SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST - pytania bez odpowiedzi...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7570
Witam ;) Zabieram sie za HST i mam pytanie ... Wczesniej cwiczylem roznymi planami... Moze sie to wydac smieszne patrzac w profil, ale cwiczylem kiedys tylko ze po poltorarocznej przerwie licze od nowa, tak jak wygladalem zreszta po tej przerwie, jak osoba nie cwiczaca :/... Ale nie o to mi chodzi ... Ostatnio mialem rozne plany ale generalnie 12-14 serii tygodniowo na duze partie i 9-10 na male... Czy ukladajac HST moge miec np. na kazdym treningu po 4 serie na wieksze grupy, i po 3 na mniejsze (przy rokladzie 3 dni treningowe), czy powinno byc raczej po 3 serie na duze i po 2 na male, bo jednak intensywnosc treningu HST jest wieksza niz innych metod... Uwazam ze przy wiekszej ilosci bym wytrzymal, bo wole ciezsze treningi, ale moze sie to okazac mniej efektywne... Prosze o opinie ludzi siedzacych w tym temacie ...

Aha i jeszcze jedno czy jezeli mam np. na treningu 2s na biceps powiedzmy, to lepiej jest zrobic 2 cwiczenia po 1s, czy 1 cwiczenie z 2s

Mam nadzieje ze nie zdublowalem pytan ale jakos nie znalazlem odpowiedzi w postach o HST

"Cale zycie z d****ami lub gaskami..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
po pierwsze mniej serii ale z większym cięzarem jeżeli chodzi o partie
jeżeli chodzi o ćwiczenia to lepiej 2 s jednego ćwiczenia niż 2 ćwiczenia po 1 serii
pozdro

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7570
Eeee chyba sie nie zrozumielismy, w HST jest ciezar z gory ustalony, wyliczony wzgledem maksow, wiec tutaj nie ma co zmieniac :) Interesuje mnie ilosc serii aby organizm podczas trenowania 3 razy w tygodniu tych samych partii nie byl przetrenowany, ale zeby byl zarazem dotrenowany :)

"Cale zycie z d****ami lub gaskami..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 926 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9702
"Jeżeli jesteś początkujący (nie znasz jeszcze swoich możliwości, ani potrzeb), albo wznawiasz treningi po długiej przerwie (spowodowanej np. kontuzją lub innymi zdarzeniami losowymi) wówczas zalecane jest robienie 2 serii na duże grupy mięśniowe i po jednej serii na małe grupy. Przy tym nie ma znaczenia czy na duże grupy zastosujemy 2 serie w jednym ćwiczeniu, czy po jednej serii w dwóch ćwiczeniach.
HST mówi także, aby nie stosować więcej niz. 2 serii na ćwiczenie."

autor:
kermit
"Jeżeli natomiast jesteś już zaawansowany stażem to sprawa wygląda nieco inaczej.
W takim przypadku w HST średnia ilość serii na daną grupę mięśniowa w ciągu całego tygodnia (pamiętamy, ze każda grupę ćwiczymy 3 razy w tygodniu, a wiec ilość serii na jednej sesji treningowej mnożymy razy 3- to daje nam średnią ilość serii na tydzień) może być równa ilości serii wykonywanych w tradycyjnym splicie na dana partie- o ile byłeś zadowolony z wyników wcześniejszych treningów.
Postaram się to zobrazować na przykładzie klatki piersiowej:
jeżeli w splicie robiłeś na klate 12 serii i byłeś zadowolony z wyników to wówczas ilość serii w HST na klate (mówimy cały czas o średniej ilości-czyli serie na jednym treningu razy 3) może być równa 12.
Teraz to 12 rozkładamy na 3 treningi w HST, czyli wychodzi po 4 serie na klate podczas kazdego treningu. A jak to rozłożymy to już nasz interes, z tym ze pamiętamy o zasadzie mówiącej o tym żeby raczej nie wykonywać więcej niż 2 serie na ćwiczenie.

Należy pamiętać, ze za duża ilość serii może doprowadzić do przetrenowania co przyniesie skutki odwrotne do oczekiwanych.
Zawsze po ułożeniu planu sprawdź (na każda grupę osobno) czy średnia ilość serii na tydzień nie będzie za duża dla Ciebie!"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7570
Dzieki raptor ... Gdzies to czytalem i ulozylem sobie tam wstepnie swoj planik, oczywiscie do korekty sporo rzeczy, ale wczesniej jakos nie wychwycilem paru rzeczy :/ Ale mam jeszcze jedno pytanie dotyczacego ostatnich zdan ... Ile mniej wiecej Wam wychodzi serii (lacznie z wszystkich cwiczen) na dany dzien powiedzmy, nie na tydzien, tylko na konkretny dzien treningowy

Z gory dzieki :)

"Cale zycie z d****ami lub gaskami..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
2-3 serie na duze partie maks
inaczej się przetrenujesz
pzdr/

Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2007-02-09 16:42:43

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy

Następny temat

Do oceny

WHEY premium