SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gainer a ból głowy

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 895

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2220
Witam,

Jestem ekto, uzupełniam dietę MEGA MASS WHEY PROTEIN CONCENTRATE. Teoretycznie porcja to 100g, ja często robię 150g + 350 mleka (czasem coś dodam, płatki owsiane itd.)

Często po wypiciu go zaczyna mnie boleć głowa. Zastanawiam się czy to przez za duże dawkowanie (te 150g na porcję, zamiast 100) czy może jest możliwość, że to jeszcze przez coś innego? Początkowo myślałem o zbyt dużej ilości cukru, więc zrobiłem sobie pełne badania krwi w tym glukoze ale wszystkie badania w normie.

Czy ktoś miał może podobnie po tym lub innym gainerze? To dla mnie ważne bo o kcal ciężko :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9058 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699804
Robiłeś ostatnio badaniu glukozy ? Duza porcja cukrow=duzy wyrzut insuliny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Nie wydaje mi się żeby odżywka białkowo-węglowodanowa (gainer) była powodem problemu z bólem głowy. Jest to bardzo mało prawdopodobne. Szczególnie w sytuacji, kiedy jak sam twierdzisz badania pod kątem gospodarki insulinowej są prawidłowe.

Jeżeli ciężko jest Tobie dostarczyć odnowienią ilość kalorii w swojej diecie, to zapraszam do działu odżywianie w celu przeanalizowana całości diety. Zoabczymy co można zrobić, żeby po ewentualnym wyeliminowaniu gainera w łatwy sposób uzupełnić kalorie w diecie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Porcja to pojecie względne, porcja powinna być dostosowana do braków w diecie, u jednego będzie to 50g a u innego 80g.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12085 Napisanych postów 160547 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234850
150g gainera i 300 mleka do tego, to dosc duzy zastrzyk energetyczny, sporo weglowodanow, jednak trudno tutaj doszukac sie sensownego powiązania, zeby po spożyciu gainera bolała glowa. zazwyczaj nietolerancje pokarmowe w pierwszej kolejnosci by daly o sobie znac w postaci problemow z zoladkiem, bol glowy jakby mial sie pojawic, to by to byla jakas dalsza konsekwencja dostarczania do organizmu substancji ktore nam nie sluza. no chyba, ze problemem jest fenyloalanina... jednak o tym bys wiedzial juz duzo wczesniej

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2220
Wybaczcie, że tak długo. Zrobiłem znów badania - wszystko jest w porządku jeśli chodzi i o krew i o glukozę i o inne które badałem (tarczyca itp).

Szczerze to ból głowy i przez to ogólne gorsze samopoczucie pojawia się chwilę po wypiciu, mogę powiedzieć, że dosłownie parę minut.


Zmieniony przez - PinnoPL w dniu 2021-02-07 22:54:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Pozostaje więc odstawienie akurat tego gainera, którego spożywasz do tej pory i kilka innych opcji (o ile nie jesteś w stanie dostarczyć kalorii z pożywienia).

1. Zakup innego i sprawdzenie czy problem również się pojawi. Np. próbka lub małe opakowanie.

2. Zakup osobno odżywki białkowej i weglowdanów lepszej jakości, np. z mąki ryżowej lub owsianej.

https://sklep.sfd.pl/Quamtrax_Instant_Oatmeal_-opis38657.html

https://sklep.sfd.pl/Quamtrax_Instant_Rice_Flour-opis38648.html

3. Sama odżywka białkowa, a węglowodany z innych źródeł.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 337
Ból po Gainerze jest po spożyciu po wysiłku, czy za każdym razem? Zmierz ciśnienie, w chwili, gdy Cię boli głowa. Możliwe, że wina nie leży po stronie suplementacji, tylko po stronie układu krążenia w porze potreningowej. Zdrowia życzę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2220
Wybaczcie, że zamilkłem, aktualnie próbuję uporać się z silnym przeziębieniem, które mnie dopadło. Gdy wrócę na nogi posprawdzam i zastosuję się do waszych sugestii, a następnie uzupełnię i odświeżę temat co się zmieniło ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan suplementacyjny na redukcję

Następny temat

Omega 3 suplementacja na redukcji

WHEY premium