SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Grapling-klincz itp pytanie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2822

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 430 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11409
Czesc wszystkim.
Mam takie pytanie ponieważ cwicze dosyc długo muay thai i czasami sie sparuje na żarty ze szwagrem ale nie używam wcale technik z muay thai bo upraiwamy pseudo grapling czyli takie duperele przepychanka amatorska. I on wyciska 130 kg na klate i każda moją technike niweluje. Dodam ze cwiczylem 1 miech bjj.

Sparingi wyglądaja ta że ej bobek co jest, chcesz w ryj? I jest przepychanka w stojce kto pierwszy kogo obali potem utrzyma aby nie wstal i zakonczyl jaka pozycją.

I tu jest moje pytanie co mi sie bardziej przyda aby sobie uzuepelniac w wolnym czasie. BJJ CZY JUDO? bjj niby sam parter daje ale jak on niweluje kazda technike siłą to troche lipa a judo to sa obalenia klicz i parter i nie wiem co wybrac prosze o porade.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 587 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10331
niby na judo poznałbyś parę trzymań, ale z tego co opisujesz, to najkorzystniejsze pod taki rodzaj koleżeńskich waleczek byłyby zapasy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 430 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11409
Własnie tu problem myslalem nad tym ale u mnie tylko co 2 tyg w soboty gosciu prowadzi zapasy a tak to mamy dobre bjj czarny pas i judo tez niczego sobie. Ale i tak sie zastanawiam czy cwiczac powiedzmy zapasy dał bym mu rade jak on sila wygrywa ja wyciskam 75 kg a on 120-130
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 587 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10331
czy dałbyś radę? wróżbitami nie jesteśmy...
a to ile wyciskacie nie jest aż tak istotne. większe znaczenie ma to o ile jest od ciebie cięższy oraz jak długo byś trenował daną sztukę walki.
no i jeśli jest przypakowany, ma dużą siłę statyczną i cię obali i przytrzyma z góry, spinając się przy tym na maksa, to niewiele poradzisz.
gdyby w grę wchodziły poddania to mógłbyś go wziąć na przetrzymanie aż się zmęczy, ale skoro kończycie po trzymaniu, to kaput
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 430 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11409
No własnie próbuje go poddac zawsze obecnie udało mi sie tylko trójkąt mu założyc i balache bo on nie mając pojęcia o sztukach walki nie wiedział co kombinuje :D ale ogółem myslalem ze judo najbardziej sie przyda bo mam szanse wygrac obalajac go. Gdy jestem u góry moje szanse to 75% na dole 15%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1182
To sam sobie odpowiedziałeś :) Zależy ci na stójce to judo, po pół roku na BJJ myślę, że w parterze nie miałbyś problemów - dobre duszenie czy omoplate ciężko "zniwelować" siłą, o leg-lockach nie wspomnę - tych raczej nie uczy się w grupie początkującej.



Zmieniony przez - Izzard w dniu 2011-12-26 11:10:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 430 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11409
Izzard tylko w tym problem jest że duszenie jak juz sie wniego wpinam i ciagna do siebie ręke aby dusić. To on z dupy trzy razy wstaje caly czerwony ale zawsze mnie przezuci. Moze to brak sił z mojej strony?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1182
Znaczy nie wiem o jakim duszeniu z mata-laeo zza pleców laik nie ma szans wyjść - od 4m23s

zauważ jak są wpięte nogi, nie potrzeba dużo siły, tylko kontroli :)

Zmieniony przez - Izzard w dniu 2011-12-26 12:33:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 430 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11409
Izzard to bardziej wyglada tak że wiesz hmm odepchne go i on sie obróci na jakiś czas plecami do mnie w stójce i ja mu wskazkuje na plecy i zapinam duszenie więc hmm nie mam tej siły wpięcia w stójce tylko musze polegać na siłe rąk i miałem nadzieje zę jak tak go przydusze to on przewróci sie na ziemie pod wpływem duszenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 587 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10331
przewróci się, owszem, i poleci ryjem na glebę, ale dopiero po utracie przytomności
w stójce to nic dziwnego, że się z tego może oswobodzić...

Zmieniony przez - juhas514 w dniu 2011-12-26 12:40:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 430 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11409
no :D własnie jakas ale nie odchodząc od tematu tereaz tak mysle bo judo to głownie na cisk na obalenia no i jak bym go obalil to mój głowny problem rozwiazany jest. mianowicie taki ze ja jestem na górze i wtedy spokojnie moge przejsc do kimury, arm lock'a. Ale sie zastanawiam czy on wtedy z powodu braku mego doswiadczenia zniweluje mnie z góry. A bjj by mnie tego nauczyło i dochodząc do tematu jest ciągle w kropce.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Działanie mięśni ?

Następny temat

Trening młotem

WHEY premium