SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilosc czwiczen

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4212

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 226 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5753
rion10
A o które ćwiczenia na bramie Ci chodzi bo się trochę zgubiłem w temacie


Takie jak przykladowo martwy ciag, przysiad czy wioslowanie. Sprobowalem juz sam w miedzy czasie i nie bardzo to widze :)

Tak do pewnego czasu na owej silowni jest to o czym juz wspomnialem. W tym wypadku chyba tylko split pozostaje lub kazda partia z osobna?
1

Trzeba cos robic

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
SZKOKS
ronie220 - silownia na, ktora uczeszczam bedzie rozbudowywana w ciagu kilku miesiecy. Poki co jest na niej bramka z rosuwana laweczka, hantle do 14 kg i kilka maszyn.

Oprocz zmiany silowni, cos bys polecil? FBW odpada na bank jak i prawdopodobnie p/p. Pozostaje SPLIT ?



14kg hantle ? To za dużo na nich nie zrobisz.

A dlaczego niby push pull odpada ?


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2017-05-05 22:06:50
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
SZKOKS
rion10
A o które ćwiczenia na bramie Ci chodzi bo się trochę zgubiłem w temacie


Takie jak przykladowo martwy ciag, przysiad czy wioslowanie. Sprobowalem juz sam w miedzy czasie i nie bardzo to widze :)

Tak do pewnego czasu na owej silowni jest to o czym juz wspomnialem. W tym wypadku chyba tylko split pozostaje lub kazda partia z osobna?


Ja nadal nie wiem o co chodzi. Split klasyczny nie rozwiąze problemu z brakiem sprzętu.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777973
prst2
sorki ze sie wcinam, ale cos nikt nie udziela mi odp, jak wcisne do tego planu cw na lydki i cos na boczny akton barkow bedzie ok?
Push 1

Przysiady
Wyciskanie sztangi leżąc
Wyciskanie żołnierskie
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim
Pompki na poreczach w wersji na triceps lub wyciskanie francuskie ze sztangą

Push 2

Przysiady
Wyciskanie sztangi lub sztangielek leżąc
Wyciskanie sztangielek siedząc
Wykroki ze sztangielkami
Wyciskanie wąskim chwytem lub pompki odwrotne (triceps dips)

Pull 1

1.Martwy ciąg ze sztangą
2.Wiosłowanie ze sztangą
3.Żuraw (glute-ham-raise) lub uginanie podudzi leżąc
4.Uginanie stojąc ze sztangą prostą
5.Szrugsy ze sztangą lub sztangielkami

Pull 2

1.Martwy ciąg na sztywnych nogach
2.Podciąganie na drążku
3.Wiosłowanie ze sztangielką
4.Uginanie młotkowe ze sztangielkami
5.Face pull lub podciąganie sztangi w opadzie do klatki/pendlay row



Zmieniony przez - prst2 w dniu 2017-05-05 16:09:57


Plan ok jednak musisz obserwować czy dół grzbietu da radę 2 razy w tygodniu siady i dwa razy w tygodniu martwe.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 226 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5753
ronie220
SZKOKS
rion10
A o które ćwiczenia na bramie Ci chodzi bo się trochę zgubiłem w temacie


Takie jak przykladowo martwy ciag, przysiad czy wioslowanie. Sprobowalem juz sam w miedzy czasie i nie bardzo to widze :)

Tak do pewnego czasu na owej silowni jest to o czym juz wspomnialem. W tym wypadku chyba tylko split pozostaje lub kazda partia z osobna?


Ja nadal nie wiem o co chodzi. Split klasyczny nie rozwiąze problemu z brakiem sprzętu.


Chodzi o to jaki plan moge przerobic majac w tym momencie to co mam ronie

Trzeba cos robic

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777973
SZKOKS
ronie220
SZKOKS
rion10
A o które ćwiczenia na bramie Ci chodzi bo się trochę zgubiłem w temacie


Takie jak przykladowo martwy ciag, przysiad czy wioslowanie. Sprobowalem juz sam w miedzy czasie i nie bardzo to widze :)

Tak do pewnego czasu na owej silowni jest to o czym juz wspomnialem. W tym wypadku chyba tylko split pozostaje lub kazda partia z osobna?


Ja nadal nie wiem o co chodzi. Split klasyczny nie rozwiąze problemu z brakiem sprzętu.


Chodzi o to jaki plan moge przerobic majac w tym momencie to co mam ronie


Możesz zrobić dowolny plan tylko żeby był on jakąś kontynuacją wcześniejszego

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 226 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5753
rion10
SZKOKS
ronie220
SZKOKS
rion10
A o które ćwiczenia na bramie Ci chodzi bo się trochę zgubiłem w temacie


Takie jak przykladowo martwy ciag, przysiad czy wioslowanie. Sprobowalem juz sam w miedzy czasie i nie bardzo to widze :)

Tak do pewnego czasu na owej silowni jest to o czym juz wspomnialem. W tym wypadku chyba tylko split pozostaje lub kazda partia z osobna?


Ja nadal nie wiem o co chodzi. Split klasyczny nie rozwiąze problemu z brakiem sprzętu.


Chodzi o to jaki plan moge przerobic majac w tym momencie to co mam ronie


Możesz zrobić dowolny plan tylko żeby był on jakąś kontynuacją wcześniejszego



Co masz na mysli ''kontynuacją wcześniejszego'' Rion? Powiedzmy jak ktos przechodzi z splita na fbw czy fbw na splita czy push pull to na jakiej zasadzie jest tam ta kontynuacja poprzedniego planu?

Trzeba cos robic

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777973
Najgorsze jak ktoś przechodzi z treningu na trening ot tak czyli nie kontynuuje pewnych ćwiczeń czy drastycznie zmienia objętość czy intensywności treningów.
Jak byłeś np na fbw to jak przejdziesz na push pull to nie trzeba ładować wielu ćwiczeń tylko początkowo zostawiasz kilka ćwiczeń siłowych, podstawowych i na nich budujesz progres. Po jakimś czasie albo zmieniasz zakres powt, albo tempo, możesz dokładać pojedyncze ćwiczenia. Lekka modyfikacja treningu i dalej progres ciągnąć.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 226 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5753
zakres powt w sensie ile x, tego drastycznie chyba tak czy siak sie nie zmienia bo watpie, zeby ktos robil po 20/25/30 czy dajmy 40... jest na to jakas zasada? Rozumiem, ze zamiast robic po 40 razy to po prostu zwieksza sie pomalu ciezar (objetosc, jak dobrze rozumiem). Jak sie nie myle to z reguly robi sie miedzy tymi 8 a 15 powt.

Trzeba cos robic

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777973
Jednak robiąc np 12 powt w serii to po co np w kolejnym treningu robić powtórzeń 5 ?
Mając np wyciskanie leżąc w planie i wykonując 4 serie po 12 powt progresujesz co trening ale jeśli np po 6 tygodniach już nie jesteś w stanie dalej dokładać to nie trzeba zmieniać ćwiczenia na inne tylko obciąć np 2 powt i znów jesteś w stanie dokładać przez jakiś czas. Chodzi o to żeby nie wprowadzać drastycznych zmian bo nie są konieczne.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

opaska na łokieć

WHEY premium