SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak schudnąć i przybrać na masie mięśniowej?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakie suplementy i odżywki używać żeby jednocześnie schudnąć i przybrać na masie mięśniowej?
I jakie ćwiczenia są najlepsze na jak najszybsze schudniecie i przybrania na masie mięśniowej? Chcę od razu zaznaczyć że nie mam dostępu do siłowni ale mogę zrobić własną siłownię w domu z jakiś prostych przyrządów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699737
Witam ,musisz zdać sobie sprawę że budowa masy mięśniowej wiąże się z utrzymywaniem dodatniego bilansu kalorycznego , natomiast redukcja deficytu kalorycznego . Początkujący mogą próbować tzw rekompozycji .
Rekompozycja sylwetki czyli jednoczesne spalanie tkanki tłuszczowej i budowanie suchej masy mięśniowej - nie należy do łatwych celów.
Z reguły najłatwiej właśnie tego typu efekty osiągnąć osobom początkującym, które to zaczną od startu mądrze trenować, dobrze się odżywiać, dbać o regenerację. Ich ciało wtedy odpowie bardzo dobrymi zmianami, możliwe jest spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej, wypełnienie mięśni glikogenem i ich wizualny/odczuwalny przyrost.
To samo tyczy się osób, wracających do treningu po dłuższej przerwie - spowodowanej np. jakąś kontuzją.

Polecamy również: Cel treningowy - konieczny aby rozpocząć przygodę z siłownią


Natomiast jeżeli posiadasz spory bagaż zbędnej tkanki tłuszczowej na swoim ciele. To zdecydowanie lepszą opcją będzie najpierw zredukowanie tego balastu, a dopiero po pewnym czasie rozpoczęcie budowy suchej masy mięśniowej.





Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2020-09-10 13:24:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening bjj cukrzyka wkłucie

Następny temat

Testosteron

WHEY premium