SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak dlugo cykl ZMA?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Witam

Mam krocitkie pytanko dotczace ZMA - wiem ze temat pojawial sie kilkakrotnie ale nigdzie nie znlazlem satsfakcjonujacych odpowiedzi :) wiec moze teraz...... :)

Otoz, czy moglibyscie napisac jak dlugo waszym zdaniem mozna stosowac tego supla?
Czy nalezy robic jakies przerwy miedzy cyklami - jezeli tak to jak dlugie?
Czy stosowanie ciagłe nie bedzie mialo jakiegos negatywnego skutku?

Hmmm... to by bylo na tyle....

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
jak długo ... a jak długo jesz witaminy? Całe zycie jezeli masz siano to mozesz brać cały czas i to nie są cykle jakieś cyklicznie dostaraczć cynk , magnez i b6?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Taaak.... masz racje... ale spytalem sie kiedys farmaceuty o wlasnie ciagle stosowanie witamin - chodzilo dokladnie o Vigor - no i pani bardzo grzecznie odpowiedziala ze po 2 miesiacach ciaglego przyjmowania witaminek nalezy sobie zrobic 1 miesieczna przerwe.
Dlaczego?
Hm... szczerze mowiac nie wiem.... nie spytalem.... :)
Moje watpliwosci w tym zestawiku ZMA budzi tylko ten cynk.... obawiam sie ze ciagle go przyjmowanie moze miec jakis negatywny wplyw na orgaznizm.

Np:
'Nadmiar
Działanie toksyczne: Nadmierne spożycie może mieć skutki uboczne Szkodliwość cynku jest związana przede wszystkim z wtórnym deficytem miedzi i nie wywołuje objawów specyficznych. Ostre zatrucie cynkiem powoduje osłabienie, wymioty i niedokrwistość. Nadmiar tego metalu w organizmach zwierzęcych uważa się za jedną z przyczyn zmian nowotworowych. Zatrucia ludzi cynkiem następują głównie w wyniku spożycia owoców lub warzyw opryskiwanych preparatami cynkowymi lub produktów przechowywanych w naczyniach cynkowych'

Wiem ze oni mowia tutaj o duzych ilosciach...

lub to:
'Nadmiar:
Jesli przez długi czas zażywamy powyżej 100mg cynku dziennie, obronność organizmu osłabia się i zmniejsza się stężenie dobrego cholesterolu (HDL). Pewne badania donoszą o związku między nadmiarem cynku a chorobą Alzheimera, choć dowody nie są wystarczajace. Większe dawki (powyżej 200mg dziennie) powoduja nudności, wymioty i biegunkę.

Tutaj tez mowia o duzych ilosciach....

Ale tak sie po prostu zastanawiam.... branie przez dlugi czas....

Sam nie wiem....

Czekam na dlasze opinie!

Soho jak sobie odswieze abonament to podrzuce soka :)

Dzieki!

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3617 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
6tyg ON 2tyg OFF jezeli chcesz brac non toper
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
elite ty na serio?

to mi prosze wytłumacz..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3617 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
organizm sie przyzwyczaja do wszystkich substancji egzogenicznych dlatego jezeli chce sie brac cos w duzych dawkach przez dlugi okres to warto robic przerwy.. z doswiadczenia wiem, ze w przypadku ZMA taka przerwa jest bardzo porzadana - efekt powoli mija, natomiast po przerwie znowu czuc MOC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
hmm tak racja , że to co dostarczane z zewnątrz czyli składniki egzogenne organizm sie do nich przyzywczaja ale ... dostarczasz tego cynku wcale nie az tak duzo nie są to przeciez jakieś chorendalne dawki ... rok temu brałem zma prawie przez 5 miesięcy bo tyle w tedy akurat kasa była i nie było zadnych róznić miedzy 1 tygodniem stosowania a ostatnim w 5 miesiącu.
Ja bym zrobił tak , ze ograniczył o tabsa dawke zma i looz..

ta elite MOC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Czorcia możesz brac ciągle a jeżeli się obawiasz o swoje zdrowie to zmniejsz dawkę, to o czym mówisz jest wynikiem dostawania sie do organizmu dużych dawek cynku i to najczęściej nieorganicznego który może się odkładać w narządach i upośledzać wchłanianie miedzi, w tym wypadku jeśli rzeczywiście zamierzasz brac duże dawki cynku/w moim przekonaniu nie mniejsze niż 50mg. dziennie/ to powinieneś suplementować miedź najlepiej łącznie z żelazem i wit. c.


Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2004-12-13 22:31:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 4241 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16798
CO do brania witaminek to ja słyszałem kiedyś takie uzasadnienie, mianowicie organizm pozyskuje witaminki (jak i inne składniki odżywcze) z pokarmu, przy czym pokarm ten musi być wcześniej przetrawiony. Dlatego jak dostarczamy widaminek w gotowych preparatach to organizm moze się odzwyczaić od pozyskiwania ich z pokoarmu i jeżeli zaprzestaniemy brania tabletek to może się okazać że nasz ustruj bedzie duzó wolniej pozyskiwał witaminy z pokarmu niż przed braniem tabletek.
1

Leniwy i d****nie eksperymentujący Słabeusz

Doradca w dziale Suplementacja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Wiec byc moze pani farmaceutka miala racje mowiac o tym aby zrobic przerwe w przyjmowaniu witaminek...

No to teraz kolejne pytanie ktore sie nasowa - jak dlugo powinna trawc taka przerwa aby arganizm zdazyl sie 'odzwyczaic' od podawania sztucznych witaminkow :)?

Taak... i jednak wniosek z tego taki ze w przyjmowaniu ZMA tez zalecane jest robienie przerw.

Tylko... ze 2 pytanka nadal pozostaja bez odpowiedzi: jak dluga ciagnac ten cykl no i jak dluge zrobic przerwy mniedzy cyklami.

Czy ktos jeszcze sie wypowie?

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 4241 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16798
Co do ZMA jak bierzesz 2 miesiace to przerwa 3-4 tygodnie powinna być odpowiednia.

Leniwy i d****nie eksperymentujący Słabeusz

Doradca w dziale Suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

150.- BIAŁKO jakie?

Następny temat

co na mase do 100 zł?

WHEY premium