SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dipsy idrażek a HST

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1778

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
Witam. Chciałbym wpleść w swój plan treningowy dipsy i podciąganie na drążku. Generalnie mój plan opiera się na ćwiczeniach wielostawowych. Dipsy chciałbym robić na zmianę z wyciskaniem na ławce, natomiast drążek na zmianę z wiosłowaniem. Jednak tutaj pojawia się problem. Zarówno w jednym, jak i w drugim ćwiczeniu potrafię podciągnąć się max 1-2 razy. Poza tym nie wiem, jak w tych dwóch ćwiczeniach miałaby wyglądać progresja ciężaru, skoro operuję tylko ciężarem ciała, a do dowieszania ciężaru jeszcze dużo mi brakuje. Proszę o poradę i z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 116 Wiek 4 lata Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6056
Niestety zaczyna się od wysokiego obciążenia, czyli własnego ciała, a później można się dociążyć obciążeniem przypinanym gdzieś do pasa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 62189
Jeżeli nie możesz zastosować progresji obciążeń,to w treningu hst zastosuj progresję powtórzeń.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
Ale w jaki sposób? Jak to powinno wyglądać jeśli chodzi o serie i powtórzenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 62189
W każdej serii robisz jak najwięcej powtórzeń,starając się co trening zwiększać ich ilość choć by o jedno powtórzenie.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
Ile takich serii robić? I czy w każdej maksymalną ilość powtórzeń jaką dam radę? Chodzi mi tu głównie o przemęczenie układu nerwowego? Generalnie w HST jest to nie zalecane.

Poza tym na drążku nie podciągnę się póki co ani razu, więc nie wyobrażam sobie, jak miałbym zwiększać tu ilość powtórzeń na przestrzeni kolejnych treningów.


Zmieniony przez - sokri w dniu 2015-06-28 14:00:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
pokaz cały plan, jaki staż?
mozesz zastosowac gumy oporowe, albo zwis na drążku ale nie jako cwiczenia, zostaw wiosło a zwis czy pruba podciąganie / podciagnie negatywne dodatkowo

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 116 Wiek 4 lata Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6056
Złapać za drążek, podskoczyć i powoli się opuszczać :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
Plan:
Wycisk ławka/dipsy
Przysiad/martwy ciag
wiosło/drążek
wycisk żołnierski
Dipsy dam radę zrobić max 1 raz, drążek ani razu. Generalnie nie chciałbym rezygnować z tych dwóch ćwiczeń.


Zmieniony przez - sokri w dniu 2015-06-29 00:16:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 62189
Wybrałeś dobry trening,w którym są pokazane zamienniki dla podciągania i pompek na poręczach,jeżeli nie możesz się podciągnąć,ani zrobić pompki na poręczach,to wybierz do swojego treningu te zamienniki,do czasu aż wzmocnisz układ mięśniowy.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
Rozumiem, choć obawiam się, że pewnie lepiej by się to sprawdziło raczej w kierunku nastawionym na siłę. W HST siła rośnie, ale może zająć sporo czasu zanim np. opierając się na wiosłowaniu wypracuję taką siłę, by móc podciągnąć się kilkanaście razu na drążku... Dlatego wolałem niejako od początku bazować na tych ćwiczeniach, tylko potrzebna mi wiedza jak to wpleść w trening, skoro sił brak.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z zamontowaniem drążka w pokoju.

Następny temat

Ćwiczenia w domu..

WHEY premium