SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hajime Kazumi opuścił IKO1

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9090

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Poziom Twoich wypowiedzi jest żenujący. Musi być wcześnie zakończyłeś edukację.

Odpowiadaj na pytania sensownie, stosuj argumenty, przeprowadzaj dowody ze świadków, ale nie pieprz od rzeczy. Nie zniżaj się poziomiem do 12 latków, albo przyznaj, że nim jesteś.

PANKRATION - all powers combat !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panowie spokojnie Nie musimy się zaraz o wszystko wykłucać.Niky tu nie twierdzi,że kyokushin jest najskuteczniejszym systemem walki wręcz na świecie.Musimy pamiątać o jego zaletach,ale także dostrzegać wady.Problem który omawialiśmy dotyczył występów zawodników japońskich w K1 i przyczyn rozłamów,jakie się pojawiają.Proszę nie zachowujmy się jak dzieci.
Fighter-mogę spytać,co trenujesz obecnie?Wcześniej kyokushin,shidokan,a teraz?Pankration?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
To nie tak, kyokushin to mój kręgosłup. Teraz Mixed Martial Arts, ale już ubrane w nazwę Pankration.

PANKRATION - all powers combat !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rozumiem.Ale czy w Polsce istnieją jakies sekcję Pankration,czy jestes pionierem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
o sensei jarku -opanowanie to ponoć zaleta mistrzów karate .Nie może byc tak ,że emocje góruja nad wyważona opinią. Najgorsi sa tak zwani skoczkowie , którzy mówia zawsze cos innego w zależności od punktu siedzienia.Mam tutaj na mysli osoby , które opowiadaja banaluki w związku ze zmianą stylu karatre jaki uprawiaja w danej godzinie i czasie tylko po aby dostac to czego chcieli.To działanie pijawki , która wysysa krew i ostatnie resztki przyzwoitości sztuki walki jaka jest karate.

prawdziwymi zwycięzcami są ci ,którzy wygrywają pojedynki dnia codziennego!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Karateka nie zamierzam z Tobą dyskutować na temat spraw do których nie dorosłeś. Skoczkiem się jest wówczas kiedy się gdzieś jest a potem prznosi gdzieś indziej. Jedyna organizacja do kótrej należę to Kyokushin IKO3 i odpuść sobie marudzenia. Za to to co robie to inna kwestia a będę sobie robił co zechcę bo to moja sprawa i moje pieniadze, z których to finansuje.


PANKRATION - all powers combat !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
A jeszcze coś, nie czuję się mistrzem. Mało znam takich którzy nimi są, właściwie żadnego

PANKRATION - all powers combat !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21743
Jarek mozesz cos wiecej napisac o Pankrationie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433


Pewnie że mogę:
Ponad 2000 lat temu starożytni grecy wynaleźli niezwykle brutalny system wolnej walki nazwany przez nich PANKRATION. Nazwa została zaczerpnięta od dwóch słów greckich pan i kratos oznaczających ni mniej ni więcej walkę z całych sił i z wykorzystaniem wszystkich możliwości. Pankration po raz pierwszy został powitany na Igrzyskach Olimpijskich w 648 roku p.n.e. i stał się bardzo popularny i pożądany na wszystkich ówczesnych wydarzeniach atletycznych. System walki integrował zarówno fizyczne jak i mentalne zasoby, ręce i nogi, umysł i ducha w najdalej posuniętych regułach bez barier na jakie pozwoliła jakakolwiek kultura wcześniej. Jedynie gryzienie i wydłubywanie oczu było zabronione. Wszystko inne, skupiające elementy boksu starogreckiego i zapasów: uderzeń, kopnięć, uderzeń łokciami i kolanami a także duszeń.
Kopnięcia były pierwotnie częścią pankrationu, zwłaszcza kopnięcia w podbrzusze i brzuch oraz siłowe podcięcia mające na celu wytrącenie przeciwnika z równowagi. Kopnięcia powyżej pasa były wykorzystywane bardzo oszczędnie, zwłaszcza wówczas kiedy przeciwnik był na ziemi, lub był zbyt słaby aby móc zablokować lub złapać kopiącą nogę. Ze względu na swoją unikalną strategię i taktykę walki pankration został zaliczony do jednego z najbardziej efektywnych metod walki wręcz.
Ataki pankrationu były ekstremalnie brutalnie i czasami groźne dla życia przeciwników. Minimalna ilość reguł oraz brak podziału na kategorie wagowe i ograniczeń czasowych w prowadzeniu walki, ring od 12 – 14 stóp w celu wywołania walki w krótkim dystansie i zwarciu. Sędziowie byli wyposażeni w grube pręty, którymi „przekonywali” zawodników do zachowywania nielicznych reguł. Reguły były zresztą często łamane przez tych zawodników, którzy w czasie walki zrozumieli, że ich przeciwnicy są silniejsi i mają znaczną przewagę w walce. Walka mogła się zakończyć na trzy sposoby: poprzez poddanie przeciwnika, utrata przytomności lub śmierć.
Chociaż nokauty w pankrationie były bardzo częste, większość walki była kończona na ziemi z wykorzystaniem zarówno uderzeń jak i ówczesnych technik grapplerskich. Zawodnicy pankrationu byli wykwalifikowanymi grapplerami, doskonale zorganizowani pod względem technik obalających, duszeń i dźwigni. Duszenia zresztą były najczęstszymi technikami kończącymi walki i prowadziły z reguły do śmierci, jakkolwiek zawodnik mógł podnieść rękę w momencie kiedy przewidywał porażkę na skutek oddziaływania na tchawicę bądź tentnicę szyjną, przerywając w ten sposób walkę.


PANKRATION - all powers combat !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak wygląda ten system dzisiaj?Czy są sekcję,które go trenują?czy cos takiego wystepuje w Polsce.Chodzi mi o oficjalna nazwę Pankration.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

O co chodzi w tym BJJ ?

Następny temat

MÓJ WZROST

WHEY premium