SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak wykorzystać adrenaline? =x

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6270

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141
A co powiedzie na taki przypadek: Gosc jest dobrze wytrenowany i ma prawidlowe odruchy, na treningu jest dobry ale jak przyjdzie do "ulicy" to zapomina o wszystim i jest sparalizowany. Przykre to jest bo nagle zostaje strach i panika. Pisze w temacie adrenaliny ale nie wiem do czego to przypiac:léki, stres, depresja..nie wiem, napewno klopoty z psyhika i pytanie czy treningi tu pomoga czy psyhiatra?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
Kup zielsko

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1365 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11945
Jeśli trenujesz karate bez uderzeń na głowę to może dobrym rozwiązaniem byłoby założenie od czasu do czasu rękawic bokserskich i sparing wpełnym kontakcie. Inaczej działasz jak wiesz że możesz dostać tylko w klatę a inaczej jak wiesz że możesz dostać po ryju

Listen, think, solve

Death, taxes, Fedor

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 732 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8051
Miro:
inaczej działasz jak wiesz jak to jest dostać po ryju a inaczej jak nie wiesze(albo myślisz ze to nic strasznego pewnie i psychika Ci mówi-bij ale zapominasz o gardzie i łapiesz szybki KO, albo mysłisz-pewnie dostane jeden strzał i gleba. wtedy trzymasz ręce wysoko ze strachu że dostaniesz i w ogóle ni atakujesz w ziwązku z czym w końcu masz przerąbane)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Jak ktoś ma słabą psychikę to nic nie pomoże (przyklad Goloty i tabuny psychologów). Trzeba się urodzić z tym że potrafimy okiełznać strach (ktory jest naturalny i w wyniku zagrozenia mówi nam - uciekać), a jeśli ktoś ma mocna psychike to potrafi ten strach przekuć w rodzaj złości powodujący że organizm całkowice nastawia się na walkę (w skrajnych przypadkach bez względu na konsekwencje - przegięcie w druga stronę). Poprzez sparing w klubie nie z jednym i tym samym kolegą ale z roznymi, rózniacymi się wysokością, wagą czyli z osobami z ktorymi nie sparujemy na codzien i w zwiazku z tym ich nie zmamy. Takie walki pozwalają po czesci okielznac ten strach i przekonac się czy się to wógole potrafi. jeśli się tego nie potrafi to nie ma na to rady.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 227
Powiem ci yang ze mi dopiero po minucie przekształciło w złość =x Ja nie bałem sie bić wtedy, widziałem, że będzie trzeba, wiedziałem jest jak to dostać po ryju a gardy i tak zapomniałem ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Spartan sog za to "HALAKALAKALAKA!!!"

Wyobraziłem sobie to

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
to ja Ci Geodeta powiem że w takiej sytuacji nie wiem że trzeba (prznajmniej świadomie), spowodowanie decyzji że będę walczyl jest impulsem (niekontrolowanym do końca przeze mnie), oraz dbor techniki i akcji jest instynktowny i bezwiedny. Tak wygląda akcja realna w moim wykonaniu. Zawsze probowalem w takiej sytuacji rozwiązać sytuację bez walki i często się udawało. Czasem jednak pod wpływem takiego impulsu (dla mnie to jest bardzo czesto zlapanie za ręke, bluzę) nie jestem w stanie się opanować i walczę mimo że nie mialem takiego wcześniej zamiaru.
to co wyżej napisalem tyczy się jedynie walki w sytuacji realej, w sparingu nie mam tej adrenaliny oraz tego niepokoju mogacego wywolać taką reakcję i sparing wygląda normalnie.

dla mnie wygląda to w ten sposób - dla kogoś innego wyglądalo bedzie inaczej. Tak jak pisałem - sa ludzie co moga sobie z tym strachem poradzić a sparingi pomogą mieć jeszcze większa kontrolę nad strachem i sa ludzie co psychika nie pozwala im wogole nawet sparować, oraz ludzie często sparujący i mający sukcesy sportowe w sytuacji realnej poprzez utratę bezpieczeństwa gubią się i strach ich ogarnia.
Wg mnie albo ma się od urodzenia pewne predyspozycje psychiczne pozwalające na walkę a przez trening się je wzmacnia, albo się tego nie ma i tu nic nie pomoże.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2008-12-07 19:05:23

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
to ja Ci Geodeta powiem

Zostałeś przechrzczony

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 227
I jeszcze nick źle napisany Za to Yang i Spartan, jesteście następni xD
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZŁOTA RĘKAWICA WISŁY KRAKÓW 2008

Następny temat

zwiastun walki Oscar de la Hoya i Manny Paquito

WHEY premium