SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IHS TEAM - Zapytaj Piotra Strusa .

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17967

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Panowie proszę , zadawać pytania ! Piotr jak tylko wejdzie na forum , odpowie na każde - cierpliwości

Zapraszam wszystkich do uczestniczenia w rozwoju działu MMA i K1 to w przyszłości nie jedną niespodzianką was zaskoczymy .

pozdrawiam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Siema Piotrek !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 896 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12654
Witaj Piotrek !

Też mam pytanie odnośnie zasad we współczesnym mma.

Czy nie uważasz , że UFC ( lub tamtejsze komisje stanowe ) za bardzo faworyzuje zapaśników ? Chodzi mi o :

- zasady 3 punktów podparcia , która wyklucza kopnięcia w głowę w takiej sytuacji
- brak kolan na głowę w parterze co wyklucza wszelkie kontry na nieudane obalenie lub dobry taka po sprawlu
- brak kopnięć na głowę w parterze co też ogranicza obronę przed obaleniami lub kontry na nieudane obalenia

te wszystkie czynniki dają większe poczucie bezpieczeństwa zapaśnikom a ograniczają ataki zawodnikom bardziej stójkowym.

Tymczasem dostępne są łokcie w parterze , których skutki są nieraz masakrujące. Tak jak to kiedyś powiedział Nick Diaz wystarczy na kimś usiąść i bić go łokciami ( co dla zapaśników jest idealnym rozwiązaniem ).

Jak się do tego odnosisz jako zawodnik , który ma przeszłość w sportach uderzanych ? Czy wolałbyś aby wykluczono łokcie , dodali zasady ,które wymieniłem czy wszystko jest tak jak należy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To zaszczyt mieć kogoś takiego jak Pan w dziale :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Piotr Strus IHS TEAM
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 48
Jeżeli chodzi o proces robienia kondycji to odbywa się on na początku okresu przygotowawczego.
Treningi kondycyjne opierają się głownie na bieganiu. I tu bardzo dużo zależy z jakiego pułapu startujemy, tzn. (nawiązując do kolejnego pytania odnośnie badań wydolnościowych, takich jakim byli poddawani uczestnicy drugiej serii MMAster) przed rozpoczęciem cyklu mam przeprowadzane badania w 4SportLab – Michał Garnys, które pokazują na jakim poziomie jest nasza wydolność . Czyli w moim przypadku Michał ustala progi tlenowe na jakich biegam aby zachować dużą efektywność i zapobiegać przetrenowaniu. Co do pytania czy zawodnicy korzystają z tego typu usług jakie proponuje 4SportLab to z mojego otoczenia mogę wywnioskować że raczej tak, wiadomo takie badania kosztują i nie każdy młody zawodnik na początku swojej kariery może sobie pozwolić na cykl badań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Piotr Strus IHS TEAM
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 48
Odnośnie pytania na temat kopnięć bocznych w kolano, pomijając aspekt moralny ( bo każdy człowiek ma różne podejście do przeciwnika) Osobiście uważam, że kopnięcia tego typu powinny być zabronione, oczywiście zdarza się wykonać takie uderzenie przypadkowo ale co innego jeżeli przeciwnik robi to kilku krotnie pod rząd w celu z kontuzjowania nas (przykład takiego zachowania pierwsza walka Jay Silva vs Michał Materla ) Jay doskonale zdawał sobie sprawę że Michał w przeszłości miał problemy z kolanami i jego kilku krotne frontalne kopniecie miało wywołać ponowną kontuzję kolana co by dało mu zwycięstwo. Reasumując uważam że tego typu zachowanie powinno być karane, a kopnięcia frontalne w kolana powinny być zabronione ze względu na zdrowie zawodników.

Zmieniony przez - Piotr Strus w dniu 2013-10-22 09:15:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Piotr Strus IHS TEAM
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 48
PrideFC
Witaj Piotrek !

Też mam pytanie odnośnie zasad we współczesnym mma.

Czy nie uważasz , że UFC ( lub tamtejsze komisje stanowe ) za bardzo faworyzuje zapaśników ? Chodzi mi o :

- zasady 3 punktów podparcia , która wyklucza kopnięcia w głowę w takiej sytuacji
- brak kolan na głowę w parterze co wyklucza wszelkie kontry na nieudane obalenie lub dobry taka po sprawlu
- brak kopnięć na głowę w parterze co też ogranicza obronę przed obaleniami lub kontry na nieudane obalenia

te wszystkie czynniki dają większe poczucie bezpieczeństwa zapaśnikom a ograniczają ataki zawodnikom bardziej stójkowym.

Tymczasem dostępne są łokcie w parterze , których skutki są nieraz masakrujące. Tak jak to kiedyś powiedział Nick Diaz wystarczy na kimś usiąść i bić go łokciami ( co dla zapaśników jest idealnym rozwiązaniem ).

Jak się do tego odnosisz jako zawodnik , który ma przeszłość w sportach uderzanych ? Czy wolałbyś aby wykluczono łokcie , dodali zasady ,które wymieniłem czy wszystko jest tak jak należy ?


Nie zauważam faworyzowania zawodników wywodzących się z zapasów przez reguły walk w UFC. Tego typu zasady są powszechnie stosowane w wielu federacjach na świecie i moim zdaniem powstały one ze względu na ochronę zdrowia zawodnika.
- zasada 3 pkt. podparcia – jest jak najbardziej słuszna ponieważ trzeba tu zaznaczyć że w takim momencie przeciwnik nie może jedynie kopnąć , natomiast zadawanie ciosów z rąk jest dozwolone. Oprócz aspektu bezpieczeństwa, zauważam też drugie uzasadnienie tej reguły – powoduje ona że MMA staje się bardziej cywilizowanym sportem który można puszczać na otwartych kanałach TV.
- brak kolan na głowę w parterze co wyklucza wszelkie kontry na nieudane obalenie lub dobry taka po sprawlu – to jest zasada UFC takie reguły obowiązują, nie jestem wstanie użyć dobre argumentu dlaczego łokciem można być na twarz w parterze a kolanem nie. Możliwe jest to ogólna zasada aby np. nie dochodziło do uderzeń kolanem na głowę z wysokości w momencie gdy przeciwnik stoi nad nami.
- brak kopnięć na głowę w parterze co też ogranicza obronę przed obaleniem lub kontry na nieudane obalenia – Zasada z która się całkowicie zgadzam, ponieważ jak wiemy dozwolone jest kopniecie przeciwnika który leży ( my stoi nad nim) w korpus oraz nogi, zaatakowanie kopnięciem z góry w głowę było by bardzo brutalne . Natomiast jeżeli chodzi o obronę przed obaleniem ( wejściem w nogi) w postaci uderzenia kolanem na głowę w tępo z moich informacji wynika że jest jak najbardziej dozwolone.

Co do łokci – osobiście jestem ich fanem , ale należy zdawać sobie sprawę że ataki łokciami są bardzo trudnymi technikami , i posiadanie umiejętności posługiwania się nimi tak jak np. Jon Jones jest naprawdę bardzo bardzo trudne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 113 Napisanych postów 6072 Wiek 4 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 70684
Witaj!

Dobrze się czyta Twoje posty

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 71 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4690
Witaj
Jak myślisz GSP obroni swój pas przed Hendricksem czy go straci(komu będziesz kibicował)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema

Ulubiona technika parterowa?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Marcin Tybura zwycięzcą turnieju GP w wadze ciężkiej M-1!

Następny temat

TUF 3 Brasil - Wanderlei vs Sonnen

WHEY premium