SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla fightera do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1333

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3355
Witam chciałbym wprowadzić pewne modyfikacje do mojego odżywania oraz poprosić o fachową ocenę mojego aktualnego odżywiania.

Pracuję na 3 zmiany i na każdej ze zmian jedzenie wygląda nieco inaczej. Opisuję wszystko poniżej.


Przykład dla rannej zmiany 6-14.

1. ~4.20 pobudka, śniadanie:
*płatki ( ostatnio jadłem długi czas orkiszowe, teraz aktualnie szamam żytnie) około pół/ 3/4 szklanki
*garść rodzynek
*łyżka otrębów orkiszowych
*pół łyżki siemienia lnianego
*garść pestek dyni
*łyżka miodu
*jogurt naturalny/ kefir / jogurt grecki / rzadko mleko - wszystko 0% tłuszczu
*trochę owoców - daję na oko, zazwyczaj jabłko, truskawki, maliny, banany
*pół miarki białka sciteca

po śniadaniu biorę b-complex, wit C 1000, 2 caps omega 3

2.~9-10 przekąska w pracy:
*garść migdałów/orzechów brazylijskich/pestek dyni
*serek wiejski
*owoc np. jabłko

3.~12.30-13 następny posiłek w pracy
*kurczak/tuńczyk
*warzywa

2capsy omegi

4. 15-16 posiłek w domu
*kasza gryczana niepalona/ makaron (orkiszowy/owsiany/durum) / ryż brązowy z 50g
*kurczak/tuńczyk 120g/puszka
*warzywa
*czasem oliwki

5. 17-18 lekki przedtreningowy
*omlet z 2 jaj, łyżka lub dwie mleka, rodzynki, mąka gryczana/orkiszowa/razowa - pół szklanki, jabłko, proszek do pieczenia, smażone na pamie, na wierzch lekka polewa z odzywki białkowej

plus 2 tabletki asparginu

6. potreningowy
*kurczak/tuńczyk
*ryż biały/basmati/paraboiled
*warzywa
*trochę keczupu
+ wit i min, wit C1000

To jest mój ostatni posiłek, gdyż zazwyczaj jest późno.

Na koniec zma na sen.

Po każdym posiłku staram się nie pić kolo 20/30 min, potem jakaś herbatka ziołowa/czerwona/zielona. Suple biorę zaraz po posiłkach. Jak mam nocki, to jak przyjeżdżam do domu jem ptasie mleczko w przepisu sfd. twaróg+woda+słodziki+aromat+żelatyna, Czasem jako przekąskę w pracy zamiast orzechów czy nasion jem masło orzechowe.

Ogólnie teraz czytałem dużo i wyczytałem, że węgle najlepiej około treningowo (przed złożone, po proste) i na śniadanie. A reszta posiłków białko +tłuszcz, ewentualnie jeszcze warzywa.

Owoce jem praktycznie tylko do śniadania oraz banana po treningu na macie. Czasem tez jem ugotowane jaja zamiast tuńczyka czy kurczaka.

Staram się kupować większość produktów ekologicznych, ze sprawdzonych źródeł, jajka tylko wolnowybiegowe lub eko.

Jeśli posiłek pierwszy jest moim przedtreninogwym a jest tak na nockach i popołudniówce daję mniej siemienia oraz ogólnie tłuszczów, opuszczam dawke omega 3 i uzupełniam to później.

Tak więc taki jest mniej więcej ogólny schemat mojego jedzenia, wiadomo w zależności od zmiany inaczej układają się posiłki w kolejności oraz ilość ale baza jest podobna.

Co byście zmienili / dołożyli a co odjeli lub usuneli totalnie, czekam na porady pragnę urozmaicić moje jedzenie i czekam na opinię innych którzy trzymają fason :)








Zmieniony przez - Ejber w dniu 2014-07-08 16:08:47

<--------Jeśli pomogłem SOG :)
http://www.sfd.pl/Najprostsza_zupa/krem_na_świecie!-t1061270.html
"Amat vitoria curam"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2367 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45570
Dieta moim zdaniem wzorowa Jeśli wszystko zgadza się z twoim zapotrzebowaniem to niema tu nic do zmiany Co do węgli to tak jak mówiłeś okołotreningowo dobrze jak jest ich więcej chociaż w ciągu dnia też są spoko i nie trzeba ich unikać

Pozdro poćwicz ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3355
Jakieś inne opinie?

<--------Jeśli pomogłem SOG :)
http://www.sfd.pl/Najprostsza_zupa/krem_na_świecie!-t1061270.html
"Amat vitoria curam"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mega ekto, dieta na mase

Następny temat

fityny - zboża, owies, orzechy

WHEY premium