SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dietetyk

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2104

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 335
Witajcie. Na forum nie ma działu "ekonomia" czy "spam", albo nie znalazłem, w każdym razie pytanie jest związane z odżywianiem. Od jakiegoś czasu chciałbym pójść ścieżką dietetyka. Wreszcie znalazłem coś co faktycznie mogłoby mnie zainteresować, łatwo nie jest, bo trzeba pisać maturę z biologii i chemii. Ciężki temat, ale dam radę. Jak myślicie, czy jest to zawód "z przyszłością", tak jak często się to mówi? Druga sprawa, jeśli już się uczyć, studiować i pracować to wiadomo, że nie robimy tego dla najniższej krajowej. Ostatnio widziałem kilka wykresów, z których dowiedziałem się, że dietetyk g**no tak naprawdę zarabia. :D Średnio 2000 - podatek, zostaje niecałe 1500, na pracuj.pl wypełniłem sobie ankietę podając jakieś tam przykładowe dane, wpisałem, że jako dietetyk zarabiam 2500zł, okazało się, że to jest więcej niż 75% dietetyków w naszym kraju. Powiedzcie mi co sądzicie o takim wyborze, czy za to można wyżyć, czy jest sens siedzieć codziennie po 8-10 godzin z książkami do biologii i chemii czy lepiej szukać innej pasji? I jeszcze jedno pytanie - czy dietetyk to lekarz? Dzięki za opinie, pozdrawiam!

Edit. Może mamy na forum jakichś zawodowych dietetyków? Może moglibyście opowiedzieć o swojej pracy, czy cieszycie się z wyboru? Nie pytam o zarobki, bo to Wasza prywatna sprawa, ale powiedzcie czy cieszycie się z tego?


Edit2. Ktoś może wie na jakiej zasadzie robi się papierki na trenera personalnego? Czy potrzebne są jakieś studia? Jak wygląda to wszystko, ile trwa? Gdzie można taki papier zrobić? Czy ciężko znaleźć pracę jako trener personalny? Połączenie dietetyka z trenerem personalnym wydaje się ciekawe.

Zmieniony przez - Steelhit96 w dniu 2014-11-16 12:29:24
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 335
Dzięki za odpowiedź, napisałem na PW, jakbyś znalazł czas to byłbym wdzięczny gdybyś to odczytał i odpowiedział. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
dietetyka to przyszłość. coraz wiecej osob chce wygladac fit i sa zainteresowane zdrowym stylem zycia. jak dla mnie mgr dietetyki + trener personalny i jest dobry start na przyszłość. myślę, że te 2000zł brutto zarobków to pewnie w jakis poradniach gdzie sa zatrudnieni na umowie o prace. mysle, ze dietetyk na wlasnej dzialalnosci ze swoim biurem zarabia znacznie wiecej. jak jeszcze do tego dojda treningi personalne, jeden moze i kosztowac 80zl.

dietetyk to nie jest lekarz

trenera personalnego zrobi kazdy kto chce, wystarczy kasa, kurs kosztuje około 1500zł.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 335
Dziękuję za opinię, do tej pory myślałem, że dietetyk to również lekarz, bo przecież mamy dietetyków w szpitalu, a i jeśli chodzi o rekrutację na różne uczelnie to wygląda podobnie jak na kierunki medyczne. Jest tutaj może ktoś kto studiuje dietetykę? Ciężko się dostać? Z tego co patrzyłem na UJ wystarczy "tylko" 65% z bio i chemii na PR.. Studia są trudne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
ja wychodzę z założenia, że jeżeli coś jest Twoją pasją w życiu to staje się to cholernie łatwe - bo zazwyczaj ludzie o wiele łatwiej uczą się/chłoną wiedzę z dziedziny, która ich baaaardzo interesuje, więc nie przejmuj się trudnością studiów jeżeli to tylko Twoja pasja.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 335
Tak, masz racje, np.fizjologia człowieka jest ciekawa, przynajmniej dla mnie, tylko że w drodze na studia o kierunku dietetycznym jest też masa grzybów, protistów i innych pierwotniaków :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
no cóż, póki nie będzie konkretnej specjalizacji to pewnie wiedza mało ciekawa, ale wytrwasz i potem będzie luksus, bo tematy same zaj**iste :D

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
jak ktoś myśli, że na dietetyce będzie uczył się "podwieszonych z sfd" to mocno się rozczaruje. uczył się będzie prawa, ekonomi, zarządzania, filozofii czy historii kultury i 100 innych niepotrzebnych przedmiotów, z dietetyki czy pokrewnych tematów liźnie z 2-3 przedmioty na semestr z wiedzą w 3/4 niezgodną z tym czego się nauczył od kolegów w internecie. Hobbystycznie, zaocznie dla papierka można sobie zrobić, choć by zajmować się dietetyką taki papierek nie jest konieczny, z tego co mi wiadomo jedna z większych sieci w kraju zatrudnia "dietetyków" po cyklu szkoleń u nich i nawet ludziom tylko po takich szkoleniach przyznaje tytułu dietetyka roku.

BTW jak wpisałeś te 2500 w pracuj.pl czy jakoś tak to tam zawsze wychodzi 75%



Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2014-11-18 15:42:41

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
W poradniach dietetycznych, szpitalach zarobisz tyle co w większości innych miejsc, czyli te ok 2tyś. Swoja działalność to szansa na większy zarobek, ale też ryzyko.

Już kilka razy o tym pisałem. Masz szanse być w tym dobry, jeżeli będziesz się rozwijał i poszerzał swoją wiedzę. Samo ukończenie studiów, dla samego ukończenia niewiele Ci da.

Zmieniony przez - domer w dniu 2014-11-18 17:37:29

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 335
A co sądzicie o samym trenerze personalnym. Mam 19 lat, uczę się w liceum, warto robić kursy już teraz? I tak w przyszłości chcę to zrobić, na czym polegają takie kursy? Długo się to robi? Trenowałem siłowo 3 lata, coś tam po drodze się nauczyłem, udało mi się zrobić redukcję 20kg, myślę, że gdybym troszkę posłuchał to mógłbym spróbować takiego czegoś. Gdzie na podkarpaciu można zrobić takie kursy? Idzie pogodzić studia z taką pracą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Z tego co pamiętam, to trzeba mieć maturę żeby robić kurs instruktora/trenera. Jak najbardziej warto. Na pewno czegoś się nauczysz, jak jesteś w miarę początkujący.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 335
No to zrobię sobie taki kurs po maturze, do tego czasu jeszcze na własną rękę postaram się poszerzyć swoją wiedzę nt. treningów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla początkującego na siłownie

Następny temat

Dieta redukcyjna. Proszę o pomoc.

WHEY premium