SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny i korekty.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3483

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ja zawsze uważałem że owoce to głownie frukoza??
Fruktoza - Cukier prosty, którego cząsteczka jest zbudowana z sześciu atomów węgla. Wchodzi w skład sacharozy. Występuje także w owocach, dlatego jest też nazywana cukrem owocowym. W organizmie może być przekształcana do glukozy.

"Kiedyś nie trzeba było mieć BMW żeby powiedzieć dziewczynie że się ją kocha"

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1284 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7244
Zadałem PYTANIE ODPOWIE MI KTOŚ?????????????????????????

P O Z D R A W I A M
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''

P O Z D R A W I A M
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1284 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7244
Proszę, o wypowiedzienie się Khaine, co do dawkowania, bo napisałeś mi wcześniej że 1000g spokojnie starczy mi na tydzien, kupilem 6000g i z moich wyliczen wynika, ze jesli bede brał Carbo 40g(rano), 70g(po treningu), 150g(szkoła..) to 1000 g starczy mi góra na 4 dni, mozesz mi pomóc tak to rozplanować żeby rzeczywiscie starczylo mi na te 6 tygodni? to samo tyczy sie SP80 jest bede spożywał: min.100g dziennie to starczy mi ona jedynie na 25 dni, wiec ja juz sam nie wiem. Wydałem 300zł na odzywki i nie starczą mi one nawet na miesiąc? Proszę o wypowiedzienie sie bo jesztem w kropce, a już niedługo chciał bym zacząć ten CYKL!!

P O Z D R A W I A M
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''

P O Z D R A W I A M
''Nigdy nie odmawiam pacieża i alkoholu''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Ja zawsze uważałem że owoce to głownie frukoza?? Fruktoza - Cukier prosty, którego cząsteczka jest zbudowana z sześciu atomów węgla. Wchodzi w skład sacharozy. Występuje także w owocach, dlatego jest też nazywana cukrem owocowym. W organizmie może być przekształcana do glukozy."

banany sa szczegolnym owocem pod tym wzgledem :) niedojrzale maja w swoim skladzie praktycznie sama skrobie (w dodatku ciezko strawna). w procesie dojrzewania (gdy przestaja byc zielone) skrobia stopniowo zamienia sie w cukry. natomiast zazwyczaj nie je sie brazowych bananow, w zwiazku z czym dostarcza sie zarowno cukry proste jak i skrobie. glownie dlatego sa uwazane za bardzo 'sprotowe owoce'. inne plusy w sporcie, to prawie zerowa ilosc bialka i tluszczy (szybko i latwo sie trawia, wiec moga byc spozywane przed treningiem), a takze wysoka zawartos waznego 'sportowego' mineralu - potasu.

nie polecam natomiast zjadania zielonych bananow (ktore sa niemal 100% skrobiowe), gdyz skrobia ta nie trawi sie w jelicie cienkim, a trafiajac do jelita grubego podlega fermentacji... niektorzy (np. biegacz linford christie) jedza zielone banany po gotowaniu, ale to juz wyzsza szkola jazdy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Rozumiem. No wlasnie konsultowalem sie z moim doradca na temat bananow ale bylo to juz po wyslaniu mojej wczesniejszej wypowiedzi. Ja polecam jesc banany z brązowymi kropkami bo sa najsmaczniejsze i najbardziej odzwywcze .

"Kiedyś nie trzeba było mieć BMW żeby powiedzieć dziewczynie że się ją kocha"

>>> Maszeruj albo giń <<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do sprawdzenie

Następny temat

fajne cwiczonka :) poszukiwania

WHEY premium