SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na początek - masa.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 994

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1205
Witam!

Ułożyłem sobie dzisiaj wstępną dietę do treningu na masę. Zacząłem od ustalenia ilości kalorii, które muszę skonsumować żeby przybrać na wadze. TDEE wyszło mi ok 3800 kcal.
Moje gabaryty to:
Wzrost - 182 cm
Waga - 67 kg
Wiek - 19 lat

Ustalając dietę chciałem zobaczyć, czy jestem w stanie zaspokoić TDEE bez używania suplementów. Ku mojej wielkiej radości okazało się, że jest to dla mnie wykonalne ( o ile dieta jest dobrze ułożona) Dlatego proszę o sprawdzenie jadłospisu i ewentualne korekty :)


I Posiłek 9:30

500 ml mleka - 300 kcal
70 g płatków kukurydzianych - 220 kcal(wiem że owsiane lepsze, ale jakoś nie mogę ich zdzierżyć... Jak wprowadzę dietę na dobre w życie i zbrzydną mi Corn Flakesy to pomyśle o jakimś pysznym musli własnej produkcji
Owoc - 70 kcal
Łyżka oliwy z oliwek (10 g) - 88 kcal

Razem ok. 650 kcal

II Posiłek 12:30

4 kromki chleba razowego ~ 400 kcal
15 g masła osełkowego ~ 120 kcal
Polędwica/ ser żółty/ twaróg ze szczypiorkiem/ tuńczyk z kukurydzą/ pomidor/ sałata ~ 100 kcal

Razem ok. 620 kcal

III Posiłek 15:30

Owoce / sałatka warzywna / kanapki jak w posiłku II (zależy czy będę w domu, czy w pracy i co będzie dostępne w lodówce ;] )

Razem: 500 - 600 kcal


IV Posiłek (przedtreningowy) 17:30

150 g ryżu/ kaszy gryczanej/ - 500 kcal
200 g Piersi z kurczaka/ filety rybne (najczęściej panga)/ czasem ścierwo typu paluszki rybne lub pulpety ~ 250 kcal
Ogórki/ fasolka szparagowa/ sałatka z pomidorów/ papryka - 20 kcal
Łyżka oliwy z oliwek (10 g) - 88 kcal

Razem ok. 850 kcal

TRENING 19:00

V Posiłek (potreningowy) 20:30

Podobny zestaw co posiłek przedtreningowy, w miarę apetytu aż do pełna ;] / odżywka białkowo węglowodanowa (ile kcal może mieć taki koktajl z Gainerem i mlekiem? u nas na siłowni oferują cos takiego w cenie 4 zł)

Razem 700 kcal

VI Posiłek przed spaniem

4 jajka - 150 kcal
50 ml majonezu - 350 kcal (ale się ucieszyłem, gdy sie dowiedziałem, że majonez jest tak kaloryczny :D mam nadzieję, że nie tkwi w tym żaden haczyk...)
2 kromki chleba razowego lub pszennego - 200 kcal
2 plasterki polędwicy - 40 kcal
Odrobina pomidora lub innego warzywa - 10 kcal
Łyżka oliwy z oliwek (10 g) - 88 kcal

Razem ok. 830 kcal

Łączne spożycie kalorii wynosi: 4250 kcal

Tak więc spora nadwyżka :) Może trochę przesadziłem z ilościami ryżu czy innych elementów w spożywanych posiłkach, ale tak czy siak jestem zdolny dostarczyć organizmowi w ciągu dnia chociażby te 3800 kcal. Poza tym nie uwzględniłem w tym przekąsek między posiłkami (orzechy, pestki dyni, owoce, czasem jakieś ciasto pewnie ;P)

Pozdrawiam i proszę o sprawdzenie :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
zacznij od 2900-3000 kcal, podaj btw/kg masy ciała

I Posiłek 9:30

250 ml mleka
70 g musli z owocami i orzechami(zobacz dział kuchnia, przepis Konia)
Owoc - 70 kcal
jaja

Razem ok. 650 kcal

II Posiłek 12:30

4 kromki chleba razowego ~ 400 kcal
15 g masła osełkowego ~ 120 kcal
mięso/ twaróg ze szczypiorkiem/ryba (nie z puchy)/ pomidor/ sałata ~ 100 kcal

Razem ok. 620 kcal

III Posiłek 15:30

Owoce / sałatka warzywna / kanapki jak w posiłku II (zależy czy będę w domu, czy w pracy i co będzie dostępne w lodówce ;] )

Razem: 500 - 600 kcal


IV Posiłek (przedtreningowy) 17:30

100 g ryżu/ kaszy gryczanej/ - 500 kcal
150 g Piersi z kurczaka/ filety rybne (najczęściej panga)/ czasem ścierwo typu paluszki rybne lub pulpety ~ 250 kcal (staraj sie unikac jak to okresliłes "scierwa", jak czasem wpadnie to tragedii tez nie bedzie)
Ogórki/ fasolka szparagowa/ sałatka z pomidorów/ papryka - 20 kcal
Łyżka oliwy z oliwek (10 g) - 88 kcal

Razem ok. 850 kcal

TRENING 19:00

V Posiłek (potreningowy) 20:30

mięso + ziemniaki

Razem 700 kcal

VI Posiłek przed spaniem

4 jajka - 150 kcal
2 kromki chleba razowego- 200 kcal
warzywa (więcej niz odrobina)
Łyżka oliwy z oliwek (10 g) - 88 kcal
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Owoce - Fruktoza

Następny temat

Rekompozycja?

WHEY premium