SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW - prawidłowa progresja?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1116

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Chciałem się dowiedzieć czy prawidłowo wykonuję progress. Mianowicie, trenuje planem FBW 3x w tygodniu. Z treningu na trening dodaje po ok. 1kg do każdego ćwiczenia. Przykład: w poniedziałek robię 3serie wyciskania na klatę, w każdej serii ciężar jest taki sam -np. 45. Na następnym treningu (śr) wyciskam 3 serie z ciężarem 46. Czy takie dodawanie ciężarów jest ok? Czy może lepiej robić progress z serii na serie. 12 powtórzeń z ciężarem 40kg, 10 powtórzeń 42 itd.

Cel: Masa

Przy okazji zapraszam do śledzenia mojego dziennika. ;)

Link w podpisie.

Zmieniony przez - crytek w dniu 2010-04-21 10:25:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 333 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1348
Moim zdaniem lepiej jest ćwiczyć progresem z seri na serie, dodawaj co trening na większych ćwiczeniach ciężar ale też i z serii na serię

zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Podbijam. Chciałbym uzyskać jeszcze odpowiedź od bardziej doświadczonych użytkowników. Bez urazy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Nie wiem czy moja odpowiedź będzie Cię satysfakcjonowała. Otóż kolega wyżej ma racje, ale pewnie dokładnie nie sprecyzował wypowiedzi. Dany cykl treningowy zacznij sobie od nieco mniejszego ciężaru, by później nie było niespodzianek (brak siły na dalszą część progresji), chyba, że już jesteś w trakcie cyklu, to już tu raczej nie ma miejsca na kombinowania. Co najważniejsze to, aby z treningu na trening było coraz więcej, żeby nie było zastoju. Załóżmy, że aktualnie wyciskasz 50 kg na klate w 3 seriach. To tu masz w sumie 2 standardowe opcje. Progresja stała, czyli 1 tyg. 50 kg- 50 kg - 50 kg / 2 tyg. 52,5kg - 52,5kg - 52,5kg / 3 tyg. 55kg -55kg -55kg itd. Druga opcja to właśnie progresja piramidkowa, na tym samym przykładzie by to wyglądało tak: 1 tyg. 45-47,5-50/ 2 tyg. 47,5-50-52,5 itd. Już od ciebie zależy czy dokładać 2,5 kg czy 5 kg na tydzień. Tak jak Ci wcześniej mówiłem nie trzymaj sie reguły, poprostu pamiętaj by ZAWSZE dokładać z treningu na trening.

POZDRO

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
Jesli chodzi o mnie ja proponuje zanizyc ciezary i miec ciagly progres tak jak Ty mowisz z treningu na trening o ten nawet 1kg albo tez z tygodnia na tydzien tylko wtedy wieksza o 2.5 kg albo o 5kg nawet.

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Rozumiem, czyli będę dokładał z tygodnia na tydzień. Dzisiaj zrobiłem progresje z serii na serie i poczułem, że dobijam już do swoich maxów. Brakowało siły w ostatniej serii.

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening dla młodego stażem

Następny temat

Trening Do oceny:)

WHEY premium