SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile wycisne na maksa ??

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7740

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmm jesli to do mnie , to chce powiedziec ze sie nie pienie... ja poprostu dziele sie z innymi moimi osiągnieciami i tym jak mi w ogole idzie. Jestem wdzieczny bardzo za to, ze ktos to czyta i raczy odpisywac .. to mile .. ale jesli sie komus nie chce to ja nie zmuszam do niczego, to Wasza wola czy bedziecie mi odpisywac czy nie (ja na to licze) i sorki ze akurat taki mam problem (z tym wyciskaniem).No cóż piszę tu bo to jest najlepsza stronka...i mozna tu sobie spoko pogadac i dostac wiele rad. To tyle pozdrawiam i dzieki ... ale i tak sie jeszcze odezwe zeby sie pochwalic wynikami..hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
nie, to napewno nie bylo do Ciebie

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Michal2000 to do mnie) Kilop no widzisz to jest tak... jak sie troche poklucilem z ludzmi to wiecej osob wchodzilo na moj post, a jak juz drugi raz napisalem posta z tymi wszytskimi wymaganiami to tylko CEO mi pomogl... reszta tych co niby maja pomagac olala to wiec nie mow ze ja sie pienie...

Pamiętaj o tym ,że arkę zbudowali amatorzy, a najlepsi fachowcy stworzyli Titanica...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok mbj-brian... rozumiem i ja do nikogo nie mowilem ze sie pieni ...myslalem ze to moze do mnie ... ale OK . No trudno miales takie starcia, nic nie poradze i nie moge sie wtrącac.Poza tym mam malą wiedze "kulturystyczną" wiec tym bardziej sie nie narzucam.Tylko pytam o te maksy, niech wiara wie ze tez tam cos podnosze i niech mi mowi czy slabo czy nie itd. Ja jak bede na jakis temat mogl cos powiedziec to tez sie odezwe. Narka i dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Wiesz, ja nie bardzo wierzę w niektóre przeliczniki, a juz na pewno nie przy tej ilości ruchów. CM można w sumie oceniać przy 3 powtórzeniach w serii a i to jest bardzo niepewne ale jeśli chcesz ocenić ile wyciśniesz na raz podając 12 powtórzeń to mało można powiedzieć na ten temat.
Siła jest w znacznej mierze wyznaczana przez wytrenowanie układu nerwowego - im szybszy przekaz z mózgu do mięśni, im więcej włókien jest w stanie jak najsilniej "zmotywować" do pracy tym więcej możesz dźwignąć.
Jeśli trenujesz metodą kulturystyczną oscylując między podstawowymi 6-12 ruchów to osiągnięcie CM wymagałoby kilku tygodni przygotowań - w innym wypadku układ nerwowy nieprzyzwyczajony do znacznych obciążeń i krótkich serii i twoje mięśnie nie wykorzystają swego potencjału podczas sprawdzianu. Jeżeli chciałbyś uzyskać maxymalny wynik na ławce, to powinieneś poświęcić parę tygodni (8 powinno starczyć) na trening z większymi obciążeniami. Sądzę, że po takim okresie nie jest nierealne
uzyskanie wyniku w granicach 110kg aczkolwiek to nic pewnego. Za to stówka moim zdaniem powinna spokojnie pójść przy wyniku 12x72,5, jednakże nie przypuszczam byś mógł tego dokonać w tej chwili.
Możesz spróbować np. przez kilka tygodni wykonywać serie po 3 ruchy z obciążeniem które pozwoli wykonać Ci 3-6 serii ławki (nie są liczone serie rozgrzewkowe tylko ciężar docelowy) po 4 tygodniach takiego treningu (wykonywany raz na tydzień) możesz przejść na serie mające tylko 2 ruchy, aczkolwiek nie jest to konieczne możesz pozostać przy trzech.
Teoretycznie jeśli możesz wykonać kilka serii po 3 ruchy na niezmiennym obciążeniu, to powinieneś na raz podołać JPM od którego ten ciężar treningowy wynosi 80%. Także trenując po trzy ruchy na 80kg powinieneś uzyskać koło setki w JPM. Za to żadnego problemu nie może Ci sprawić stówa, jeżeli poćwiczyłbyś po 3 ruchy na 90tce. wtedy wróżyłbym 105-115
aczkolwiek każdy organizm może zareagować inaczej.
Pozdrawiam

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 612 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16257
Gochan zobacz moj artykul pod tytulem 'Warto-wyciskanie na maxa' ja wierze w ten przelicznik co podalem bo byl on sprawdzany na ciezarowcach i wielu kuturystach w USA w latach 60-90 i jest dobry .Wiadomo ze liczy sie tutaj zaangazowanie ukladu nerwowego ale przeciez nie ustalili tego na podstawie wyciskania jakis leszczy tylko zawodowcow a oni juz wiedza jak podchodzic do max wycisniecia - odpowiedzi przeslij na moj artykul - jest w tym dziale -'trening'.Pozdro!

654 tank hunter batalion

654 tank hunter batalion

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 587 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3343
Atakój 100-we. Jak sie uda dożucaj dalej. Ja gdy miałem 140 na 4 ruchy wycisnąłem życiuwe 160. Mam kolesia który niemógł podnieść 140 tyle razy ( podnosił 3) i wycisnął tyle co ja. Tak że rutyny niema.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
Gochan, ales Ty wielki na tym zdjeciu w profilu

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No Gochan wielkie dzieki. Super trening mi podałeś. Mam nadzieje ze jeszcze mi cos podpowiesz. Narazie bede tak cwiczyl jak mowisz, zobaczymy co bedzie. Sog dla Ciebie.
Aha a rekordzik juz wstepny dzis ustanowie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3058 Wiek 55 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 36772
Gochan: napisałes 'święte słowa' miesnie trzeba przestawic na duże obciązenia i dopiero wtedy jest możliwy taki atak

Michal2002: mój tekst oczywiscie nie był do ciebie

mbj-brian: a mnie sie wydaje ,że sam ci odpowiadałem w którymś poscie,
pamietaj jednak ,ze nikt nie siedzi tu non-stop i czasem trzeba sie przypomniec odświeżając posta

Pozdrawiam

Kilop

Doradca w dziale Trening

Pozdrawiam
Kilop

Doradca w dziale Trening

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

technika podnoszenia ciężarów - rwanie

Następny temat

Jak zaczac odnowa :D

WHEY premium