SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Atkinsa w TVP 1 Teraz

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3213

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1838 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38624
Włączcie na TVP 1 idzie teraz o diecie Atkinsa. Jest odcinkowy więc pewnie będą inne diety za tydzień

Pamiętaj że: K.J.J.N.N.Ś

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Kilka badań potwierdza pewną przewagę metaboliczną kilka nie... wyciąganie wniosków na podstawie relacji osób stosujących tą dietę na forum nie jest za bardzo wartościowe... mój wniosek jest taki: dużo osób przechodząc na tą dietę dowiedziało się przy okazji co to są kalorie, kwasy tłuszczowe omega-3, błonnik itp. - ich rezultaty były bardzo dobre - magia! nieważne, że wcześniej ich sposoby były zupełnie bezwartościowe ze względu na brak podstawowej wiedzy... działa też taki mechanizm - skoro wybrałem CKD i już tak się męczę by osiągnąć sukces to nie mogę łamać tej diety przy pierwszej lepszej okazji, dodatkowo to może być szkodliwe, więc będę ją stosował bez odstępstw. Drugi scenariusz - jestem na diecie z dużą ilością węglowodanów, pewnie i tak nie będzie działać, więc co mi tam zjem sobie czasem coś dodatkowo, nie zaszkodzi mi przecież robiłem już tak wiele razy Nie jestem przeciwnikiem low carb, ale niestety nie ma magicznych diet w których kalorie się nie liczą.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-07-19 15:34:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
bylem na niej 2 lata temu, poszlo 7kg w 1,5 miecha ale aerobami katowalem ostro (nie do konca trzymalem scislej diety )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kiedy next odcinek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1838 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38624
właśnie nie wiem ale prawdopodobnie za tydzień o tej samej porze

Pamiętaj że: K.J.J.N.N.Ś

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Toz to nic innego jak dieta tłusczowa. Wp*****lac ile sie da byle nie ww. Kiedys próbowalem tej diety i malo nie padłem. Fakt faktem redukcja byla całkiem porządne ale po miesiącu jak siadlem do sztangi to niedosc ze spadły mi o 30%(jak nie lepiej) wyniki siłowe, to zakwasy mialem takie ze myslalem ze tylko chirurgicznie je usune. Poza tym całkowite eleminowanie ww na dlugi okres jest niezdrowe.

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2006-07-12 14:47:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Bahamut nasze możliwości adaptacyjne są duże i przy rozsądnie prowadzonej diecie i treningu przez dłuższy okres niekoniecznie byłyby takie efekty. W sumie niewiele wiemy o tak relatywnie nowych źródłach energii jak triglicerydy mięśni szkieletowych i ich wykorzystaniu podczas treningu o wysokiej intensywności... zawsze mamy też do dyspozycji ATP z fosfokreatyny. Jeśli chodzi o wpływ na zdrowie to pojawia się coraz więcej badań, długoterminowy wpływ nie jest jeszcze określony, ale np: możliwości likwidacji Zespołu metabolicznego dietą w takim stylu są już mocno udokumentowane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Szkoda ze fosfokreatyna szybko sie konczy, a i węglowodany(konkretniej glukoza) to praktycznie jedyna i główna substancja odżywcza mózgu. Całkowita eliminacja jej z diety to niezbyt rozsądna sprawa(na dlugi okres). Moze i ta dieta jest skuteczna dla "szaraków", ale dla osob cwiczacych siłowo i o duzej aktywnosci fizycznej, taka dieta wedlug mnie to rzeźnia. Wazne podczas takiej diety jest spozywanie wiekszej ilosci tluszczów bo przecierz nie mozna czerpac energi tylko z białka, białko natomiast aby zostac przyswojone potrzebuje energi ze źródla innego niz białkowe. Taka sytuacja prowadzi do obciążenia wątroby. No i co z uzułepnieniem glikogenu ? eeee tam



Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2006-07-12 15:26:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1838 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38624
Też zgadzam się z twierdzeniem że dla osób ćwiczących siłowo taka dieta przyniosła by więcej złego niż dobrego (chodzi mi o spadki masy mięśniowej)

Pamiętaj że: K.J.J.N.N.Ś

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
To temat na długą rozmowę... jakiś czas temu próbowałem sobie odpowiedzieć na takie pytanie:
https://www.sfd.pl/temat251537/

Cały czas znajduję coś nowego... ciała ketonowe mogą być alternatywą dla glukozy, jeśli chodzi o potrzeby mózgu, poszukaj badań - Cahill GF Jr, Veech RL takich jak te:

Ketoacids? Good medicine?

Cahill GF Jr, Veech RL.


D-beta-hydroxybutyrate, the principal "ketone" body in starving man, displaces glucose as the predominating fuel for brain, decreasing the need for glucose synthesis in liver (and kidney) and accordingly spares its precursor, muscle-derived amino acids. Thus normal 70 kg. man survives 2-3 months of starvation instead of several weeks, and obese man many months to over a year. Without this metabolic adaptation, H. sapiens could not have evolved such a large brain. Recent studies have shown that D-beta-hydroxybutyrate, the principal "ketone", is not just a fuel, but a "superfuel" more efficiently producing ATP energy than glucose or fatty acid. In a perfused rat heart preparation, it increased contractility and decreased oxygen consumption. It has also protected neuronal cells in tissue culture against exposure to toxins associated with Alzheimer's or Parkinson's. In a rodent model it decreased the death of lung cells induced by hemorrhagic shock. Also, mice exposed to hypoxia survived longer. These and other data suggest a potential use of beta-hydroxybutyrate in a number of medical and non-medical conditions where oxygen supply or substrate utilization may be limited. Efforts are underway to prepare esters of beta-hydroxybutyrate which can be taken orally or parenterally to study its potential therapeutic applications.

Na temat wykorzystania triglicerydów mięśni szkieletowych możesz znależć sporo na pubmed, również w moim poście podwieszonym jest trochę, Jeff Volek o którym też tam wspomniałem w odniesienu do Zespołu metabolicznego zajmuję się badaniami w tym temacie dosyć intensywnie i warto zapoznać się z tym co ma do powiedzenia.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-07-12 15:40:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 803 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10957
wlasnie skonczyl sie drugi odcinek... mowili o tym, ze wg badan przeprowadzonych nie ma roznicy w ilosci kalorii potrzebnych na spalenie grama tluszczu, czy weglowodanow i calosciowy efekt diety nie zalezy tez od ketonow. Natomiast, podobno, sedno sprawy to bialka i jego wplyw na apetyt.
Ale mi sie od razu nasunelo takie pytanie - jesli tak jest to dlaczego np przy dietach gdzie dokladnie wyliczymy kazda kalorie, latwiej sie chudnie np na ckd mimo, ze bilans moze byc taki sam?

"You know what bad genetics are? Being born without legs."

"In the Iron Game, you only grow if you work HARD"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcjyjna 92 KG

Następny temat

Pestki dyni a orzechy włoskie

WHEY premium