SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie badania?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1359

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 80
Witam! Mam 37 lat, czuję się notorycznie przemęczony, zero aktywności fizycznej, nadwaga. Od kilku dni natomiast jest rewolucja :) Dieta zapięta na ostatni guzik, rozpocząłem trening siłowy, areoby. Mam natomiast takie pytanie: jako zupełny laik chciałem zapytać jakie badania warto porobić, żeby ocenić stan zdrowia i kondycję układu hormonalnego, ewentualnie zastosować suplementację. Mam oczywiście świadomość, że ZMA, gaba, czy inne suple nie wywindują mi poziomu hgh, teścia do niewiadomo jakich wartości :) Natomiast co warto zbadać, jakie podstawowe badania wykonać, żeby zrobić taki swoisty przegląd (testosteron wolny czy całkowity, prolaktyna, hormon wzrostu)? Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę o wyrozumiałość siedzę od kilku dni i czytam, natomiast jestem tak przeładowany informacjami, że nie wiem od czego zacząć...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
cześć,
rewolucja że przestałeś być przemęczony czy chwilowa ekscytacja, bo nie wiem jak rozumieć posta .
co do badań - jeżeli nie robiłes dawno w ogóle żadnych badań, to ja bym zrobił tak:
mocz
morfologia z rozmazem
lipidogram
glukoza
AST
ALT
bilirubina
testosteron wolny,
estradiol
prolaktyna,
kortyzol
PSA
ewentualnie jakbyś też chciał ocenić stan tarczycy to jeszcze :
TSH
FT3
FT4

pozdro.



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2017-02-25 19:40:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
Tak jak wyżej.

kabo - termin rewolucja odnosi się do zaplanowanych zmian :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 80
Jakoż nie inaczej :) Serdecznie dziękuję za zestaw, z którego nie omieszkam skorzystać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
no to jak zaplanowane to powodzenia, w każdym razie zaplanuj też przede wszystkim dietę i treningi bo badania to pikuś, u większości wychodzą w normie więc bez wymówek i zapyerdalać trzeba


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2017-02-26 20:55:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

chce schudnąc

Następny temat

VI Ustawka Treningowa i Herosi WW kontra Drużyna Kolosa- 20 maj 2017

WHEY premium