SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do P. Ambroziaka!

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2637

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ADRIANUS88 - u mnie chlopak z silowni bil b12 przez dwa miechy chyba codziennie po strzale. Wyszly mu plamy biale na plecach w tym czasie, i mowil ze chyba lepsza wytrzymalosc w pierwszych dniach/tygodniach. Potem nie czuł róznicy. Niektorzy zapasnicy w klubie w ktorym kiedys trenowalem - rowniez eksperymentowali z w/w - ale raczej bez rewelacji.

Osobiscie nie widze sensu ładowania w siebie b12 w iniekcji.

Generalnie - znaczne dawki niektorych witamin mogą miec specyficzne wlasciwosci terapeutyczne (vide: b6 -> prolaktyna), ale to juz nie jest zabawa. Zwracam uwagę też na mozliwosc przedawkowanie niektorych witamin - i to nie tylko tych rozpuszczalnych w tłuszczach. Ja nabawilem się kiedys hiperwitaminozy b1, a nie jadlem jej garsciami, mialem preparat witaminowy z duzym jej udzialem - i b-kompleks. Pierwszy objaw - podskakujące (drgające) miesnie. Myslalem poczatkowo że to niedobory potasu/magnezu. Okazlo się iz odstawienie srodkow z b1 w skladzie - eliminuje problem. Powrot do nich - problem z powrotem wracal. Wiec odstawilem. Potem kupilem samą b1 - i znowu to samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1903 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12352
Nie da się ukryć, że odpowiednio duże dawki mogą wywołać hiperwitaminozę. Dlatego trzeba wykazywać się dużą rozwagą przy takim "dopingu". Mój znajomy od co najmniej roku robi sobie zastrzyk z b12, ale nie codziennie - raz na tydzień. I bardzo sobie chwali, zresztą osiągi ma też bardzo dobre. Osobiście jednak również nie jestem zwolennikiem takich "zabiegów" i nikogo nie zamierzam do nich namawiać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 452 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3125
A ja mam pytanie gdzie ci ludzie zgubili rozum?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1903 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12352
Tzn. którzy? :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
czytajac wypowiedzi w tym watku zdaje sie ze niektore osoby moga wyciagnac wniosek ze uzupelnianie niedoborow witamin = doping
(obojetnie w ktora strone spojrzymy - oczekiwania jak i obawy)

jestem pewien ze nie to autor mial na mysli

UMIAR !

(plus jesli zachodzi koniecznosc ale POD KONTROLA (i z jego polecenia) LEKARZA ew wieksze dawki)

wode tez mozna przedawkowac ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Ja czasami lubię sięgać do starych czasopism typy Muscle czy Flex i tam można poczytać art. o suplach którymi podniecano się 10-15 lat temu jak wspomniana wit. B12 czy Vanadyl.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1903 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12352
Vanadyl już dawno przeszedł do lamusa, natomiast b12 wciąż jest popularna i to nawet (jeśli nie przede wszystkim) wśród sportowców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Z małą wiedzą niestety, bo czytając choćby SFD nie spotkałem osoby która w dalszym ciągu polecałaby iniekcje B12.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1903 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12352
Nie da się ukryć. Natomiast w niedalekiej przyszłości na topie może być D3, o czym pisał Biniu w arcie na stronie Sławka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Na topie będzie to co będzie na ręke firmom produkującym odżywki lub farmaceutycznym.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stak kreatynowy tylko przed treningiem a wykorzystanie kreatyny

Następny temat

poprawa formy nocnej ;-)

WHEY premium