SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Grejpfrut a hematokryt, obniża czy nie?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 37 Wiek 301 dni Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1436
Witam,

Jak to w końcu jest z tym grejpfrutem? Dużo osób poleca na obniżenie hematokrytu co jest niby potwierdzone badaniami a z drugiej strony grejpfrut jako owoc albo sok i zawarta duża dawka witaminy C wspomaga absorpcję żelaza które jest głównym składnikiem hemoglobiny. Właśnie podczas wywalonego hematokrytu zaleca się ograniczenie witaminy C. Co sądzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 37 Wiek 301 dni Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1436
W tym temacie masz moje dwie obszerniejsze dzisiejsze wypowiedzi w tej kwestii https://www.sfd.pl/Jak_z_tą_KRWIĄ_na_BOMBIE__podsumowanie_znanych_metod_zapobiegania_nadkrwistości_wtórnej._-t1214510-s169.html#post-20132775


Zmieniony przez - LFCfanatic27 w dniu 2023-08-23 17:51:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5795
Ja bym pilnował nawodnienia więcej wniesie niż ten grejpfrut
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 37 Wiek 301 dni Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1436
Nawodnienie 5-6 litrów.., pytam konkretnie o grejpfruta o nic innego, proszę o odpowiedź jak ktoś zna temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699736
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33112 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Obniża ale nie polegaj na samym grejpfrucie , warto stosować jako dodatkowy środek w walce o nizszy hematokryt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 37 Wiek 301 dni Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1436
Nie polegam tylko na tym, rozkminiam już wszystko co możliwe, leci pełna profilaktyka. Upusty dają pomoc tylko na chwilę, potem krew znowu robi się gęsta, więc błędne koło. Aktualnie jestem na trt i nawet dawki 100-120mg week nakręcają produkcję krwinek. Szukam, łudzę się ale prawdopodobnie trzeba będzie zejść całkowicie i się odblokować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5795
Ile mg/dl masz na 120mg testa?
Chodzi mi że jak dalej jesteś na tej strefie w superfiziologicznym spectrum to warto jeszcze obniżyć dawkę testa jeżeli w przyszłości i tak chcesz siedzieć na bombie.
Szkoda się męczyć z PCT w mojej opinii



Zmieniony przez - Ćwiczę Bo Lubię w dniu 2023-07-04 11:23:49

Zmieniony przez - Ćwiczę Bo Lubię w dniu 2023-07-04 11:25:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Wstaw wszystkie badania lab.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699736
Dziwne ze upusty nie pomagają . Na forum mamy osoby na mocnych cyklach i potrafią trzymać hematokryt w ryzach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 37 Wiek 301 dni Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1436
Nie wiem dawkuje co pon i czw 60mg enana. Jakieś spostrzeżenia żeby zejść na mniejsze dawki i jak bić? Wstawiam wyniki z połowy kwietnia gdzie był największy bałagan, kolejne wyniki z początku czerwca po 4 upustach w miesiącu i aktualne z 30 czerwca po miesięcznej przerwie od upustów. Żelazo po 4 upustach 115, ferrytyna 29, testosteron trochę ponad widełki , estro górne widelki. Dzisiaj robiłem kolejny bo skierowanie było na 5 upustów. Znowu po tym miesiącu czułem bol głowy, zaczerwienienie i gorsze samopoczucie typowe dla gęstej krwi. Profilaktyka idzie od początku maja: nawodnienie 5l, cardio, rower, bieżnia, tenis, ostatnio tydzień w górach 25-30tys kroków dziennie. IP6 2000mg, 600mg nattokinazy, kurkumina 2000mg, bergamota, astragalus, acard 75mg w celu zapobiegania zlepiania płytek przy gęstej krwi. Temat z sfd o krwi już przestudiowałem, są osoby które trzymają w ryzach, to się zgadza, ale są osoby na które te działania zapobiegawcze nie działają, te które genetycznie mają predyspozycje do produkcji rbc. Chce sobie dać jeszcze miesiąc max dwa czasu, zważywszy na to że krwinki żyją średnio 90-120 dni a środki zapobiegawcze i profilaktykę włączyłem na początku maja.









...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699736
Wody pijesz ile ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysoki testosteron

Następny temat

Staw barkowy - bolesność

WHEY premium