SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW i co dalej?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1081

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

facet

Wiek

21

Waga

77

Wzrost

178 cm

Cel treningowy

poprawa sylwetki

Staż treningowy na siłowni

1 miesiąc

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

drążek, ławka regulowana, ławeczka do brzuszków, gryf prosty/łamany, hantle

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak ?

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

FBW
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 288
Witam.
Od miesiąca trenuje planem FBW. Jednakże chciałbym teraz zacząć trenować z podziałem na partie. Moim celem jest zwiększenie i poprawa klatki piersiowej oraz zbudowanie silnych i widocznych mięśni brzucha. Co radzicie w tej kwestii?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 288
przysiad 50kg (nie chcę zwiększać obciążenia z obawy na ewentualny uraz, max robiłem jednorazowo z obciążeniem 85kg)
martwy 50kg (jak wyżej, nie zwiększam z obawy na kontuzje)
wyciskanie 40kg ( tu mam najsłabsze efekty. Nie mogę wykonać przy 3 serii 12 powtórzeń;/)

Zmieniony przez - Damian Stochmal w dniu 2012-12-26 12:49:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Jeśli chcesz trenować na splicie to 3 dni push/pull/leg same podstawy , nic więcej nie trzeba .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 288
Tomasz1405
Jeśli chcesz trenować na splicie to 3 dni push/pull/leg same podstawy , nic więcej nie trzeba .


Możesz opisać o co chodzi w tym splicie i treingu push/pull/ leg? B0 nie ogarniam szczerze powiedziawszy;/



Zmieniony przez - Damian Stochmal w dniu 2012-12-26 20:05:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Podział na ruchy push - wyciskanie pull- przyciąganie i oddzielny dzień na trening nóg .

użyj wyszukiwarki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 288
Po przeczytaniu kilku artykułów ustaliłem taki plan:

Wtorek:
1.Klatka:
-wyciskanie sztangi na ławce poziomej 12/10/8,
-wyciskanie hantli na ławce pod kontem 45* 12/10/8,
-rozpiętki leżąc prosto 12/12/12.
Jeżeli chodzi o klatkę to jest ona moim priorytetem. Szczerze powiedziawszy jestem cienki w wyciskaniu;/ mój max to 60 kg. Zależy mi na tym, żeby klatkę "ściągnąć do środka i podnieść w górę" mówiąc kolokwialnie.
2.Triceps
-wyciskanie francuskie sztangi leżąc 12/10/8.
Na inne ćwiczenie nie mam pomysłu. Może pompki w podporze tyłem?

Czwartek:
1.Plecy:
-podciąganie 3 x max,
-wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 12/10/8,
-martwy ciąg 12/10/8.
2.Biceps:
-uginanie sztangi stojąc 12/10/8,
-uginanie naprzemienne na ławce skośnej sztangielkami uchwytem młotkowym 12/10/8.
Zależy mi na "rozciągnięciu" bicepsa ponieważ jest skrócony mówiąc wprost.
3.Przedramiona:
-uginanie nadgarstków nachwytem 15/15/15,
-uginanie nadgarstków podchwytem 15/15/15.

Sobota:
1.Nogi:
-przysiady wykroczne z hantlami 10/10,
-przysiady ze sztangą 12/10/8,
-wspięcia na palcach 15/15/15.
Nogi nie są moim priorytetem, nie chcę mieć dużych ud, ale jednocześnie nie chcę zaniedbywać tej partii mięśniowej.
2.Barki:
-wyciskanie zza karku 12/10/8,
-unoszenie hantli w opadzie tułowia siedząc 12/12/12,
-unoszenie hantli do przodu 12/12/12.
Co do barków to mam z nimi problem ponieważ są one małe i pochylone do przodu. Nie wiem jakie ćwiczenia mogą je skorygować.
3.Kaptury:
-sztrugsy 12/12/12/12.

Nie uwzględniłem w planie brzucha, bo nie wiem ile razy w tygodniu go trenować i jakich ćwiczeń użyć. Zależy mi jednak na wyrzeźbieniu 6-paku. Ta partia jest dla mnie najważniejsza.
Przedstawiłem wam ten plan licząc na to, że pomożecie mi go skorygować. Prosił bym o podanie serii i ilości powtórzeń do każdej partii i ćwiczenia, oraz zmienienie lub dodanie danego ćwiczenia na daną grupę mięśniową.

Z góry dziękuje:)

Zmieniony przez - Damian Stochmal w dniu 2012-12-27 13:35:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Przeczytałeś w ogóle rady Tomka?

Zajrzyj:

https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html

I weź któryś z przykładowych planów.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-12-27 14:56:31

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 288
Zapoznam się i z Twoim artykułem, jednakże nie rozumiem, czemu plan ułożony przeze mnie jest nieodpowiedni? Czy taki trening z podziałem na partie jest mniej efektywny?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy taki trening dobry

Następny temat

MASA i FBW

WHEY premium