SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HANDSTAND - Pokochaj proces!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 873

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12193 Napisanych postów 22035 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627600
W porozumieniu z Rip zakładam osobny wątek służący naszej motywacji i mobilizacji. Nie chciałabym aby była to wyłącznie nasza prywata - liczę, że jakaś Lady lub użytkownik innego dzaiłu forum się do nas dołączy i będziemy się wspierać w tym wyzwaniu jakim jest stanie na rękach.
Popularny handstand jest skillem o wielu odmianach - inaczej podchodzi do niego joga, inaczej gimnastycy... Można siłowo, można akrobatycznie. Można ładnie ale krótko, można brzydko ale długo - co kto lubi. Można z bananem, można z głową wyciągnietą przed siebie, można idealnie w linii prostej. O wariacjach nóg już nie wspomnę. W każdym staniu na rękach walczymy ze skutecznym wejściem w pozycję i utrzymaniem jej jak najdłużej. Każdy z tych 2 elementów jest właściwie osobnym skillem.
Żeby nie przedłużać - zapraszam wszystkich chętnych do wrzucania swoich prób, przemyśleń i odkryć. Ponoć nie ma tu żadnych game changers, natomiast popłaca systematyczność i ilość wykonanych prób.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12193 Napisanych postów 22035 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627600
Moja fascynacja odwróconymi pozycjami trwa kilka lat. Relatywnie łatwo przyszło stanie na głowie i na przedramionach. Niestety stanie na rekach okazało się wyzwaniem nie na miesiące ale na lata. W mojej podróży przeszłam już kilkanaście tutoriali, z każdego coś dobrego dla mnie wynikło - niestety żaden nie zapewnił tego o czym marzę - swobodnego stania na rękach w stylu gimnastycznym w każdych warunkach tzw. wejście od strzała:)
Co osiągnęłam? Raz na kilka prób wejdę w pozycję, czasami z nogami powiewającymi na wietrze (wtedy ustoję dłużej), czasami z nogami spiętymi jak strzała (wtedy runę szybciej). Nie mam strachu przed swobodnym staniem, wiem gdzie powinien być mój środek ciężkości na rękach - natomiast cierpię na brak siły w ostatnich paliczkach, które są podstawowym narzędziem do balansu (nie chcę balansować całym ciałem ani stopami).

Mój cel na kolejne treningi zaczerpnięty z filmiku poniżej. Swobodny L handstand. Liczę ze poprawię skuteczność wejścia w pozycję, jak i nauczę palce dynamicznej pracy przy utrzymaniu pozycji (L łatwiejszy jest do utrzymania niż regularny).
Przewiduje pochwalić się filmikami, natomiast ostatnio nie było warunków do nagrywania.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
No pięknie napisane!
Ja daleko w lesie, w wakacje zeszłego roku miałam kilka miesięcy w miarę regularnych prób, przez fakt że umiem chodzić na rękach musiałam startować przy ścianie i walczyć z odruchem chodzenia przy każdej utracie równowagi. Teraz zaczynam znowu od ściany i szukam balansu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12193 Napisanych postów 22035 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627600
Rip - dawaj, pobawmy się tym. Gorzej nie będzie, możemy tylko coś zyskać.
Zaczynam więc.
14.12.2023
Kwadransik poświęcony na stanie. Jak widać absolutnie nie umiem L-ki zrobić, raczej wychodzą nożyce.
Nie zniechęcam się i będzie próbowane dalej:)


?feature=share
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Dzisiaj kilka prób po treningu, niestety całe skupienie zostawiłam na wcześniejszych ćwiczeniach i na HS już mało co zostało. Postaram się wcisnąć próby co trening, 5-10 minut i będę wrzucać postępy.
Ja z tych próbujących, więc Paatik przyjmę wszystkie porady oczytanych jak Ty. Jedyne co sama wyczaiłam to nogi muszę mieć spięte, barki mniej więcej nad dłońmi i pracować palcami, ale często też koryguję na przykład pozycją barków.



?feature=shared
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12193 Napisanych postów 22035 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627600
Rip - ja tylko mogę zasugerować elewację barków - czyli odpychanie się od ziemi. Działa - jak człowiek pamięta o tym z głową w dole… niektórzy to opisują jako aktywne oddalanie barków od uszów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Dzięki, będę próbować i dam znać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Szybkie próby dzisiaj, obręcz już wymęczona ale szukam


?feature=shared
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12193 Napisanych postów 22035 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627600
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

6ripley - przygotowania do MP hardstyle kettlebell 2024

Następny temat

Testosteron u kobiet

WHEY premium