SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Judo-pytanie. Calkiem zielony

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4328

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1192
Jest tak ok pol godziny do 40 min. rozgrzewki, ostatnio bylo troche rozciagania, ale jesli chodzi o pompki,przysiady czy brzuchy to tego nie ma.
(ale moze przez to nie ma tez monotoni na treningu)
To jest wlasciwie zeby sie dobrze rozgrzac ale byc moze tak tu sie trenuje.
Wiekszy nacisk kladzie sie na technike –np. po dwoch treningach poznalismy juz chyba 6 trzyman i przejscia z jednego do drugiego. I wszystko jest robione raczej w stylu b.lagodnym nie do granic mozliwosci i bez zaciskania zebow zeby np.zrobic jakies cwiczenie albo zeby je powtorzyc iles razy. Jedynie walki (narazie na kolanach) byly meczace jak mialem na plecy przewrocic judoke 120kg z czarnym pasem )
Moze taka szkola jest lepsza i przynosi efekty.

Chetnie bym cos pocwiczyl troszke bardziej - W takim razie co bys zaproponowal jako cwiczenia uzupelniajace (wyrabiajace zwinnosc i szybkosc) ? i w jakich ilosciach ;
padow jeszcze nie bylo.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3115 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21300
teoretycznie szybkosc wynika z genetyki wiec niewiele da sie poprawic
jeśli chodzi o zwinnosc to glownie rozciaganie (stretching wzmocni Ci sciegna, zwiekszy zakres ruchu w stawach,do tego dochodzi jeszcze lepsze ukrwienie miesni).

stań na jednej nodze, ugnij nogę w kolanie i złap za kostke - pozniej podciagaj do gory
skłony - w siadzie płaskim na przemian do jednej i drugiej nogi (nogi rozwarte, utwórz miedzy nimi kąt prosty)
skłony - rowniez w siadzie plaskim, nogi złaczone (stopy) i skłony w do stóp
rozkrok - plecy prosto, przenoszenie ciezaru raz na jedna,raz na druga noge (cos w rodzaju kucania)

to przykłady rozciagania jesli chodzi o nogi, bardzo proste cwiczenia. na tej stonie znajdziesz duzo innych cwiczen rozciagajacych - http://www.netfit.co.uk/stretching.htm

tam gdzie ja trenowalem (a bylo to na Akademii Wych Fiz) wylewalismy sporo potu, nie byl to latwy trening. bieganie mocno dawalo w kosc (po lasach, gorach i dolinach), cwiczenia takie jak brzuchy, przysiady etc zajmowaly nam duzo czasu, ale nasza grupa okazala sie najlepsza z tych co wowczas trenowaly. moze to dlatego ze sie nie oszczedzalismy? a wlasciwie ze nas nie oszczedzal trener

to be a masterpiece ...
sweet&hot honey honey

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Jak znam zycie do cwiczenia w domu szybko Ci zapal minie...

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3115 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21300
wydaje mi sie ze szybko mu nie minie,bo nie ma tego za duzo.poza tym nie kazdy ma slomiany zapał
jesli mialyby to byc cwiczenia dodatkowe,to faktycznie moglby sie sam przed soba tlumaczyc ze w koncu robi to na treningu i zaniechac dzialania w domu.a skoro na treningu prawie caly czas poswieca sie technice,to sam zauwazy,ze cwiczenia wykonywane samemu pomoga mu lepiej wymiatać na macie no i sporo zalezy tez od silnej/słabej woli,planowania itp.

to be a masterpiece ...
sweet&hot honey honey

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1192
paabloo cos mnie nisko oceniasz ;) skad takie podejrzenia ? jedynie co mnie moze zniechecic to jakies powazne kontuzje i tego sie troche obawiam, ale wlasnie jak sie jest wygimnastykowany to chyba zmniejsza sie ryzyko. A jak bede widzial jeszcze efekty to juz wogole nie strace checi.
Nie wiem czy to jest dobre podejscie zeby nie dawac rad zakladajac ze i tak komus nie bedzie sie chcialo.
Przewaznie jak sie podejmuje czegos to nie umiem tego robic na polgwizdka. I jakis sportowy tryb zycia mi nie przeszkadza : nawet jakis rezim trenigowy ktory juz tez mialem okazje przejsc ale nie w sportach walki.

Szkoda tylko ze wczesniej nie zaczalem bo teraz na zawody to juz za pozno.

Dlaczego nie wyrobie sobie szybkosci ? bo raczej genetycznie nie jestem szybki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3115 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21300
możesz wyrobic szybkosc ale w pewnych granicach. po prostu sporo zalezy od genetyki. szybkosc mozna poprawic! nie powiedzialem ze nigdy nie bedziesz szybszy

to be a masterpiece ...
sweet&hot honey honey

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1192
no to dzieki miskov :) za odpowiedz, troche stretchingu trzeba zapodac;)
tez jestem takiego zdania ze czym wiecej potu na treningu tym mniej krwi w walce no i widac ze to sie potwierdza.
Fajnie jest tylko te nazwy japonskie troche niezbyt :)
pozdrawiam
sailor00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3115 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21300
powodzenia
pozdro

to be a masterpiece ...
sweet&hot honey honey

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Nie cenie Ciebie nisko. Nikogo nie oceniam jezeli nie znam. Ale jak juz pisalem w domu nie chce sie cwiczyc samemu szczegolnie takich rzeczy o ktorych pisales to raz. a dwa nie wiem czy jest sens to robic poprostu przykladaj sie na treningach nie opuszczaj ich i bedzie dobrze. A w dzien kiedy nie masz trningu poprostu biegaj. Efekty przyjda z czasem.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1192
ok,dzieki paabloo Tobie tez :)
zawsze czym wiecej roznych zdan tym lepiej.
pozdrawiam
sailor
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Muay thai

Następny temat

Testy psychologiczne multiselekt

WHEY premium