SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na redukcję do oceny, 77kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4190

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

30

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja/Rzeźba w szczególności brzuch

Waga

77

Wzrost

180

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

15%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Wstaje o 6:00, praca 50/50 w terenie cały czas w ruchu, w biurze raczej siedząca, do tego co 2 weekend uczelnia i sporo zajęć domowych. Spać idę o 23:00

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Siłownia - staż 1 rok, 3-4 treningi w tygodniu-siłownia w pełni wyposażona, siatkówka-sporadycznie.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Dieta redukcyjna niestety nie dokończyłem jej, ale efekty były już widoczne.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Bardzo dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

WPI, Carbo, Kreatyna, BCAA, jakiś spalacz może, Omega-3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 928
Dzięki za podpowiedź.
Poniżej wrzucam poprawioną dietę (z podziałem na DT i DNT), według Waszych uwag, ale trochę zmieniłem śniadania również.
Bardzo proszę o ocenę :)




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754970
Oliwa i pierś to niejedyne źródła tłuszczu i białka. Daj ryby, wołowinę, wieprzowinę, olej kokosowy, masło. Do posiłków przed i po treningu spokojnie możesz dać warzywa, tłuszcze. Nie wyobrażam sobie jedzenia suchej kaszy/ryżu.

http://potreningu.pl/articles/2812/najwieksze-mity-na-temat-posilkow-potreningowych/page/2
http://potreningu.pl/articles/1654/czy-po-wysilku-nalezy-unikac-tluszczu

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 928
W pierwszym poście napisałem, że będę zmieniał oczywiście kurczaka na indyka, czy jakąś rybkę czasami i obowiązkowo do diety Omega-3. (Wieprzowinę i wołowinę też włączę).
To jak to wkońcu z tymi tłuszczami i warzywami okołotreningowo? Raz w poradnikach układania diety piszą żeby unikać okołotreningowo, a raz żeby dodawać...
Jako źródła tłuszczu mam: oliwe, orzechy i migdały...skoro mało to dodam olej kokosowy, a masło normalne? czy orzechowe na przykład?
A z jedzeniem suchej kaszy/ryżu nie mam problemu :P
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754970
Masło normalne, zwierzęce. Zdecydowanie można dodawać tłuszcze i warzywa do tych posiłków. Polecam artykuł z linku wyżej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68533
kosok86
To jak to wkońcu z tymi tłuszczami i warzywami okołotreningowo? Raz w poradnikach układania diety piszą żeby unikać okołotreningowo, a raz żeby dodawać...


Słuchaj domera, w poradnikach w necie znajdziesz dużo sprzecznych i przestarzałych informacji.
Najnowsze są takie, że po treningu tłuszcz dobrze wpływa na procesy anaboliczne, byle by go nie było bardzo dużo.
Jedynie okołotreningowo lepiej unikać dużych dawek omega3 (z ryb czy suplementów).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754970
Otóż to. Antyoksydanty z dala od treningu.

http://potreningu.pl/articles/812/przeciwutleniacze-spowalniaja-regeneracje-po-treningu 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 928
Dzięki za rady. Poprawiona dieta...masło póki co nie dopisywałem mam olej kokosowy więc narazie z niego będę korzystał, jeśli to nie problem ;)
Tak jak już wspominałem kurczaka będę zamieniał na indyka, wieprzowinę, wołowinę czy rybkę.
I jak teraz to wygląda?




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68533
Unikaj tuńczyka z puszki i ogólnie - produktów puszkowanych:
http://potreningu.pl/articles/3215/dlaczego-ryba-z-puszki-to-niezbyt-dobry-pomysl
http://potreningu.pl/articles/4554/ulubiona-ryba-kulturystow--jesc-czy-unikac

Chcąc mieć dobrą dietę, wrzucałabym ryby 2-3 razy w tygodniu i to dobrej jakości, najlepiej świeże, mrożone, wędzone. Bo "czasami" to za mało. Suplement o3 nie zastąpi ryby, a konserwa tym bardziej.

Ogólnie chyba jest dobrze.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 928
Czyli ryby świeże, mrożone i wędzone są wporzadku? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68533
Tak, oczywiście najwartościowsze są świeże surowe, później mrożone (np. filety ze skórą) i wędzone.
Z wędzonych lepsze wędzone na zimno, niż na gorąco (np. łosoś).
Całe mrożone płaty ryby ze skórą są lepsze, niż jakieś prasowane mrożone ryby w kostce (bo pod skórą ryby mają ten tłuszcz z omega3, o który chodzi w zdrowej diecie).

Od czasu do czasu możesz sobie kupić surowe śledzie (też mają o3) i zrobić w occie. Łatwo to się robi i są smaczne.



Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-10-11 23:37:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zdrowa redukcja

Następny temat

Redukcja dieta do oceny

WHEY premium