SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do MICHAILA i nie tylko

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Dziś już kończę,ale wieczorem sobię przanalizuję co napisałeś i jutro cos powiem.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2305
Z góry dzięki - będę czekał.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Witaj.To,co opisałeś wygląda na lekkie przetrenowanie.Tylko,czy odczuwasz (poza brakiem postępów)jakieś inne objawy-np.kłopoty ze snem,brak apetytu,itp??
Jeżeli tak,to powinieneś zrobić chociaż 2 tygodnie przerwy,a po niej zacząć spokojny trening(odpowiednio rozpisany).Może być tak,że doprowadziły do tego m.in.eksperymenty,jakie praktykowałeś na treningach-może zbyt gwałtownie różnicowałeś poziom intensywności,lub przez zbyt długi okres pracowałeś na dużych obrotach na treningach i organizm-jego mozliwości, nie nadążają za chęciami.Oczywiście istotnym elementem jest również dieta i okresy regeneracyjne-o nich nie piszesz ani słowa,a warto byłoby,ponieważ obraz,jaki przedstawiasz jest niepełny.Napisz więc jeszcze o tych elementach,a bedę mógł powiedzieć coś konkretniejszego.Pozdro/


Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2305
Michail, jeżeli chodzi o kłopoty ze snem, to nie mam takowych, co do apetytu to również nie jest źle.
POZIOM INTENSYWNOŚCI:
Przez ostatnie pół roku (prawie)nie stosowałem żadnego zróżnicowania jeżeli chodzi o poziom intensywności treningów. Cały czas trenowałem na takich samych(myślę, że wysokich) obrotach.
DIETA:
Okolo 4 posiłki dziennie, głównie ryż, trochę kurczaka pod różnymi postaciami, płatki na mleku, ser z tuńczykiem, sałatki na bazie kukurydzy czyli chyba standard.
SUPLEMENTACJA:
Ostatnio wyglądało to tak:
Rano na czczo:1,5g HMB Ultimate + 5g KREATYNY(kaps.)Hitec + GLUTAMAX 5g Ultimate popijane wodą lub sokiem grejfrut,pomarańcz.
Przed treningiem - 1.5g HMB
Zaraz po treningu albo w czasie(przed aerobami) - 5g KREATYNY + 5g GLUTAMAXU + 1,5 g HMB - wszystko popijane PURE MUSCLE CARBS Ultimate.
Pół godz po treningu - WHEY Ultimate mieszany na wodzie.
I tu zawsze pojawiał się problem bo robi się godz. 22.30 a czasami 23.00. Jeżeli mam siłę i ochotę to jem posiłek potreningowy (ryż z kurczakiem albo ser z tuńczykiem i ciemne pieczywo) ale z reguły nie przepadam za obżeraniem się na noc więc kąpiel, siusiu, paciorek i spać.
Suplementacja w dni bez treningu wyglądała tak:
KREATYNA 3x 2g (rano, około południa i na noc)
HMB 2x 1,5g (rano i na noc)
GLUTAMAX 2x 5g (j.w.)
TEraz odstawiłem WSZYSTKO łącznie z kreatyną (wziąłem jej ok.160 kaps.)
Myślałem, żeby chwilę odczekać bo przy takich mizernych efektach po prostu szkoda mi kasy.
Aha jeszcze SUPRADYN (2x 1 tabl. po posiłkach) i DOLOVIT MULTIMINERAL (3 tabl. godz. po treningu)

OKRESY REGENERACYJNE:
Nie będę ściemniał - albo takowych nie robiłem albo po prostu nie kumam o co chodzi.

PROŚBA:
Michail, Poza tym, że liczę iż rozpiszesz mi jakiś dobry trening i wskazówki dietetyczne mam jeszcze jedną prośbę:
W związku z tym, że mam w zapasie trochę suplementów prosiłbym o jakies sensowne ich połączenie względem dawkowania. Dla przypomnienia są to:
GLUTAMAX, KREATYNA Hitec kaps(0k 240szt),HMB Ultimate, PURE MUSCLE CARBS, WHY Ultimate. Dodatkowo dokupiłem jeszcze puchę GAIN FAST Uniwersala.
Czekam na propozycje najlepiej z uwzględnieniem aspektu ekonomicznego - JESTEM TYLKO AMATOREM.
pozdrawiam
Paweł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
WOW Jestem pod wrażeniem
Oby jak najwiecej takich profesjonalistów na naszym forum
Greets
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2305
Mam nadzieję, że chodzi o MICHAILA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Ja również(...)
Londoner-wiem juz dużo wiecej.Na pierwszy rzut oka-zbyt długo nie zwalniałeś tempa i to jest przyczyną zastoju.Co do Twoich obaw zwiazanych z wiekiem-osobiscie nie sadzę,by miał on istotny wpływ-organizm 30-tolatka,który miał sporo do czynienia ze spotem w życiu nie jest aż tak podatny na zmiany zwiazane z okresem przekwitania-jeszcze kilka ładnych lat aktywnosci przed Tobą.Na mirginesie mam (w maju)28 lat i nie odczywam żadnych oznak zmęczenia organizmu.Oczywiscie nalezy brać pod uwagę,że od 13-tego roku życia(z przerwami,ale nigdy nie przekraczającymi 3-m-cy)jestem nonstop w treningu z uwzgledenieniem okresów regeneracyjnych i cyklicznoscią.
Oczywiscie rozpiszę dla Ciebie jakis sensowny trening(na początek do lata-potem jak uważasz).Powinieneś jednak(jak juz wspominałem)zrobić kilka dni(do 2 tyg.)przerwy.
Potrzebuję jeszcze kilka info:
-jakim sprzetem dysponujesz?
-możliwości czasowe?
-preferowane ćwiczenia i te,których raczej unikasz?
-słabe punkty( tylko do mojej wiadomosci-szczerze)?
-cele trening-co chcesz osiągnąć(szczegółnie w okresie do lata)?
To chyba tyle na początek-jak coś bedę pytał-Ty również.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2305
Przede wszystkim dzięki za słowa otuchy odnośnie wieku.
1/SPRZĘT, JAKIM DYSPONUJE:
-solidna regulowana ławka z osobnymi stojakami
-mniejsza i węższa ławka min z modlitewnikiem i "maszyną" na dwugłowe i czworogłowe uda
-ławka prosta
-wyciąg poziomy i pionowy - rączki szerokie,wąskie, do chwytu młotkowego i wygięte na triceps
-gryf olimpijski i ponad 170kg obciążenia
-gryfy: średni, krótki, łamany
-kilka par sztangielek i mnóstwo obciążenia
-bieżnia elektryczna.
-rower (ale kiepski)
-dodatkowo w domu: ławkę (suwnicę) z linkami do ćwiczenia podstawowych grup mięśniowych (Kiedyś reklamował to Chuck Nirris w TV - Total Gym), regulowana ławka na brzuch i kołyska również na brzuch.
2/ MOŻLIWOŚCI CZASOWE:
-Na razie 4 razy w tygodniu-poniedz/wtorek/czwartek/piątek ale mogą być inne dni. Godziny treningu:niestety dopiero od 20.00 do oporu ale za jakiś miesięc jest duża szansa na wcześniejsze treningi.
3/ PREFEROWANE ĆWICZENIA:
-wszelkie ćwiczenia ze SZTANGIELKAMI (w skosie, rozpiętki, arnoldki, podciąg. w opadzie, francuskie w siadzie, unoszenie bokiem w górę, biceps w siadzie naprzemian)
-sztanga: wiosłowanie(jeden koniec obciążony), wyciskanie wąskim chwytem(klatka i triceps), wszystko, co na plecy(wyciąg pionowy i poziomy)
4/ CZEGO UNIKAM LUB NIE LUBIĘ:
- unoszenie sztangielek w opadzie
- wyciskanie sztangi w poziomie (co prawda nie unikam ale nie czuję tego dobrze)
- martwy ciąg
- podciąganie sztangi w opadzie (nachwyt i podchwyt)
- unoszenie przodem w górę (przód barków)
- wszystko na brzuch
- łamańce na biceps (w staniu i modlitewnik)
- łamańce na triceps (francuskiw w siadzie i w leżeniu)
5/ SŁABE PUNKTY:
-klatka piersiowa (środek i góra)
-bok i tył barków
-lekko spadziste ramiona (jestem gardziej typem zapaśnika niż "wieszaka")
-dół bicepsu (przerwa na 2 palce między przedramieniem)
-brzuch i talia
-przedramiona
-kondycja
-stawy barkowe
6/ CELE (DO LATA):
-zdecydowanie większa masa klatki, pleców i barków
-lekkie zwiększenie masy ramion i ich dorzeźbienie
-"zbicie" i dorzeźbienie brzucha i talii
-rzeżba ud i łydek
-poprawa wydolności naczyniowej i ogólnej wytrzymałości
-Waga raczej poniżej 100kg - obecnie ważę 92-94kg. przy 184 cm wzrostu
Coraz bardziej podobają mi się sylwetki kulturystów z lat 60-70tych - nie przesiąknięte sterydami utrzymujące masę na realnym poziomie a przede wszystkim zachowujące proporcje atletycznej sylwetki.
pozdrawiam
Paweł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
To,co piszę teraz-pisałem jeszcze zanim zapoznałem się z Twoją wypowiedzią(najświerzszą).Oczywiście nie ma to wpływu na treść mojej wypowiedzi-tylko nie zawiera ona info.odnośnie treningu(dopiero zapoznaję się z informacjami,które były mi potrzebne)Daj mi kilka dni,a przedstawię Ci konkrety.

Odnosnie suplementacji,to posiadasz dobry zestaw(osobiście chciałbym mieć to

wszystko do dyspozycji).Moja propozycja odnośnie wykorzystania Twoich zapasów:
HMB:
Dawkując ,jak dotychczas-nie zapewniałeś stałego stężenia w organizmie.
Proponuje podzielić na 4 dawki po 1 caps.
rano-1
przed treningiem-1
po treningu-1
przed snem-1
W wolne dni postaraj się rozłożyć je w czasie tak,by odstępy były w miarę równe.

Glutamax:
Jak wyżej.Poza tym jestem osobiscie zdania,że największe dawki glutaminy powinno

się brać zaraz po treningu(wysiłku).Proponuje tak:
-dni treningowe:
rano-2g
po treningu 8-10 g
wieczorem,przed snem-2g
- wolne dni:tylko rano i wieczorem po 2-3g
Średnia wyjdzie 10g na dzień-wiec nie wydasz więcej ,niż dotychczas

Carbo stosuj bezpośrednio po treningu(odpowiednio do Twojej wagi)

Whey`a przed snem i jako ewentualne nadrobienie białka w ciągu dnia(jezeli nie

dajesz rady z posiłkami),ale nie wiecej niż 50g białka z odżywek na dobę.

Gain Fast-nie znam,ale domyślam sie,że jest to Gainer(?)Jeżeli tak,to

polecam(osobiście wcale nie polecam gainerów,ale jeżeli Tobie służą-mam na myśli

odkładanie tkanki tłuszczowej i kłopoty z trawieniem-gazy,zaparcia,itp.)1-2 x

dziennie,jako uzupełnienie diety(z tego raz po treningu).
Kreatynę na jakiś czas bym zatrzymał-przynajmniej do czasu,kiedy zaczniesz robić

postepy i Twój trening bedzie już ustalony.

Witaminy i minerały-ok.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2305
Wielkie dzikięki za pomoc odnośnie suplementacji.
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na wskazówki treningowe.
Paweł
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak ktos ma trzening na rzezbe to send me

Następny temat

Jak wycisnąć 100kg

WHEY premium