SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta i sylwetka do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1557

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 228 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2249
Wiem, znam i używam regularnie, ale na siebie samego ciężko czasami spojrzeć krytycznie- komuś sie łatwiej doradza. Dlatego chciałem prosić, żebyś wyszczególnił po ktore produkty powinienem sięgać rzadziej, a którymi byś radził je zastąpić.

" W poglądach różnica, każdy świat widzi inaczej ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 385
@DJ_DoDO
Moim zdaniem wszystko jest OK, jak to mówi "WK Team" liczą się tylko kcal i makroskładniki i coś w tym jest.
Na pewno masz rację co do chociażby pochodzenia tłuszczy, ale pamiętajmy, że jesteśmy amatorami. Nie widzę aby autor posta miał wychodzić w tym roku na scenę więc nie ma co przesadzać. Takie podejście może jedynie spowodować, że będzie miał w przyszłości problemy z żywieniem i za bardzo będzie się nad nim skupiał. Jedzenie ma być:
1) zgodne z naszym zapotrzebowaniem
2) smaczne
3) jemy by żyć, nie żyjemy by jeść

Jeżeli kolega za jakiś czas będzie przygotowywał się pod zawody powinien zmienić parę produktów i nie obawiać się aż tak oponki, na redukcję przyjdzie czas na początku wiosny.


Zmieniony przez - Student.96 w dniu 2019-08-20 16:10:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 228 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2249
Do zawodów kulturystycznych nie mam zamiaru sie szykować, prędzej w innych dyscyplinach sportu :)
Chodzi mi wyłącznie o to, by zyskać kilka kg mięśni, a później pozbyć sie zbędnego tłuszczu i później juz trzymać taką sylwetkę :)

" W poglądach różnica, każdy świat widzi inaczej ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
SebekRF
Wiem, znam i używam regularnie, ale na siebie samego ciężko czasami spojrzeć krytycznie- komuś sie łatwiej doradza. Dlatego chciałem prosić, żebyś wyszczególnił po ktore produkty powinienem sięgać rzadziej, a którymi byś radził je zastąpić.

Wszystko można stosować tylko z umiarem, ważne żeby starać się bazować na jak największej ilości produktów nisko lub nieprzetworzonych oraz nie zapominać o warzywach, okazjonalnie czy od czasu do czasu można wszystko zjeść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 228 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2249
Staram się dorzucać warzywa, ostatnio również zacząłem sobie robić po treningu szejki owocowe - fajnie się po nich czuję, wydają mi się być zdrowe, mieszczą się w makro i fajnie podbijają węgle.

" W poglądach różnica, każdy świat widzi inaczej ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
szejki są bardzo fajne, jak brakuje kcal to można dorzucić płatków ryżowych jeszcze, białko, masło orzechowe i fajny pełnowartościowy posiłek który syzbko schodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Jak najbardziej można wrzucać shake/koktajle/smootche owocowe, czy nawet owocowo warzywne śmiało można wrzucać w dietę. Rozwiązanie to szczególnie przydaje się w sytuacji, gdy w diecie mamy sporo kalorii i ciężko nam w posiłkach jeszcze zjeść minimum 200 gramów warzyw/owoców. W takiej formie zdecydowanie łatwiej jest je spożyć.

Warto poczytać na ten temat w artykułach:

https://potreningu.pl/kitchen/1399/witaminowe-koktajle-moc-warzyw-i-owocow

https://potreningu.pl/articles/4068/jak-przygotowac-koktajl-potreningowy 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 228 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2249
Fajnie, na pewno będę korzystał z tego rozwiązania.
Co do wcześniejszych postów, wszystko z umiarem, ale są produkty na których opieram swoją dietę i jeśli któryś z nich można zamienić na lepszy, to chętnie to zrobię, stąd moja prośba o wyszczególnienie co byś zamienił na jakie produkty

" W poglądach różnica, każdy świat widzi inaczej ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 385
Nie poruszyliśmy jeszcze jednego ważnego punktu. Suplementy.
Nie będę Cię namawiał do kupna białka, jeżeli nie masz problemu z uzyskaniem go z diety. Kreatyna znacznie by ułatwiła rozbudowę masy, ponieważ nie przyjmujesz jej w odpowiednich ilościach z posiłków (opieram się na podstawie przykładowej rozpiski, którą podałeś).

Jednak jest coś do czego chciałbym Cię nakłonić a wydaje się niepozorne. Witaminy a jeżeli chcesz już na prawdę się wykosztować to dodatkowo minerały. Ostatnio kupiłem witaminy za 25zł za 90 sztuk (dawkowanie: 1 sztuka/dzień). To nie jest wielki koszt a pomoże Ci znacznie w procesach regeneracyjnych.


Zmieniony przez - Student.96 w dniu 2019-08-21 14:09:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 228 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2249
białko raczej bez problemu dostarczam każdego dnia w głównej mierze z jajek, mięsa jak i twarogu, ale czytałem o tym, że czasami warto wypić miarkę łatwoprzyswajalnego białka po treningu, jednak nie wiem czy to konieczne na moim etapie treningów :) chętnie poczytam opinie
Witaminy biorę Vitaminall Sport od AllNutrition :) są tam witaminy i minerały
o kreatynie nie myślałem w ogóle, w całej swojej karierze sportowej zdarzało mi się spożywać białko (nawet nie wiem jakie, ale w czasach szkolnych kupowałem jedne z tańszych) i bcaa (najczęściej olimp bcaa xtra), ale kreatyny nigdy nie brałem.

" W poglądach różnica, każdy świat widzi inaczej ... "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

chlorella-pomoc w wyborze

Następny temat

Czy daktyle są karmelizowane?

WHEY premium