SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to ogarnąć? Odchudzanie.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 190

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 342 dni Na forum 341 dni Przeczytanych tematów 14
Cześć,
W skrócie: od dziecka byłam otyła, koło 20 roku życia trochę się ogarnęłam, a jakoś mając 27 lat bardzo mocno przytyłam (do 88kg). Rok później okazało się, że mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Teraz mam 31 lat, jestem na lekach i schudłam ponad 20kg, ważę 64,5kg, ale tkanka tłuszczowa to wciąż 30,5%. Tłuszcz schodzi wolno, 1%/6 tygodni, a przy tym spadają też miesnie- 0,5kg/6 tygodni. Jednocześnie nie zauważyłam spadku siły, wręcz przeciwnie.
Od kilku miesięcy chodzę na siłownię. Zaczęłam od cardio/hiit raz w tygodniu, od kilku tygodni też trening siłowy 2 razy w tygodniu. Do tego 3x w tygodniu jeżdżę do pracy rowerem (łącznie ok. 45km), raz w tygodniu chodzę na taniec, raz w tygodniu joga.
Jestem na diecie wegańskiej i IF, jem ok. 1400kcal. Niestety przez tarczy
cę moje 0 kaloryczne wynosi ok. 1550kcal, jak jem więcej, to tyję.
Staram się utrzymać białko na ok. 1,3g/kg masy ciała.

Moje główne pytania to:
1. Jak podnieść 0 kaloryczne do jakiej normalnej liczby? Tak chociaż do 1800?
2. Czy tak powolna utrata tłuszczu jest normalna?
3. Czy to normalne, że mięśnie też spadają?


Zmieniony przez - Sefilia w dniu 2023-05-24 17:46:31
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17385
Tak powolona utrata tluszczu jest normalna a wręcz wskazana, dużo Tobie tego fatu nie zostało i to musi zwolnić na koniec.

Czy utrata mięśni jest normalna ? Tak tymbardziej że wprowadziłaś trening silowy dopiero nie dawno a właśnie jego zadaniem podczas redukcji jest utrzymanie mięśnie.
Podajesz dokładne liczby utraconego tluszczu i straconych mięśnie, brzmi to jakbyś posługiwała się cyferkami z wagi. Jeśli tak jest pamiętaj że te pomiary nie są dokładne, że tylko regularne sprawdzanie wagi, pomiary ciała i robienie zdjęć pokaże Ci Twojw prawdziwe efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 342 dni Na forum 341 dni Przeczytanych tematów 14
Dzięki za odpowiedź. Faktycznie, te cyferki pochodzą z wagi. Centymetry powoli idą w dół :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33096 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Pośpiech nie jest wskazany i to nie wyścig więc wolnej czasem znaczy lepiej , pamietaj ze waga nei jest też głownym i najwazniejszym wyznacznikiem progresu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

Brzuch skłony tułowia egzaminy do służb

WHEY premium