SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hiperprolaktynemia, ginekomastia, wyniki badań

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1439

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30715
1. WIEK: 29
2. WAGA: 94
3. WZROST: 190
4. WYMIARY:
-biceps: 45
-klatka:
-udo:
-talia: 85 biodra 94
5. STAŻ NA SIŁOWNI: od 2004
6. DIETA:
-białko:
-węglowodany:
-tłuszcz:
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE:
2008 r. 100 mety
2008 r. prop 100mg e2d
2009 r. prop 100mg e2d npp 50mg e2d winstrol 50mg ed
8. TRENING:
9. CEL CYKLU:
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA: patrz wyzej
11. POZIOM BF%: 15%
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy):
13. STAN ZDROWIA: bdb
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA: włosy przerzedzaja się na czubku głowy
15. PPM (podstawowa przemiana materii):
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata: nie robie maxów
-martwy ciąg: nie robie maxów
-przysiad: nie robie maxów

Witam, chciałbym się podzielić z wami moimi doświadczeniami. Rok temu we wrześniu pod jednym z sutów wyczułem guza, który bolał przy dotyku. Pierwszy lekarz na usg stwierdził włókniaka o średnicy 12-13 mm. Zlecił biopsję ale zamiast się kuć poszedlłem do innego lekarza i ten stwierdził ginekomastię (przerost wszystkich elementów sutka z przewagą tkanki gruczołowej grubości do 9 mm) i lipomastię. Dziwne było dla mnie to, że ostatni cykl skończony w 2009 r - wtedy wszystko było ok. Jako drugą przyczynę zakładałem marihuanę którą paliłem codziennie przez kilka lat, aż rzuciłem ją w 2014 r. (teraz tylko rekreacyjne raz na jakiś czas) W momencie gdy rzuciłem jaranie ( (ważyłem 85 kg) schudłem najpierw do 79 aby po pół roku zatrzymać się na 105 kg (lipiec 2014). Podejrzewam, że marihuana blokowała inne hormony bo gdy przestalem palić to przybrałem nagle na masie (mięśnie i tłuszcz), przyszło sporo siły a papa się zaokrągliła.
W styczniu tego roku zacząłem redukcję zjechałem do 97 kg, guz przestał boleć ale zamiast jednego guza czułem pod sutkiem kilka grudek i w marcu tego roku wybrałem się do endokrynologa. Lekarz zlecił badania i dał metoklopramid który jest antagonistą dopaminy w celu badania prolaktyny. Po pierwszym badaniu wziąłem metoklopramid i po godzinie ponowne badanie.
Testosteron wolny: 9,03 pg/ml Norma: 4,25 - 30,37
Estradiol: 53,17 pg/ml Norma: 25,8 - 60,7
Fsh: 2,76 U/I Norma: 1,5 - 12,4
LH: 4,23 mIU/ml Norma: 1,7 - 8,6
Prolaktyna: 258,2 uU/ml Norma: 86-324
Prolaktyna po MTC: 2487 uU/ml

Wyniki wszystkie w normie ale PRL i E2 w górnych granicach a test w dolnej. Prolaktyna po obciążeniu wzrosła 10 krotnie (normalnie powinna wzrosnąć maksymalnie 6 razy) a endokrynolog stwierdziła hiperprolaktynemie czynnościową i przepisała bromergon 90 tab po 1 ed.

Po 3 miesiącach zrobiłem ponowne badanie i wyniki wyglądają następująco:
Testosteron całkowity:8,01 ng/ml Norma: 2,8 - 8,0
Testosteron wolny: 12,08 pg/ml Norma: 4,25 - 30,37
Estradiol: 34,38 pg/ml Norma: 25,8 - 60,7
Fsh: 2,74 U/I Norma: 1,5 - 12,4
LH: 2,99 mIU/ml Norma: 1,7 - 8,6
Prolaktyna: 29,33 uU/ml Norma: 86-324
Prolaktyna po MTC: 54,27 uU/ml

Jak widać Bromo ładnie zbiło prolaktynę, estradiol też spadł, test wolny trochę się podniósł no i całkowity wysoko. Załuję że przed bromo nie zrobiłem badania testa ale podejrzewam, że musiał być niższy bo w tej chwili LH trochę spadło.
Gino znacznie zmalało i trochę fatu z sutów też zeszło więc jestem zadowolony. Czytałem dużo opinii że po bromo są niezłe jazdy na szczeście nie odczułem żadnych skutków ubocznych no może jedynie miałem i nadal mam poj**ane sny :D

Podsumowując: dzięki testowi z metoklopramidem udało się zdiagnozować hiperprolaktynemię czynnościową mimo że po pierwszym badaniu mieściła się w normie, więc myślę że warto badać prolaktynę pod obciążeniem pomimo iż wielu lekarzy uznaje tą metodą za niemiarodajną.
Wniosek drugi: Palenie marihuany w dużych ilościach może szkodzić ;)
Wniosek trzeci: Nie warto wierzyć lekarzom (ten od usg) gdybym zrobił biopsję ginekomastii mógłbym tylko pogorszyć sprawę.
Wniosek czwarty: Zbicie prolaktyny obniża estro i podwyższa testa.
A co sądzicie o wolnym testosteronie ? bo jest stosunkowo niski w porównaniu do testa całkowitego. Nie robiłem badania Shgb ale podejrzewam, że jest wysoko i dlatego wolny test jest dosyc nisko. Jak podwyzszyc wolny test ? Moze proviron w niewielkich dawkach ?
Mam nadzieję, że komuś się przyda ten post. pozdr


Zmieniony przez - SlaughteR w dniu 2016-07-08 16:26:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1342 Napisanych postów 3490 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54777
Proviron, masteron i na pewno winstrol w małych dawkach. - to wszystko wiąże się z SHGB w pierwszej kolejności przed testosteronem.


Zmieniony przez - Michalek83 w dniu 2016-07-08 16:50:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30715
Ponoć provi lepiej wiąże shgb niż masteron i winstrol. Czy jest sens stosowac provi w tym celu ? Jakie dawki w takim razie i jak dlugo go przyjmowac ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1342 Napisanych postów 3490 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54777
2x 25 mg (rano i wieczorem). Na pewno zwiększy to poziom wolnego testa. Tylko pytanie - czego się po tym spodziewasz??


Zmieniony przez - Michalek83 w dniu 2016-07-08 20:23:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30715
Czego się spodziewam ? wszelkich korzyści wynikających ze zwiększenia naturalnego poziomu testosteronu. Z tego co czytam to raczej bezpieczny środek więc dlaczego nie spróbować ? Czekam aż ktoś poda argumenty że to jednak głupi pomysł :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1474 Napisanych postów 10261 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 84499
Wolny testosteron , najlepsze combo , exe 1/4tabletki. 6mg e4d +proviron 3-4razy 25mg , proviron działa, anty-progesteronowo nie obciąża wątroby winko tabletki z rano 10mg po posiłku lub 2razy , po 5mg po posiłkach, działanie anty progesteronowe , wolny test też pójdzie w górę.

Zajedziesz kobietę po takim stacku.
Powodzenia.

najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,

- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.
TABELA WEDŁUD KSIĄŻEK PISANA NA PODSTAWIE MOICH ODCZUĆSKDER-paroksetyna fluvoksamina

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wyniki badań przed bombą FSH, LH, Estradiol, Prolaktyna, Testosteron

Następny temat

Badania po oxie

WHEY premium