SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fbw, dieta, regeneracja i wszystko inne

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 85
Witam. Mam 16 lat 188 wzrostu oraz 72kg wagi. Chciałbym zacząć swoją przygodę z treningiem, lecz niestety muszę się zdać na domowe warunki (mam jedynie drążek i ekspander). Chciałbym prosić jedynie o potwierdzenie lub poprostu zaprzeczenie temu co opracowalem, a resztę spróbuję znaleźć sam.

Postanowiłem zacząć od treningu FBW z dietą ze strony dieta-na-mase.com z opracowaną dietą na 75 kilo a jeśli to nie przyniesie efektów (mam szybką przemiane materii) zmienić na wstępne 80.

Sam trening zamierzam wykonywać 3 razy tygodniowo. Pierwszy 80% przetrenowania z dniem odpoczynku, drugi 100% przetestowania z dwoma dniami odpoczynku i ostatni także 80% z dniem odpoczynku.

Cały trening będzie składał się z 2 serii z późniejszym dodaniem 3, gdzie ćwiczenia będą wykonywane w kolejności nogi, klatka, plecy, barki, biceps, triceps, brzuch. W każdej serii będzie po jednym ćwiczeniu na daną partie, a ćwiczenia w seriach będą (dla urozmaicenia) się różnić. Nie jestem do końca przekonany do ilości powtórzeń ale od możliwości będą wachać się w przedziale 8-15.

I tutaj główny problem. Jeśli pompek w jednej serii potrafie wykonać 30, a podciągnąć nachwytem na plecy 6 to ćwicząc pompki powinienem dodać obciążenie w postaci plecaka by zmniejszyć ilość powtórzeń do 15, a podciagniecia ćwiczyć w każdej serii do tych 80 czy 100% i czekać aż organizm pozwoli mi wykonać te 15 podciagniec by dodać obciążenie i czy taka metoda działałaby dobrze na reszte ćwiczeń danych partii które umię powtórzyć w małych ilościach. To było pierwsze zagadnienie.

Kolejnym jest to czy przez pierwszy miesiąc mogę wykonywać ćwiczenia bez danej ilości powtórzeń aby zwiększyć głównie wytrzymałość i w pewnym stopniu siłę, a potem uregulować to do danej ilości powtórzeń jak pisałem wyżej czyli 8-15 dodając obciążenia. Czyli takie pierwsze treningi dla aklimatyzacji.

Same ćwiczenia to na przykład pociągnięcia nachwytem i podchwytem, pompki klasyczne, przy ścianie, wąsko (na tricepsy) z podwyższeniem, oraz niesymetryczne, na nogi przysiady, wykroki i wspiecia na palce, a na brzuch brzuszki, czy unoszenie nóg (akurat przy brzuchu jest dużo możliwości).

Dodam że gram w piłkę oraz zamierzam zacząć biegać ale podobno aby nie zakłócić diety przed biegiem czy treningiem w piłkę wystarczy zjeść banana by pokryć utraconą energię, a jeśli błędnie rozumuje proszę o poprawę.

Teraz pytanie do was; czy ten sposób na trenowanie w pierwszym miesiącu, ilości powtórzeń w seriach, dieta z tej strony
(jeśli jest ona dietą na mase to wydaje mi się że jest tam zastosowana nadwyżka kaloryczna, duża ilość węglowodanów i tam 2g białka na kilogram masy ciała), oczywiście podana ilość odpoczynku
(wiem że sen koło 8 godzin) są odpowiednie?
Proszę o wasze odpowiedzi, wszelkiego rodzaju korekty i poprawki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Trening jest ok ale po 2 serie może być za mało bo co Ci dadzą 2 serie pompek czy 2 serie przysiadów bez obciążenia.
Możesz dać tych serii 4 spokojnie na początek. Jeśli jesteś w jakimś ćwiczeniu lepszy to musisz go utrudnić np dokładając ciężaru albo zmienić tempo wykonania ćwiczenia na wolniejsze.
Co do diety to trudno ocenić jeśli będzie dobra to efekty będą aczkolwiek na treningu z ciężarem ciałą efekty szybko się kończą i potencjał w budowie masy mięśniowej,

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
warto odwiedzic (przeniesc temat) do działu trening w domowych warunkach, poczytaj tam dzienniki "MojeImie , Queblo" i znajdziesz pomoc


Zmieniony przez - canecorso w dniu 2017-02-06 12:14:46

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Abs na redukcji

Następny temat

Jak przytyc

WHEY premium