SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusja po walce Lesnar vs Velasquez

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 45229

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 504 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6143
No nie wiem. Teraz jest era smokow w HW, pozyjemy zobaczymy.
Cain przyjmuje na twarz i musi nad tym popracowac.
Jakos nie przekonuje mnie JDS, ja w nim fenomenu nie widze.
Ale fenomenu nie widzialem w Carwinie, ktory chyba stanowi teraz najwieksze zagrozenie dla Velasqueza, a wszystko przez to, ze Cain jest otwarty w stojce, a Shane krotkimi, kasliwymi prostymi zamracza przeciwnikow, a cepami odsyla do szpitala.
Talentu ma wiecej Cain, sily w lapach Carwin i ta sila powoduje, ze jest grozny dla kazdego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No jeśli Carwin nad kon dycją popracował - to ciężki będzie do pokonania wtedy. Choć jak patrzę teraz z perspektywy ostatnich 2 walk Lesnara - fakt Carwin spuchł - to niepodważalne, ale ile on w te pierwsze minuty walki energii włożył!! Żle obliczył, a i adrenalinka też zrobiła swoje. Zawsze powtarzam, że cżłowiek uczy sie na błędach i z tamtej walki (jego team wyciągnął na pewno słuszne wnioski!). A testem będzie dla niego najbliższy rywal - Nelson! Jesli wygra z nim przed czasem - szacun po prostu! (oczywiście będzie zależało też jak z nim wygra...) - ale to się okaże wkrótce. Al,e w moich notowaniach Nelson jest baaardzo wysoko i szanse Carwinowi daję tak 60:40 , nie więcej.
Piszesz o erze smoków... Jeden smok (główny smok poległ), Overeem raczej nie prędko zawalczy w UFC, No jest Carwin, JDS - żaden wielki smok, Ja tam wielu smoków nie znam już...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 350 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2688
Poszukałem oficjalnego potwierdzenia walki MIr-Lesnar 3. Ni ma:) Z wikipedii zniknęło, nikt nic nie wie. Niedawno ruszyła strona Mira i jest tam komentarz do UFC 119 http://www.frankmir.com/my-ufc-119-thoughts/
Ostatnie pytanie:
What’s Next
If I had my choice I want to fight the loser of Lesnar and Velasquez.

Nie mogę odgrzebać źródła info o powtórce walk MIr - Lesnar - Carwin.

Tańczysz to!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 11292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77262
No to teraz na początku 2011 pas zdobędzie JDS zobaczycie !

Moim zdaniem ma lepszą stójkę od Caina, tylko parter niewiadoma.

Jezeli Cain bedzie tak otwarty jak tutaj i pojdzie na wymianę z juniorem to bedzie ciezko KO. Ale mysle ze cain przyjmię na walkę z santosem inny styl bedzie odrazu dążył do gleby.

Zmieniony przez - Strecho w dniu 2010-10-26 10:54:44

“Żywi zamykają oczy zmarłym.
Zmarli otwierają oczy żywym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Strategię się ustala zależnie od rywala, game plan powinien byc pod rywala/walkę. Gorzej jak fighter nie wiele potrafi (tzn. do perfekcji ma opanowaną 1 , 2 techniki) - wówczas niewiele dany game plan sie różni od kolejnych...

Np .Lesnar - strategia : obalić - dobić/ubić.
Niestety po wyeliminowaniu zapasów (ich neutralizacji) - widzieliśmy efekt..

Tak sobię myślę jaki mógłby mieć pomysł Lesnar na walkę z Cainem,Carwinem, w ich ew. rewanżu..????
I cholercia, niestety znów jakoś mi przychodzą do głowy te zapasy tylko i popracowanie nad utrzymaniem gościa w parterze...bo Cain wstawał mu b. szybko.

Zmieniony przez - kaczka41 w dniu 2010-10-26 11:07:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 11292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77262
No tak, caina to raczej nie dotyczny bo jest ok w stójce i w parterze gorzej z Jds, ale i tak licze na brazylijczyka

“Żywi zamykają oczy zmarłym.
Zmarli otwierają oczy żywym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2607 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17835
"Stojka Velasqueza jest bardzo przecietna, ale ma szybkie rece.
Dla mnie Cain to udoskonalona, dzieki bdb zapasom i wytrzymalosci, wersja Fedora. Podobna psycha, dynamika, cepowate, ale szybkie lapy, timing oraz najwazniejsze, widac, ze gosc mysli w klatce."

Fedor jest podobny pod tym względem, że każdy z trzech aspektów walki (stójka, zapasy/klincz, parter) ma opanowane pod względem przynajmniej dobrym (jeśli chodzi o poziom czołówki) co jest rzadkie w HW. Ale pod względem technicznym to IMO różni zawodnicy, Fedor ma trochę inną stojkę, bardziej "cepiarską" niż Cain, bardziej opiera się na judo niż zapasach a parter ma sambowski a Cain to bardziej zwykłe bjj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dla mnie Cain to udoskonalona, dzieki bdb zapasom i wytrzymalosci, wersja Fedora. Podobna psycha, dynamika,

Napisał przecież że udoskonalona

Ps. Ale wytrzymałość w sumie nie była słabą stroną Fedora..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Mi się porównanie Fedora z Cainem wydaje nie bardzo trafione, ich stójka wydaje mi się bardzo inna, Fedor ładuje te sambowe cepy, wkładając w nie mnóstwo siły, inaczej się układa do ciosów, zwykle miesza ciosy z próbami klinczu czy obalenia.

Cain ma dużo bardziej "typową" stójkę, kombinacje całkiem bokserskie, dużo prostych, mniej machania.

Ciekawe podobieństwo jest IMO w tym, że obaj (nawet Cain po mimo jeszcze stosunkowo krótkiej kariery) pokazali kilka morderczych kopnięć w życiu, ale pomimo tego bazują właściwie tylko na rękach w większości walk.

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 11292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77262
http://www.fighting-mma.com/top10/heavy.php

Jak odnosicie sie do tego rankingu top 10 ciezkich? Cain wskoczył właśnie w wiekszosci rankingow na 1 msc, Lesnar spadł na 3,4

“Żywi zamykają oczy zmarłym.
Zmarli otwierają oczy żywym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 121 - live!

Następny temat

UFC 121 - walki do pobrania/oglądania

WHEY premium