SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę, ale ostrożnie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1221

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 205
Witam.
Chciałbym porównać kilka Waszych propozycji odnośnie mojego zapotrzebowania w poszczególne składniki odżywcze w diecie na masę. Nie jestem jednak do końca przekonany, żeby iść w typową masę. Dopiero w 10 miesięcy schudłem 50 kilo i zszedłem do 78 kilo. Moje dzienne zapotrzebowanie to około 3000kcal. Jednak chudnąc tak szybko nie chciałbym uzyskać efektu jojo, dlatego wolałbym ostrożnie zwiększać kalorycznością, zwłaszcza przez 2-3 pierwsze miesiące. Masę myślałem robić do połowy lutego i nie chcę się za bardzo zalać, gdyż na koniec marca mam nadzieje znowu cały nadmiar spalić (urlop i potrzebna przyzwoita forma). Chodzi mi przede wszystkim o kaloryczność z rozbiciem na poszczególne składniki. Z góry dzięki za wszelkie sugestie

Zapraszam do mojego filmiku motywacyjnego https://www.youtube.com/watch?v=vpNlMb2m8E8 Zanjdziecie tam wiele rzeczy, które pomogły mi zrzucić 50 kilo w 10 miesięcy. Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,

zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Witam, efekt jojo występuje najczęściej u ludzi którzy w nieracjonalny sposób się odżywiają i odchudzają, jedzą dużo poniżej zapotrzebowania kalorycznego, głodzą się, odmawiają sobie wielu rzeczy i robią zbyt duże cięcia kalorii. W efekcie gdy kończą odchudzanie są na maksa wygłodzeni i wypłukani ze wszystkiego, więc zaczynają jeść "normalnie". Tyle że te normalnie u niektórych osób przekłada się na horrendalne ilości jedzenia, wskutek czego są o wiele powyżej bilansu na utrzymanie=tyją w szybkim tempie często odzyskując straconą wagę a nawet z jej nadwyżką. W celu uniknięcia zalania się potrzbujesz diety na dodatnim bilansie kalorycznym jednak nie może być on za duży np. +150-200. Dokładasz powoli kalorii, i obserwujesz wagę, lustro,obwody i wyniki siłowe. Gdy będziesz dążył do celu powoli i sumiennie wszystko powinno być okej. Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 205
Dzięki za odpowiedź. To nie było moje pierwsze odchudzanie i jojo w moim rozumieniu miałem już nie raz. W 10 miechów chudłem ponad kilo tygodniowo więc też nie było to wolno. Teraz idę w masę, ale z moim metabolizmem i zapędami do podjadania muszę uważać by za bardzo się nie rozpędzić. Dlatego właśnie nie chcę iść zbyt wysoko w kaloryczność i 5 czy 6 tysięcy kalorii na pewno odpada. Cały czas moja dieta to przede wszystkim dieta wysokobiałkowa. O zdrowiu nigdy nie myślałem i argument w postaci zniszczonej wątroby po prostu jeszcze do mnie nie przemawia, ale na pewno chciałbym dołożyć węgli. Przy 80 - 85 kilo jakie ilości węgli i białka proponujecie? Tłuszczy chciałbym pozostawić na poziomie 50 - 70 gram. Oprócz migdałów dołożę kilka tłustych ryb i żółtek jaj więc będą to raczej tłuszcze w miarę wartościowe.

Zapraszam do mojego filmiku motywacyjnego https://www.youtube.com/watch?v=vpNlMb2m8E8 Zanjdziecie tam wiele rzeczy, które pomogły mi zrzucić 50 kilo w 10 miesięcy. Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Siemanko, najważniejsze tak jak mówiłem abyś nie dał się ponieść emocjom i "ssaniu" :) Teraz dodając kalorii możesz zejść np. do 2-2,3g białka na kgmc. Teraz pewnie masz więcej, pamiętaj że białko podnosi TEF i syci na długo o wiele lepiej niż np.węgle. Proponuję nie przyjmować jakichś magicznych ilości, tylko obliczyć sobie zapotrzebowanie na potreningu.pl a później dostosować do kaloryczności poszczególne makroskładniki np. 2g białka, 1g tłuszczy i reszta węgle. Albo tak jak mówisz tłuszczy około 70g. Białka +-2g czyli około 170g. I reszta kalorii z węglowodanów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 205
Brzmi sensownie, jeszcze raz wielkie dzięki. Przy okazji pierwszy tydzień i 5 kilo do przodu, ale nie zamierzam panikować bo wiem, że to głównie woda. Teraz mam nadzieje już będzie powolutku. Dodatkowo na uciętych węglach z siłą nie było za dobrze. Już po trzech dniach na siłce mam nie tylko więcej mocy ale i przez co więcej zapału. Dodatkowo nie głodując sie za bardzo przynajmniej ostatnie dni mogę kontrolować dojadanie. Patrzę na prawdę optymistycznie na ten trening zimowy. Pozdro i dzięki za rade

Zapraszam do mojego filmiku motywacyjnego https://www.youtube.com/watch?v=vpNlMb2m8E8 Zanjdziecie tam wiele rzeczy, które pomogły mi zrzucić 50 kilo w 10 miesięcy. Pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc w ocenie diety!

Następny temat

Ocena diety - proszę o pomoc

WHEY premium