SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2771

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Zdecydowanie lepiej bedzie jak diete ulozysz samodzielnie (ja podam Ci natomiast tylko wzor diety) doskonale bedziesz wiedzial na czym stoisz i przy ewentualnych bledach bedziesz mogl je sam korygowac. Przykaldowy jadlospis wyglada tak :

1posilek
platki owsiane + mleko + jaja + oliwa + warzywo/owoc
2posilek
ryz/kasza/makaron/chleb razowy + mieso/ryby/jaja/twrog + warzywa + oliwa
3posilek (przedtreningowy)
ryz brazowy/kasza + mieso/ryba/jaja/twarog + ewentualne warzywa
4posilek (potreningowy)
ryz bialy/ziemniaki + chude mieso/chuda ryba + ewentualne warzywa
5posilek (zaraz przed snem)
twarog poltlusty + warzywa + oliwa

Gramature posilkow dobierasz samodzielnie.

Zrodla b/t/w :

Weglowodany : ryz/makaron/ziemniaki/kasza/platki owsiane/chleb razowy

Bialko : drob/wolowina/ryby/jaja/twarogi/kefiry/jogurty naturalne

Tluszcze : oliwa z oliwek/olej lniany/nasiona/pestki dyni/orzechy/tłuste ryby

Wyzej wymienionymi produktami manipulujesz w diecie, tak aby nie byla ona monotonna i nudna, pamietaj tylko aby zachowac odpowiednie proporcje b/t/w i kcal. Zdr.




Zmieniony przez - zaglebieSC w dniu 2008-08-30 21:06:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
Chyba ostatnie 3 pytanka, bo dzieki Tobie wszystko mi zaczyna switac :)

1. Czyli oliwa z oliwek mam polewac jedzenie? czyli np. jaja, platki owsiane czy twarog, lub kasza czy ryz? Bo nierozumiem tego zbytnio...

2. Co jest prawda? Jadac "do godziny 18.00" czy "zaraz przed snem"?
ostatnie:
3. Skd mam wiedziec czegoile moge zjesc? czyli musze sie znac co ile ma czego w sobie? Np. ziemniaki czy jajko?

Obliczylem to co mi podales:
Bialko: 2.5/kg mc = 2,5g x 86 kg = 215g = 860 kcal
Weglow: 3g/kg mc = 3 x 86 = 258 g = 1032 kcal
(i ostatni zaczelem obliczac od konca, tzn. zostalo mi 1258 kcal do rozlozenia na tluszcze i zaczelem to dzielic)
Tluszcze: ok. 1,62g/kg mc = 1,62 x 86 = ok. 140g = 1258 kcal

I co mam taraz zrobic? Skad mam wiedziec ile zjesc ziemniakow, czy ryzu? Zeby np nie zjesc 4 jajek tylko 2? Wiem, ze dla Ciebie, obeznanego w tym temacie, to moga byc banalne pytania i wrecz glupie, ale to sa pytania na ktore nie znam odp. dlatego prosze napraowadz mnie na dobra droge :)

Obecnie w Angli..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
waga

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
1. Czyli oliwa z oliwek mam polewac jedzenie? czyli np. jaja, platki owsiane czy twarog, lub kasza czy ryz? Bo nierozumiem tego zbytnio...
tak mozesz polewac jedzenie, lub nalac kieliszek oliwy i ... chlup. Ja osobiscie uzywam drugiej opcji.

2. Co jest prawda? Jadac "do godziny 18.00" czy "zaraz przed snem"?
Zraz przed snem powinno zjesc sie b + tł. jak np. twarog + oliwa
ostatnie:
3. Skd mam wiedziec czegoile moge zjesc? czyli musze sie znac co ile ma czego w sobie? Np. ziemniaki czy jajko?
tak, wszystkiego dowiesz sie jak sciagniesz ten program https://www.sfd.pl/Dziennik_Posiłków_Vitalmax-t418802.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
No to teraz sie zaklopotalem.. eh znajdz teraz cos tutaj to bedzie dobrze... Wieki przesiedze na tym zeby cos sobie dobrac :P Moze znajde jakies gotowe, ale przeciez kazy ma inny dobor mineralow ;/ ehno nic...zobaczymy... w kazdym badz razie DZIEKUJE RAZ JESZCZE :)

Obecnie w Angli..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Jak czegos nie rozumiesz, pytaj. Zdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
Ah, po prostu jak wroce do Polski to znajde kogos kto mi to wszystko ulozy... nie wiem np. ile rano moge zjesc owsianych na sniadannie, ile dodac mleka do tego, czy mleko ma znaczenie czy jest cieple czy znimne, ile do tego oliwy z oliwek itd... a to dopiero sniadanie...co wlozyc do chleba razowego na kanapke do pracy... czy moge zjesc z samym maslem i do tego twarog, ale czy to nie za duzo bialka jak na dzien...duzo jest tych pytan dlatego nie warto...ze mna jak z dzieckiem...trzeba za reke :( Pozdrawiam

Obecnie w Angli..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Jak masz mozliwosc sciagnij ten dziennik posilkow : https://www.sfd.pl/Dziennik_Posiłków_Vitalmax-t418802.html , sa w nim rozpisane wszystkie produkty spozywcze z podzialem na b/t/w. Jezeli obliczyles juz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i dokonales podzialu na b/t/w zostalo Ci tylko dobranie odpowiednich posilkow tak aby zgadzaly Ci sie wszystkie dane (kcal i b/t/w). Zdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
NO i to jest najtrudniejsze :P Dlatego szukam kogos, kto sie na tym zna i kto mi w tym pomoze.. W tym momencie mam lekko utrudnione zadanie, bo jak i mleko czy owsiane dostane tu w Anglii, tak juz z twarogiem ciezko (jedynie cos pokroju Serka Wiejskiego).. Dlatego tez ciezko jest z tym ukladaniem... Pozdr.

Obecnie w Angli..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Tak w Anglii z twarogiem fakt - ciezko, ale poszukaj w polskich sklepach, powienien byc. Zdr.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dietka co zmienic

Następny temat

Zapotrzebowanie na Kcal (PROGRAM)

WHEY premium