SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dylemat

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2682

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1586
Witam.Mam dylemat.Otoz mam skrzywienie kregoslupa (prawdopodobnie lordoza ledzwiowa i na 50 % skolioza bo jak stoje to jeden bark mam wyzej 2 nizej tzn. to wyglada tak ze 1 obojczyk tak bardziej do gory wystaje a 2 normalnie... :/ ).Zastanawiam sie co zrobic z treningiem...bylem u lekarza sportowego to mi powiedzial ze zadnych cwiczen ktore obciazaja kregoslup czyli mc,wioslo i przysiady...a to sa przeciez najwazniejsze cwiczenia...Co radzicie zrobic ? Czy cwiczyc na malych ciezarach z technika 100 % ? Niedlugo ide do ortopedy i potem na rehabilitacje...Z gory dziekuje za odpowiedz.

"Pain is temporary, pride is forever..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 651 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11980
Też mam skrzywienie w odcinku ledzwiowym i skolioze po wypadku.Chodze na Rehabilitacje i mi Trenerka mówi że jest bzdurą to co mówią niektórzy że nie wolno robić tego i tego. Trzeba wszystkiego spróbować a jeśli po danym ćwiczeniu będziesz odczówał ból to poprostu tego nie rób, a jeśli nie będziesz odczówał bólu to możesz to robić. Mi kiedyś trener na siłowni mówił że nie moge podnosić sztangi powyżej 30Kg.Podnosze już 2 lata 45Kg i czuje sie świetnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1586
Aha czyli moge zwiekszyc liczbe powtorzen kosztem obciazenia? :) Ale cwiczysz martwy ciag itp cwiczenia ? Nie zauwazyles zadnych pogorszen ? (czy skrzywienie sie nie poglebilo).A jak z rehabilitacja ? Jest poprawa ? Sory ze tyle pytan no ale coz... ;)

"Pain is temporary, pride is forever..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 522 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4404
Chodze na Rehabilitacje i mi Trenerka mówi że jest bzdurą to co mówią niektórzy że nie wolno robić tego i tego. Trzeba wszystkiego spróbować a jeśli po danym ćwiczeniu będziesz odczówał ból to poprostu tego nie rób, a jeśli nie będziesz odczówał bólu to możesz to robić. Mi kiedyś trener na siłowni mówił że nie moge podnosić sztangi powyżej 30Kg.Podnosze już 2 lata 45Kg i czuje sie świetnie.

powiedz tej trenerce że Ona jest jedną wielką bzdurą. podnosisz już 2 lata i czujesz sie świetnie, tyle tylko, że Twoja Wada postawy nie czuje sie z tym świetnie i w czasie kolejnych lat napewno sie do Ciebie odezwie i wtedy pojdziesz do swojej trenerki i powiesz, żeby Cie uzdrowiła bo wszystkiego chciałeś w życiu spróbowac ale ciutke nie wyszło.

nie wiem kolego jaką masz tą wade bo Ty sam do konca o niej niewiele wiesz. w każdym razie zły dobor ćwiczen,przeciążenie kegoslupa ZDECYDOWANIE doprowadzi do pogłębienia tej wady !

Wiec najpierw wybierz sie doortopedy/fizjoterapeuty (jeśli mi nei wierzysz bo masz do tego prawo), nastepnie na rehabilitacje aby pokazali Ci ćwiczenia które powinieneś wykonywać oraz te których powinieneś unikać a dopiero wtedy pomyśl o treningu siłowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1586
Nieno...mam zamiar zaczac cwiczyc od wrzesnia...I chyba bede cwiczyl te cwiczenia obciazajace kregoslup na malych ciezarach poprostu...Treningu nie odpuszcze :)

"Pain is temporary, pride is forever..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 522 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4404
Twój wybór, Twoje zdrowie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1586
Heh...i nie uzyskalem oczekiwanej pomocy...moze niech ktos jescze sie wypowie co ma skrzywienie kregoslupa i cwiczy ??

"Pain is temporary, pride is forever..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 651 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11980
"Aha czyli moge zwiekszyc liczbe powtorzen kosztem obciazenia? :) Ale cwiczysz martwy ciag itp cwiczenia ?" Ja Tylko podnosze sztange i hantelki ponieważ mam je w domu na siłownie nie chodze może dwa razy byłem. Jak już Wspomnial NikePro Podnosznie Metalu może zaszkodzić (każdy człowiek jest inny) ja jestem jeszcze młody 15 lat więc na siłownie będe miał jeszcze czas narazie robie sobie pompki i podciągam się na drążku no i czasami ale już rzadziej podnosze sztange ponieważ boje się nie chciał bym skończć na wózku inwalidzkim, Pogorszeń żadnych nie mam bo chodze na kontrole co 3 miesiące.Rehabilitacje jak większość na początku miałem tam przy oku profesjonalisty ćwiczyłem tam 3 tygodnie, gdy już ćwiczenia robiłem w 100 procentach dobrze Rehabilitantka stwierdziła że moge robić je w domu ponieważ nie trzeba żadnego sprzętu.Poprawy nie ma i nie będzie ponieważ mam taką wade że moimi ćwiczeniami na rozciągnięcie moge tylko zapobiec pogorszeniu się skrzywienia. Jeśli chodzi o skolioze polecam ci wkładki do buta ja miałem 1 barek wyżej od drugiego rok temu o 1cm a teraz gdy nosze te wkładki rok mam juz prawie równe. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1586
Yhm rozumiem...troche poczytalem na temat rehabilitacji i jedni mowia ze wade mozna zniwelowac do 25 roku zycia , jedni ze do 15... juz nie wiem kogo sluchac ... pojde na rehabilitacje i cwiczyc bede na malych ciezarach przy 100 % technice... a jak zauwaze pogorszenie to przestane proste :)

"Pain is temporary, pride is forever..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 522 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4404
tak średnio do 21 roku życia można zniwelować ,ale to zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu / kośćca.

widać, ze masz 15 lat i nie zdajesz sobie sprawy z tego co piszesz, robisz i masz jeden cel w głowie. Iśc na siłownie z myslą ze urosniesz niewiadomo jaki :D

możesz i ćwiczyc bez ciężarów na samej sztandze ale jeśli będziesz wzmacniał te mięśnie których nie potrzeba - będzie to sprzyjało coraz to wiekszemu pogłębieniu się wady ! a jesteś obecnie w wieku gdzie kościec w bardzo szybkim tempie sie rozwija.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1586
Rozumiem...ale przeciez MALE ciezary (do 20 kilo ) chyba mi nie zaszkodza ? MC moge sobie jescze odpuscic i zastapic unoszeniem tulowia w opadzie (jakos tak) , ale przysiadow nic nie zastapi przeciez...A cwicze w silowni domowej. ;)

btw. Nie chce urosnac niewiadomo jaki :D

"Pain is temporary, pride is forever..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem-trawienie, bóle żołądka

Następny temat

Złudzenie dzięki któremu będe wyglądał na niższego

WHEY premium