SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

stawy - kontuzyjność - dzwignie itp.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2949

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 122 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1208
jako zupelnie zielony w sprawach chwytaczowych, mam takie jedno pytanko:

1.jaki wplyw, jesli w ogole, ma stosowanie podczas treningow np.jujutsu dzwigni na stawy (przede wszystkim na dlonie) ? chodzi mi doklADNIE o wplyw takich technik, czesto stosowabych az do poczucia bolu, na stawy? nioszcza sie wtedy?
2.czy pozniej odbija sie to na zdrowiu ?
3. jak wyglada kontuzyjnosc takich technik juz podczas samych treningów?
czy duzo jest takich przypadkow uszkodzen?


z gory dzieki za odpowiedzi


"Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech
i pamiętaj jaki spokoj można znaleźć w ciszy..."

" Muuuuu !!!! "

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1984
o dłonie to raczej nie masz co sie obawiać. w bjj nie ma technik na stawy palcowe. nie ma też raczej technik na nadgarstki (są chyba w tradycyjnym jj). a reszta stawów... hmm:) jak byś nie ćwiczył to po roku treningów i tak coś ci sie stanie:) oczywiście bez przesady. kaleką nie będziesz:)ale nie ma co ukrywać że to troche kontuzyjny sport jest... nie znam nikogo trenującego dłużej niż rok i nie cierpiącego na jakieś kontuzje (głownie stawy kolanowe, łokciowe, kostki, barki). nie wiem jak to jest z innymi stylami chwytanymi. być może po roku judo czy zapasów te kontuzje są jeszcze większe (a może mniejsze? - nie wiem, nie trenuje)
w każdym razie mimo kontuzji, które napewno z czasem sie nabędzie jest to sport wart tych poświęceń]
tyle

pozdro, pozdro

... BJJ,BJJ,M.J ...

BJJ z WWA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 590 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19316
Polecalbym przy treningu dzwigni nie klepac dopiero kiedy, boli. Bo jak partner zaklada nam po 10 razy pod rzad balache i my bedziemy klepac dopiero jak bedzie bolalo to porobia sie mikrourazy i lokcie sie rozwala w koncu. W walce tez mozna czasem odklepac jak jest juz zalozona technika, anie na sile uciekac, zaden wstyd, a po co miec potem np. reke zlamana.

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1319 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7129
EEEEEEEEEEE tam jak dobrze rozgrzejesz to nic ci sie nie stanie ja zawsze klepie wtedy kiedy juz nie umiem wytrzymać a przypadków jakis złamań,kontuzji,nadwyrężeń jest mało

BORN TO RISE HELL
MEMBER OF DBZ TEAM !!!
********************
RATUJ FORUM ZN !
http://forumzn.katalogi.pl
naprawde interesujące posty ! poczytaj daj komentarz !

human at sight,monster at heart

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 122 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1208
chodzi mi glownie o dzwignie na nadgarstki, bylem ostatnio na treningu ju hakko ryu jujutsu stricte tradycyjny styl oparty glownie na dzwigniach nadgarstkowych i dlatego sie pytam, bo sie zastanawialem, na ile nadgarstki na dluzsza mete to wytztymaja.


"Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech
i pamiętaj jaki spokoj można znaleźć w ciszy..."

" Muuuuu !!!! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
champion, chyba nikt Ci jeszcze dźwigni nie ciągnął bardzo szybko i mocno, gdy klepiesz odruchowo i ze strachu. Chwila spóźnienia moze się fatalnie skończyć. Sam się przekonałem jak łatwo złamac rękę człowiekowi gdy on się nie poddaje

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1319 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7129
Złamać łątwo to ja wiem tylko jak jest jzu duzy ból i czuej ze cos sie wygian to dopiero klepie. A dzwignei zawsze zakładam szybko i mocno co sie bede cackał na treningu

BORN TO RISE HELL
MEMBER OF DBZ TEAM !!!
********************
RATUJ FORUM ZN !
http://forumzn.katalogi.pl
naprawde interesujące posty ! poczytaj daj komentarz !

human at sight,monster at heart

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 590 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19316
Powodzenia, popsujesz siebie i partnerow

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 904 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6674
Champion ciekawe jak dlugo potrenujesz z takim podejsciem.

Na wlasnej skorze sie przekonalem ze z dzwigniami nie ma zartow, przez kilka tygodni leczylem zwapnienie w lokciu od permanentnego naderwania sciegna.

KdH/BJJ/WWA

KdH/BJJ/WWA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cwiczylem aikido 2 lata - tam jest duzo dzwigni na nadgarstek ale nigdy nic sobie nie uszkodzilem,
po technikach szczegolnie po nikjo (czy jak sie to pisze strasznie bola stawy ale jak uwazasz to nic powaznego nie powinni ci sie stac

nie ważne są metody ale rezultat
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ORGANIZACJE PARAMILITARNE!!!!

Następny temat

muza chinska to moja ulubiona%-)

WHEY premium