SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do Mawashi - prośba o nakierunkowanie

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 994

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1537
Witam, generalnie w zabawy na siłowni zacząłem bawić się kilka lat temu. Nigdy specjalnie nie miałem na tyle silnej woli, aby ta zabawa przerodziła się w sposób życia. Zawsze brakowało jakiegoś elementu, aby ta układanka stworzyła jedną całość. No, ale to tak tytułem wstępu.
Na początku grudnia u.r. wznowiłem treningi. Do nowego roku ćwiczyłem czymś na kształt treningu ACT. Przez ostatnie 6 miesięcy trenowałem głównie wykonując trening całego ciała w czasie 1 treningu i tak 3 razy w tygodniu.
W ciągu 4 miesięcy troche odzyskałem utraconego ciała i waga od początku grudnia do Maja skoczyła + o.20 kg.
Od 2 miesięcy trenowałem w ten sposób



Trening A:
Podciaganie na drazku 3s.(10-6)
Wioslowanie sztanga nachwyt 2s (8p)

Wyciskanie sztangi lezac 3s.(4-6)
Przenoszenie sztangielki zza glowy 2s(10)

Wyciskanie sztangielek siedzac 3s(10)

Uginanie ramion stojac + francuskie sztanga lezac 3s.( 6-10 )
Podciaganie wasko na drazku podchwytem + pompki na poreczach 3s.(6-10)

Przedramiona + brzuch


Trening B:
Podciaganie na drazku nachwytem szeroko 3s.
Wioslowanie sztanga podchwytem 3s.

Wyciskanie sztangi siedzac do brody 3s.
Unoszenie sztangielek bokiem 3s.
Podciaganie sztangi wzdloz tulowia do brody 3s.

brzuch + przedramiona


Trenuje tak : A w B w A w w
W dni wolne w ramach treningu aerobowego rowerek 60 minut.
Cel : redukcja.

Dane na dzis :


Wiek :22 lata
Cel : dalsza redukcja, przez okres wakacji
Wzrost : 188
Waga : ok. 80
Dieta : bilans - 500
Typ : zdecydowanie ektomorfik


Byłbym wdzięczny jeżeli zasugerowałbyś mi, w jakim kierunku powinienem teraz pójśc jeżeli chodzi o trening. Z doświadczenia wiem, że treningi Splitowe słabiej na mnie działają. Kiedyś była taka akcja Michail'a o trenowaniu cyklicznym. Poradził mi abym spróbował FBW i to był w moim przypadku strzał w dziesiątkę.

PS: Kilka lat temu przechodziłem operacje kolana ( artroskopia). W czasie zabiegu, lekarz ostrzegał mnie, że są widoczne zmiany w więzadłach i z czasem problem się nasili. Jakieś 2 m-ce temu temat wrócił z dużym bólem. Dzisiaj już chodzę sprawnie i mogę wykonywać treningi aerobowe na rowerze bez problemu, o bieganiu nie ma mowy. Stąd jak zapewne zauważyłeś brak nóg w rozpisce :(.

Serdecznie pozdrawiam

Poświęcaj się wszystkiemu w stu procentach, albo nie rób niczego.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1537
I jeszcze jedno, dość ważne z perspektywy treningu. Ćwiczę w domu. Dysponuję ławką z regulacjami, dość sporym obciążeniem, sztangami prostymi i łamanymi oraz sztangielkami.

Poświęcaj się wszystkiemu w stu procentach, albo nie rób niczego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Nie jestem Mawashi ale :
Na poczatku piszesz ze przytyles 20 kilo, potem w celach piszesz " dalsza redukcja" a w dodatku jestes ekto wiec chyba redukcja nie wchodzi w gre po tak malym czasie robienia masy .. Cos nie tak.

Jezeli FBW na Ciebie dziala swietnie to cwicz nim ( tylko ciezko bedzie bez nog ), mozesz co jakichs czas przeplatac go splitem, ACT jako regeneracje.. Tylko Ty wiesz co dla Ciebie najlepsze.

No ale niech Mawashi sie wypowie jak to do niego bylo kierowane..

Zmieniony przez - kooteK92 w dniu 2009-06-29 22:46:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1537
Dzięki za zainteresowanie tematem, bo smutne to co powiem, ale powoli coraz bardziej przestaje sobie ufać w tym zagadnieniu i czekam na opinie kogoś ode mnie mądrzejszego.
Już wyjaśniam:

-Poczatek Grudnia waga - 75kg
-Poczatek Maja waga -95 kg ( szło tak szybko pewnie dlatego, ze organizm pamiętał, że w szczycie formy już było mu dane tyle ważyć - zawsze każdy kilogram przychodził mi z trudem przedtem )

Od 2 miesięcy jestem na redukcji i waga zeszła do 80 kg. Zastanawiam się właśnie nad treningiem teraz na najbliższe 2 m-ce noi oczywiście, na dalszy okres - tym razem się nie poddaje

W tej chwili wygląda to już jak dla mnie całkiem przyzwoicie, ale postanowiłem, że nie będę budował masy, dopóki nie zjade brzucha na amen. Chciałbym potem idąc w górę z wagą kontrolować stan otłuszczenia

Sądziszw takim razie, żeby nadal jechać czymś w rodzaju FBW, tylko zmienić ćwiczenia? Bo tak jak mówiłem, SPLIT polegający na ćwiczeniu partii raz w tygodniu w moim wypadku był bardzo mało efektywny.

Pozdrawiam serdecznie

Poświęcaj się wszystkiemu w stu procentach, albo nie rób niczego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
Postęp niesamowity, wywołany pamięcią mięśniową zapewne, co do planu nie znam się, ale jeśli chcesz spalić tłuszczyk to kłaniają się aeroby + dieta na bilans ujemny :)

Plan pewnie powinieneś zmienić, dwa miesiące już nim ciągniesz... choć... jeśli działa możesz śmiało kontynuować (pod warunkiem ze jest dobrze ułożony).

Zmieniony przez - darekk. w dniu 2009-06-30 12:56:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Wg ten plan co ulozyles to ni to split ni to fbw.. Moze sprobuj zmienic bo chyba dobry , ten Twoj plan nie jest i mozesz sprobowac fbw: https://www.sfd.pl/FBW-t460830.html - dol strony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1537
No dobra, coś w takim razie wymyślę...
Dzięki i pozdrawiam

Poświęcaj się wszystkiemu w stu procentach, albo nie rób niczego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ELEKTROMAGNETYCZNY ORBITREK Z KOMP I PULS YK-CT96

Następny temat

Pomużcie w ułożeniu planu

WHEY premium