SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ewolucja stylu kyokushin

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11747

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 451
Zależy kto jak trenuje .Z tym nie trzymaniem gardy w KK to wiem z własnego doświadczenia i z doświadczenia innych że o gardzie należy pamiętać przez cały czas .No ale żeby nie było ja wcale nie chcę gloryfikować KK bo jak już mówiłem ma on swoje wady .Ja uważam drogę budo jako drogę do własnego doskonalenia się .Należy trenować aby móc wygrać z każdym potencjalnym niebezpieczeństwem .Zobaczcie ile na świecie jest przemocy ile zła (wystarczy się przejść i zobaczyć co się dzieje w szkole).Ale najważniejsze jest to że jest to pewien sposób na życie .Droga OYAMY jest mi bliższa niż droga twórcy shotokan czy innej SW ponieważ trenuje KK .I jeszcze raz pragnę nadmienić ze w cale nie chce się kłócić jaki styl jest najlepszy

Zmieniony przez - grono11 w dniu 2011-08-04 12:36:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Elduce - Ja wcale nie pisze że nie, stwierdziłem tylko, że lepsza garda bokserska niż z kyoka. Zauważ, że potem napisałem, że jak się nie ma takich wielkich rękawic(czyli jest jak w mma), to garda jest całkiem inna.

Zmieniony przez - KondiCapo w dniu 2011-08-04 12:39:53

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 451
Elduce no i tu się z tobą zgadzam .Ale pragnę nadmienić że my na ten przykład uczymy się zbijać uderzenia a dziwi mnie bardzo że niektórzy tego nie robią .Co do wypowiedzi Olokk to właśnie już wcześniej napisałem o tym że nas uczy najczęściej jak własnie wyjść z takiego czegoś .A jeszcze chciałem dodać że droga budo daje człowiekowi silny charakter dzięki temu że zawsze trenowałem KK nie jestem żadną pipą emocjonalną bo jak patrze na dzisiejszą młodzież to mnie po prostu zalewa krew


Zmieniony przez - grono11 w dniu 2011-08-04 12:52:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Z tego co mówisz, to taka sama droga budo występuje w boksie

Wanderlei Silva, gdy walczył na gołe pięści trzymał normalną gardę. Podobnie w MMA też podwójna garda występuje.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 938 Wiek 48 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22598
Trenowałem dość długo kyokushin (8-9 lat), teraz w sumie od wielu lat trenuję boks. Porównując gardę bokserską do kyokushin teoretycznie jest niewiele różnic. Ale cała praca rąk jest zdecydowanie inna na korzyść boksu. A kyokushin trenowałem u trenera, który raz w tygodniu robił zajęcia z boksu, więc totalnym laikiem w tej materii nie byłem.
Sposób pracy ciałem, uniki, sposób zadawania ciosów, szybkość.. Wszystko właściwie jest inne. Według mnie błędem jest porównywnie samej gardy - no bo co to da? To tylko sposób ułożenia rąk, który jest różny nawet w ramach jednej dyscypliny. Popatrzcie jaką gardę trzymał Foreman, a jaką Tyson. Są zupełnie inne, mimo że i ten i ten trenował boks. Powinno się porównywać bardziej całokształt, rozumiany jako pracę rąk.

Choć życie nasze splunięcia nie warte - Eviva l'arte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 451
Jak by nie patrząc to przecież ogólnie boks rożni się trochę od innych sztuk wali . Między innymi :
inna pozycja walki .Bo na przykład w boksie jest się bardziej ustawiony bokiem do przeciwnika ,robi się naprawdę niskie uniki itp.Sposób walka w KB ,MT czy MMA też się różni od Boksu .Czyż to nie prawda ?
Ps.Wołodymyr Kłyczko też ma dziwną gardę .Trochę mi to przypomina jak w Shotokan :)



Zmieniony przez - grono11 w dniu 2011-08-04 14:52:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 938 Wiek 48 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22598
Pytasz się czy to prawda, że MMA lub KB różni się od boksu? No oczywiście że się różni.To są zupełnie inne dyscypliny. Mimo to, bardzo wielu kickbokserów lub zawodników MMA uzupełnia swój trening o trening typowo bokserski. Gdyż po prostu jeśli chodzi o techniki ręczne, nie wymyślono bardziej efektywnego sportu.
Oczywiście że ma on swoje "minusy", takie jak niskie uniki, które można łatwo skontrować kopnięciem. Ale wynikają one z przyjęcia takich a nie innych zasad sportowych. Czy oczekujesz, że nie powinno się trenować niskich uników w boksie, bo ktoś nas na ulicy może za takie postępowanie "skarcić"?

Choć życie nasze splunięcia nie warte - Eviva l'arte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 451
W cale tak nie umarzam że nie powinno się trenować tych uników .Też uważam że boks jest jednym z najlepszych sztuk walki . Wystarczy popatrzeć na Tysona .Ręce to podstawa.Ja chciałem tylko powiedzieć że każda sztuka walki się od siebie różni

Zmieniony przez - grono11 w dniu 2011-08-04 15:02:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
z tego co czytałem za starych czasów gdy Kyokushin powstało w dojo Oyamy walczono stosując uderzenia na twarz , rzuty , podciecia i kontynułowano walke w parterze w programie do dzisaj jest kilka rzutów i podciec jesli chodzi o ewolucję to w Kyokushinkan jest formuła walki z uderzeniami na twarz i rzutami
ewolucją Kyokushin bardziej w stronę MMA sa też takie style jak Shidokan Karate, Kyokushin Budokai , Daido Juuku Kudo(Karate), Shindokai Karate, Sei Budokai Karate to sa style ktore wywodza się z kyokushin w ktorych uczy się wszechstronnej walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Kyokushinkan Karate
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skakanka z łożyskami czy bez?

Następny temat

Gdzie w Polsce nauczyć się strzelać?

WHEY premium