że powinien być gotowy, aby „zrobić highlight lub być highlightem.”

Te słowa powędrowały z powrotem do Gaethje, który w środę umieścił wpis w mediach społecznościowych i powiedział Chandlerowi, co o tym wszystkim myśli.

Justin Gaethje
„Chandler nie wie o czym gada. Czekałem na umowę na walkę 3 tygodnie podczas obozu i obudziłem się słysząc wiadomości, że jego tatuś Dana dał mu walkę o pas. On wypadł z interesu od czasu nokautu. Czy ja coś przegapiłem? Jestem na wakacjach, a ten sku**el szkaluje moje imię. 3-4 razy?”

https://twitter.com/Justin_Gaethje/status/1417994124880490496?s=20

Ze swoim komentarzem „tatusia Dany”, Gaethje odnosi się do faktu, że myślał, że to on będzie walczył o wakujący tytuł wagi lekkiej z Charlesem Oliveirą na UFC 262 w maju po tym, jak Khabib Nurmagomedov zwakował tytuł.

Jednak to Chandler otrzymał walkę z Oliveirą i to Brazylijczyk wywalczył tytuł mistrza po zwycięstwie przez nokaut w drugiej rundzie.

Chandler chce się odbić od tej porażki i stanąć do kolejnej walki o tytuł, a Gaethje po przegranej przez poddanie z Nurmagomedovem na UFC 254 w październiku, wydaje się być chętny do zrobienia tego samego.

Menadżer Gaethje, Ali Abdelaziz, nie jest jednak szczególnie zainteresowany walką i niedawno powiedział, że Chandler na nią nie zasługuje.
https://twitter.com/MMAjunkie/status/1416871146612432901?s=20 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Gregory Payan/Associated Press // Russian Look Ltd./Alamy/Alamy/Profimedia

Khabib Nurmagomedov szorstko obszedł się z Justinem Gaethje w kwestii kolejnego pretendenta do walki o tytuł

Justin Gaethje powrócił w miniony weekend na ścieżkę zwycięstw, kiedy pokonał Michaela Chandlera i od tego czasu domaga się walki o tytuł w wadze lekkiej, ale Khabib Nurmagomedov uważa, że to Islam Makhachev powinien dostać szansę walki o pas.

Były mistrz UFC Khabib Nurmagomedov uważa, że Justin Gaethje musi zrobić krok w tył po tym, jak zażądał kolejnego pojedynku o tytuł wagi lekkiej UFC.

W miniony weekend, Gaethje walczył po raz pierwszy od ponad roku, mierząc się z Michaelem Chandlerem na gali UFC 268 w walce będącej kandydatem do walki roku.

Była to pierwsza wygrana Gaethje od czasu porażki przez poddanie w walce z Nurmagomedova w październiku ubiegłego roku, przy czym Nurmagomedov stoczył wówczas swoją ostatnią walkę w karierze.

Gaethje uważa, że to on powinien być następnym pretendentem po tym, jak obecny mistrz Charles Oliviera zawalczy z Dustinem Poirierem na UFC 269 w przyszłym miesiącu.

Justin Gaethje
"Muszę walczyć ze zwycięzcą pojedynku Charlesa Oliveiry i Dustina Poiriera, aby potwierdzić prawdziwość tego sportu, i czuję się z tym komfortowo. Nie muszę robić nic więcej" - powiedział.


Gaethje jest obecnie sklasyfikowany na pozycji nr 2 w rankingu wagi lekkiej, a wyżej od niego znajduje się tylko Poirier.

Khabib Nurmagomedov odpowiedział na żądania Gaethje w brutalny sposób obchodząc się z byłym tymczasowym mistrzem.

Khabib Nurmagomedov
"W ostatnich 8 walkach, zostałeś skończony 3 razy, Justin. Miałeś okazję zostać mistrzem, ale zasnąłeś" - napisał Nurmagomedov na Instagramie.


Rosjanin nawiązuje do swojej wygranej z Gaethje oraz do przegranych przed czasem Amerykanina z Eddiem Alvarezem i Dustinem Poirierem sprzed kilku lat.

Nurmagomedov kontynuował, stwierdzając, że jego protegowany i kolega z drużyny Islam Makhachev powinien dostać szansę na zdobycie pasa.

Khabib Nurmagomedov
"Islam ma passę 9 zwycięstw, 3 walki w 2021 roku i wszystkie wygrane przez skończenia. Po prostu zamknij się i przyznaj, że Islam zasługuje na tę walkę o pas, a nie ty."


Utalentowany grappler zgarnął już trzy zwycięstwa w 2021 roku – wszystkie przez poddania – w tym w ostatniej walce przeciwko Danowi Hookerowi na UFC 267 w zeszłym miesiącu. Makhachev jest sklasyfikowany na 4 pozycji w rankingu wagi lekkiej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jared Cannonier kontra...

Następny temat

Mike Tyson vs Roy Jones Jr na żywo

WHEY premium