SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

klincz w parterze - ćwiczenia?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1413
heja, widziałem kiedyś jak trenował Wanderlei na siłce - wisiał sobie na drążku, łokcie zgięte pod kątem 90 stopni. To lepsze ćwiczenie pod klincz w parterze niż podciąganie? (klincz, czyli chodzi mi o to, że przeciwnik ma dosiad a ja ,,splatam" ręce za jego plecami i trzymam). Chodzi o izometryczne napięcie mięśni? Słyszałem od kogoś, że to niezbyt dobre dla łokci. Co o tym myślicie? Dobre ćwiczenia pod parter, czy znacie lepsze?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Pod parter raczej mało przydatne bo z reguły dobrze wykonany dosiad jest "wysoko" a wtedy nie masz nawet możliwości takiego zklinczownia ,wtym wypadku pozostaje ci tylko przylepić sie za pomocą klamerki zapaśniczej do korpusu rywala lub mostowanie.Klincz októrym ty mówisz jest wykonalny jedynie w sytuacji jeśli twój przeciwnik jest w gardzie,ale też bym ci tego nie polecał bo lepsze jest sklinczowanie za ręce by ograniczyć uderzenia.To ćwiczenie powinno sie przydać przy treningu MT gdyż jest odwzorowaniem ułożenia rąk do klinczu pod kolana.

Zmieniony przez - renegat44 w dniu 2007-11-01 00:21:46

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1413
no to tak się zastanawiam, skoro takie ćwiczenia na drążq nie są przydatne pod parter to po co wogóle ćwiczyć plecy? Chyba raczej się nie przydają w walce (tzn. większa siła pleców). No bo tak się zastanawiam, czy wywalić drążek z treningów (mało czasu na regenerację i w ogóle mało czasu na wszystko teraz :P) skoro to do niczego nie służy amatorowi? W parterze i tak ćwiczę wszystkie mięśnie które są potrzebne, po co jeszcze drążek katować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
chodziło mi jedynie o izometryczne napinanie czy jeśli wolisz o wiszenie na drążku z rękoma zgjętymi pod kontem 90 stopni.Natomiast ćwiczeni na plecy (np.martwy ciąg) są bardzo potrzebne do parteru!

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1413
no martwy to jeszcze rozumiem (bardziej rwanie i podrzut pod parter - do wyniesień), ale drążek po co? Zwłaszcza jeśli ktoś ma dobre plecy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1413
tzn te górne partie pleców (ćwiczone na drążku)do czego potrzebne w parterze bo nie mogę rozkminić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 76
Do wszystkiego....nie czujesz jak są napiete po sparingu kiedy sie spinasz zbyt mocno??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
do czego ,ano do wszystkiego-trudno tu wymienić dokładnie odnośnik każdego mięśnia w BJJ ,ale generalnie całe plecy biorą udział w "pracy" parterowej!tylko poprostu jedne bardziej a drugie mniej.

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1413
acha, no to już wiem, dzięki. Skoro i tak w parterze te mięśnie są katowane (tworzy się przez to masa efektywna, nie nabita treningiem np. na siłce? Dobrze mówię?), to drążek wywalam. Wolę bardziej skupić się na kondycji niż większej masie (jestem ektomorfikiem i muszę wybierać: siła/masa czy wydolność) którą i tak pewnie spalę jeśli zbuduję zbyt dużą, niepotrzebną w walce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...to drążek wywalam...

ssj7, Twoje rozumowanie jest dość dziwne.
Jeżeli mięśnie które "pracują na drążku" nie są używane w parterze to nie będę je ćwiczył, no bo i po co.
Jeżeli mięśnie które "pracują na drążku" są używane w parterze to nie będę je ćwiczył, bo i tak ćwiczone są podczas parteru.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Moim zdaniem powinieneś robić oprócz "właściwego" treningu także trening siłowy bo na treningu SW nie przepracujesz tak dokładnie mięśnia jak na treningu siłowym a w sportach chwytanych masa (której i tak nie nabierzesz przy ułożeniu odpowiedniego planu) nie przysparza tyle "problemów" co w uderzanych!Generalnie tak jak wspomniałem trening ci sie przyda bo wzmocni on mięśnie jak też zapewni lepsze rozciąganie włókien-a to trudno przetrenować przez same SW.

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Adamek zawieszony?

Następny temat

Pomóżcie

WHEY premium