SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dział Sztuki Walki się rozwija

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2285 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18850
cd.. "...pamiętaj abyś ustawiał się tak aby twojemu przeciwnikowi wiał zawsze w oczy..."

Pozdrawiam,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Wbrew temu co myślisz to bardzo dobra rada z tym wiatrem

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2285 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18850
No przecież wiem! :)

Pozdrawiam,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dąbek, masz poczucie humoru. A na macie nie nauczysz się wszystkiego. Rady innych kolegów z forum mogą przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. Nie zastąpią oczywiście szkolenia praktycznego, lecz mogą stać się pewnego rodzaju uzupełnieniem całokształtu.

Na ra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 798
praktyka only ! nie widze sie podczas walki, skupiony, a tu glos z nikad (rada kolegi z forum) mowi mi so mam robic ... )) albo raczej przed oczami pokazuje mi sie stronka z SFD z jakas rada

--------
Wilhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Slam him on the ground

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W Bjj sa uderzenia. Nie identyfikujcie bjj z przepisami sportowymi.
Natomiast co do dzielenia, to albo trzebaby podzielic na kilka dzalow, np;
- technika
- trening
- psychika
- zastosowanie
- sport
albo w ogole.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Odbiegliśmy trochę od tematu.

Nie chodzi o to aby pisać jak wykonywać technikę, ale raczej o spostrzeżeniach, psychice i teorii.

Niech, ktoś napisze tekst na temat tego jak fachowcy zalecają się zachowywać w czasie napadu, albo czego tam innego.

Gdzieś to czytałem, że napastnik jest reżyresem i kreuje glówną rolę w spektaklu. Gdzie to było ale skończe. Oczekuje więc ów napastnik, że ofiara będzie sie zachowywała w określony sposób np. broniła albo walczyła. Na taką ewentualność jest przygotowany. Ale co zrobi napastnik jak ofiara narzyga mu na spodnie i buty, rzekomo ze strachu ? Chodzi generalnie o to, żeby wytrącić go z zaplanowanej roli. To jest ciekawy aspekt ulicy.

Miałem kiedyś kolegę, chyba jeszcze żyje, ale gowy nie dam. Trenował Thai i walczył w Holandii. Kiedyś mi tłumaczył, że można w prosty sposób pokonać człowieka który ma nóż, nun choku czy co tam. Stwierdziłem, że można ale prosto nie będzie. I wiecie co, stanął oni jeszcze jeden zielony koleś, dostał nun choku do łapy i zaczęli walkę niby. Po 5 sekundach facet z nun choku leżał na ziemi z wykręconą łapą. Nie dlatego, że był kiepski nie, tylko że ten mój szkolny w pudle koleś pokazał nam technikę "buta". Ściągnął w międzyczasie cholewkę buta i jak zaczęła się walka wyrzucił go prostym kopnięciem w torbę tego z nun choku, atakując zaraz po pochyleniu się gościa i go obalając. Nie wiem, ale takiej techniki nigdy się nigdzie nie nauczyłbym. Żaden styl karate tego nie przewiduje.
O to mi chodzi w dziale ulica.

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 798
To ja dorzuce zeby stosowac rzut piaskiem w oczy (no, w twarz wogole).
Czesto jest pod nogom :) Mozna niezauwazalnie w rece wziac albo go zagarnac noga (szczegolnie podczas potyczki na plazy, gdzie jest duzo mialkiego piasku).

O ile nie stoisz na asfalcie Wtedy zostaje tylko but... Albo striptiz

--------
Wilhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2285 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18850
Internetowy poradnik samoobrony :
"...dobrą metodą obrony przed napastnikiem jest rzut ... szafą w jego kierunku, zwłaszcza gdy jesteś w sklepie meblowym..."
))))))

Bardzo proszę aby nikt się nie obrażał!

Pozdrawiam,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Piękno sztuk walki

Następny temat

Niebezpieczne miejsca w waszych miastach

WHEY premium