SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Helicobacter Pylori a trening silowy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11821

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1093
Witam.

Okazalo sie, ze jestes posiadaczem HP i teraz pytanie, czy moge cwiczyc na silowni?
Jestem po 1 kuracji antybiotykowej trwajacej 10dni, obajwy na pewno sa teraz lagodniejsze,ale wystepuja poranne mdlosci, rano niemoge duzo jesc.
W ciagudnia jak najbardziej jem duzo (wg zalecen lekarskich w miare mozliwosci trzymam diete na mase).
Na ulotce pisze, ze nadmierny wisilek wzmaga powstawanie kwasnej tresci zoladkowej.

Jezeli ktos jest po tej chorobie,bylbymwdzieczyny jak by poodzieli sie swoja wiedza na ten temat (trening,dieta ,suplementacja)

Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 50 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2
daniel1340
aha i jeszczejedno czy według Ciebie to może byc helikobakter skoro jak tylko wezme controloc to od razu mi przechodzi i wtedy moge robić co chce jesc co chce i nic mi nie dolega nawet przez rok ale tylko odłoże od razu jest to samo po tygodniu. po piwie mam zgage też czy to możę byc helikobater jakpo controlocu nic mi nie jest???


Test na Helicobacter Pylori możesz kupić w aptece (koszt jakieś 40 zł). Lub sam zrobić w laboratorium test z krwi. Jeżeli wyjdzie pozytywnie wtedy do lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
odpuść sobie ważniejsze jest zdrowie niż teraz masowanie.

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 55 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 553
Też mam HP i od jutra biorę antybiotyki. Mi lekarz pozwolil ćwiczyc.

Czy w trakcie brania antybiotykow miales jakes skutki uboczne?? i czy cwiczyles?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1093
Tak cwiczylem, zadnych skutkow ubocznych nie zaobserwowalem.
Jak mozesz napisz jakie konkretne leki dostales.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 55 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 553
Antybiotyki:
14 dni
Duomox 1x2xdziennie
metronidazol 2x2dziennie (podobno ma sie po ty metaliczny posmak)

Gratis
1x2dziennie helicid na refluks

Miales takie same?? A trening intensywny robiles?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1093
Novamox 2x1tab (amoksycylina jak u Ciebie w Duomox)
Tinidazolum 2x1 tab
IPP 40 2x1 tab

Dicoflor 1x1 tab

Wszystko przez 10 dni.
Treningi srednio intensywne, fbw 12cw po 2 serie, czas ok.60minut.
Czulem lekkie oslabienie, mozesz miec tez sajdy psichiczne (otepienie, lekki dolek).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 55 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 553
troche bedzie szkoda treningów...

A jakbys mogl to wez mi powiedz jakie miales objawy HP. Bo jak mialem gazy i zle samopoczucie oraz rozkojarzenie, i niewiem czy laczyc to rowniez z zespolłem gilberta który posiadam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1093
Typowe objawy, czyli zgaga, pieczenie w zoladku, przelyku, nudnosci, zwlaszcza poranne, uczucie ciezkosci, wzdecia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1093
Odswiezam, jak by ktos mial jeszcze jakies info.

Zdr.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 177 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 793
witam chłopaki i dziewczyny. Od jakichś dwóch lat mam zgagę. Rano też mi nieraz chce się wymiotować, mam uczucie pełnosci itp stąd twierdze że moge mieć helikobakter ale nie chcem iść na gastroskopie jem controloc i famogast ale pomagają tylko wtedy kiedy je biorę. ale czy moge jesc cos na helikobakter jakich lek na nie antybiotyk czy cos nawet wtedy kiedy ich nie mam i nic mi się nie stanie czy macie jakichs lepszy pomysł dzięki za pomoc. pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 55 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 553
Gastroskopia koniecznie to jedyna droga! Niewarto samemu bawic sie w lekarza i czekac (wiem to po sobie)A co do helicobacter(nieleczony moze powodowac raka lub wrzodow) to ja jestem na 6 dniu antybiotykow w/w. Antybiotyki to jedyne lekarstwo, slyszalem ze kalafior podobno rozprzestrzenianie sie bakteri.

MOja rada:
szybko do lekarza po skierowanie na gastroskopie + ew usg

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stabilizator kolana

Następny temat

żebra! - kontuzje, pomocy!

Wiecej