SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dylemat

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1143

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 18
Cześć, mam 15 lat. Chce uzyskać dobra sylwetkę. Mam 184 cm wzrostu i wazę około 69 kg i mam 12% tłuszczu. Jak byłem młodszy miałem lekka nadwagę. Nie wiem czy jestem ektomorfikiem czy może ekto-mezo. Wyglądam bardziej jak ektomorfik, ale jednak problemem u mnie nie jest dowalenie na masie. Aktualnie od 2 lat regularnie i intensywnie trenuje wioślarstwo. Moje wyniki stale się polepszają, ale sylwetka stoi w miejscu. Generalnie widać, ze jestem szczupły, ale z okresu gdy byłem grubszy zostały mi boczki. Poza wioślarstwem robię codziennie pompki. Nie biorę żadnych suplementów. Co robić? Czekać, aż wioślarstwo załatwi sprawę, robić dodatkowe ćwiczenia, redukować jeszcze tłuszcz, czy może stosować jakiegoś gainera?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6493 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Samo się nie zrobi. Jednak wioślarstwo to dość intensywny sport i można go połączyć z budowaniem sylwetki.

Pytanie tylko jak wygląda Twój trening na siłowni, a przede wszystkim dieta?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 18
Treningi na siłowni mamy w zimę naprzemiennie z ergometrem. Siłownia jest 2 razy w tygodniu. Jest raczej ogólnorozwojowa. Wszystkie ćwiczenia z ciężarami wykonujemy 20 razy i takie 3 serie. Dieta nie jest jakoś dobrana, ale staram się jeść zdrowo, mniej, więcej w zakresie 3500 kalorii dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 18
Treningi mamy 5 razy w tygodniu, w okresie letnim w większości na wodzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6493 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Wszystko jest zależne co jest priorytetem jeśli wioślarstwo to pilnuj się tego co rozpisuje Wam trener.

Jeśli chcesz poprawić sylwetkę to ten trening 2-3 razy w tygodniu to minimum i musisz mieć dietę z nadwyżką kalorycznąbez tego nie ma zmiłuj masy nie będzie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 18
A gdy zwiększę dzienna ilosc kalorii, nie przytyje na tłuszczu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160360 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234141
nie, jezlei bedzie to ilosc dobrana tak, aby pokryc wydatki energetyczne plus dostarczyc nieco wiecej co pozowli budowac mase miesniowa

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6493 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Fryderyk03
A gdy zwiększę dzienna ilosc kalorii, nie przytyje na tłuszczu?


Tutaj zmiennych jest bardzo dużo bo jesteś aktywny fizycznie, jednak jeśli dieta będzie dobrze ułożona, nadwyżka niezbyt wysoka, a jakość produktów dobra to da się tą masę mięśniową budować. Oczywiście delikatne zwiększenie poziomu tłuszczu jest możliwe, ale wszystko w granicach rozsądku.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
A czy widziałeś jakichś solidnie zbudowanych wioślarzy? Raczej nie.

Jeśli nie trenujesz siłowo to nie oczekuj takich rezultatów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 18
Z tego co obserwuje, każdy kto trenuje wioślarstwo z 3-4 lata zle nie wyglada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6493 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Fryderyk03
Z tego co obserwuje, każdy kto trenuje wioślarstwo z 3-4 lata zle nie wyglada.


Z czasem wyrobisz muskulaturę potrzebną do danego sportu, wioślarze z reguły grzbiet i nogi mają dobrze zbudowane

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana zmodyfikowanego PUSH PULL 5 dni ( do sprawdzenia ) na FBW

Następny temat

Trening na redukcji

WHEY premium