SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie ćwiczenia najlepsze na pośladki?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 411

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej, czy mogłabyś podzielić się informacja w jaki sposób dzielisz swój trening na poszczególne partie? W jaki sposób trenujesz pośladki? Mogłabyś podać przykładowy zestaw ćwiczeń z uwzględnieniem górnej części pośladka która u mnie mocno kuleje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4503 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 43093
Witaj,
zawsze miałam problem z górą pośladka, dopiero od jakiś dwóch lat skupiam się aby porządnie przetyrać tyłek.

Na chwilę obecną w moim planie treningowym priorytetowo traktuje właśnie pośladki i barki.
Nie zmieniam planu treningowego częściej niż raz na trzy miesiące.

Jeśli jestem w trakcie "budowania masy" to najczęściej trenuje 5 razy w tygodniu z czego 2 razy trenuje nogi (jeden trening bardziej z naciskiem na tylnią taśmę ud, a drugi trening bardziej na pośladki) + dodatkowo w dzień barków również dokładam 3 ćwiczenia (izolowane) na pośladki.

Co do górnej części pośladka warto zwrócić szczególną uwagę na technikę wykonywania ćwiczeń np. przy wykrokach z ciężarem, stopa ustawiona z rotacją do zewnątrz. Są to drobnostki, ale bardzo skuteczne i z czasem naprawdę procentują.

Nie wiem jaki jest Twój staż na siłowni, bo to też ma ogromne znaczenie dla doboru ćwiczeń. Ja lubię kombinować i koncentruje się zwłaszcza na czuciu mięśniowym, ale też nie rezygnuje z dużych ciężarów, bo według mnie ciężar ma naprawdę duże znaczenie przy kształtowaniu i rozwoju sylwetki.

W moim planie treningowych zawsze znajduje się:
wykroki, martwy ciąg na prostych nogach, martwy sumo, wyciskanie nóg na maszynie, hip thrusty, odwodzenie nogi tyłem z linką dolnego wyciągu, odwodzenie nóg na maszynie i kilka innych kombinacji. :)

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak uniknąć efektu jojo i utrzymać wagę?

Następny temat

Jak przeliczyć wzrost w cm na cale?

WHEY premium