SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW na masę, proszę o podpowiedź ws. treningu i diety

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17606

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
Ten instruktaż jest ok ale i tak bym się przyczepił kilku drobiazgów . Jedna sugestia od razu - odkładasz sztangę po każdym powtórzeniu na ziemię, przerwa między powtórzeniami może być tak długa jak głęboki oddech czy ewentualne poprawienie uchwytu. Faktycznie jednak najlepiej widać błędy gdy nagrasz film (w przypadku MC z boku) używając odpowiedni dużego ciężaru (takiego którym jesteś w stanie wykonać powiedzmy 4-5 powtórzeń technicznie ale już kolejne 2-3 coś już się psuje). W załączeniu całkiem przyzwoity MC z zawodów w wykonaniu naszej forumowiczki



PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3145
No i tu pojawia się podstawowy problem. Nie jestem w stanie odłożyć sztangi na ziemię po każdym powtórzeniu, ponieważ, żeby dotknąć ziemi (mam takie zgrabne sztangi gotowe, o wiele krótsze od gryfów olimpijskich, a samo obciążenie ma małą średnicę!) i zachować proste plecy musiałabym prawie kucnąć tyłkiem na pietach. Mając zadek w takiej wysokości jak koleżanka z filmiku zrobią mi się okrągłe plecy jak odłożę sztangę na ziemię. Jutro wrzucę filmik to obejrzysz co i jak. Dzięki wielkie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
To podłóż coś pod talerze, tak, żeby sztanga była wyżej.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3145
Chyba krzesełka będę musiała podłożyć:D mam kurde 180cm wzrostu, daleko mam do podłogi!!! a ręce wydaję się takie krótkie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
Brad Gilingham (aktualny rekordzista Świata w MC federacji IPF) ma chyba z 193 cm. I co ciekawe jest chyba najwyższym utytułowanym trójboistą bo generalnie to małe ludki są

Saida ma rację - podłożyć coś pod sztangę. Poszukam i może znajdę na jakiej wysokości zazwyczaj jest gryf sztangi olimpijskiej z dużymi talerzami

------------------

O i mam - z regulaminu PZKFiTS "Średnica największych talerzy nie może przekraczać 45 cm." - gryf wypada po środku dużych talerzy więc środek gryfu 22,5cm od podłogi czyli taki standard

MOC z Tobą

Zmieniony przez - BAMF w dniu 2012-02-01 22:55:59

PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3145
Nagrywałam dziś filmiki, okazało się, że mogę nagrać kamerą z laptopa w domu. Chyba będę robić to częściej, bo sama zauważyłam, że źle robię mc. Ten, który wstawiam, jest już po pewnych korektach, ale wg mnie dalej coś nie gra. Zdecydowanie nie jest to moje ćwiczenie Zrobiłam też dziś trening na pupę, bez obciążenia:
1. Wejście na podwyższenie bokiem + odwodzenie wyprostowanej nogi dochodzącej w tył 25 - 20 - 18 powt. na nogę
2. Przysiad bułgarski na piłce 25 - 20 - 18 powt. na nogę
3. Spacer w bok z gumą na nogach* 30 - 25 - 20 powt. na nogę
4. Unoszenie bioder, nogi oparte na piłce lekarskiej 3x 30 poswt.
5. Przysiad przy ścianie z piłką** 25 - 20 - 18 powt.

Bułgara, tak jak wykroków, nie cierpię, ale to wiedziałam już wcześniej. Spacer z gumą zayebiaszczy!Ogólnie ćwiczenia, mimo, że wyglądają niewinnie, dają w kość i można się rozgrzać. Bardzo mnie się podoba:D

Marta próbowałam trzymać się 130/100/200, ale się nie dało. Głodna jestem!!!! Pomiary jutro, piątek będzie moim dniem tygodniowego podsumowania.

filmik: (mam nadzieję, że się otworzy)
http://wrzucacz.pl/file/5651328205663/Capture_20120202_1.wmv

Jedzenie:
omlet z bananem
grahamka z wędzoną makrelą
ryż + wołowina w sosie chrzanowym + buraczki
makaron z sosem pomidorowym z cebulą, czosnkiem, selerem naciowym i
polędwicą wieprzową
zapiekany ryż z jabłkiem, cynamonem i śmietaną
2 litry wody i chyba ze 4 zielone herbaty
w międzyczasie jeszcze jabzo wpadło:)dawno nie jadłam surowego jabłka, całkiem niezłe jest





wowjaki podkład muzyczny na filmie! full profeska!!muzyka z radia się nagrała:D

Zmieniony przez - A_legra w dniu 2012-02-02 19:24:17

Zmieniony przez - A_legra w dniu 2012-02-02 19:26:34

Zmieniony przez - A_legra w dniu 2012-02-02 19:27:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3145
Aaaa, dodam jeszcze, że ta sztanga, i te, z którymi ćwiczę na siłowni mają ok. 20cm średnicy, tzn. talerze tyle mają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
Ok, nie jest źle Podłóż coś pod sztangę (ok 10-12cm) i odkładaj po każdym powtórzeniu. Prowadzisz gryf za daleko od ciała, sztanga powinna sunąć po piszczelach. Reszta wygląda dość przyzwoicie i jestem przekonany że całkiem niedługo ciężary wzrosną (jak masz jeszcze wątpliwości lub uważasz że technika się psuje to nagrywaj filmiki co jakiś czas )

MOC z Tobą

PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3145
Oo, dzięki. Ciężary będę rosły bardzo pomału, ponieważ złapałam się na tym, że jak jest ciężko, to najpierw podnoszę tyłek a potem ciągnę plecy i ramiona, a chyba nie o to w tym chodzi.. Piszczele są poobijane, kolanka też, więc daję im odpocząć trochę;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
Mała rada - staraj się prostować kolana jak najpóźniej - będzie łatwiej w górnej fazie ruchu. No i fakt, nie należy wciągać z tyłkiem u góry (to trochę inne ćwiczenie). Niestety piszczele często cierpią w MC (getry wskazane )

MOC z Tobą

PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ktory stepper?

Następny temat

Shake your ass with TREC Nutrition! Akcja PUPA 2012 :-D

WHEY premium